Hlavní obsah

Královská láska: Beatrice a Edoardo

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Nedávno oslavili první výročí svatby a brzy se stanou rodiči. Královská láska princezny Beatrice a Edoarda není zatím okořeněna žádnými skandály a zdá se, že jim to klape. Jaký je příběh jejich lásky?

Článek

Jejich rodiny se znají roky, ale jim dvěma trvalo dlouho, než pochopili, že jsou stvořeni jeden pro druhého. Královská láska princezny Beatrice a Edoarda je jedna z těch, u kterých věříte, že bude navždy. Dva dospělí chytří lidé, kteří v životě něco dokázali a jsou rádi, že našli člověka se stejnými zálibami i hodnotami.

Před rokem si během komorního obřadu řekli ano a letos se stanou rodiči. Edo ovšem již podruhé!

Beatrice (32)

Starší dcera prince Andrewa (61) a Sarah Ferguson (61), vévodkyně z Yorku, dostala jméno po nejmladší dceři královny Victorie (1819–1901). Ač se její rodiče v roce 1993 rozvedli, stále k sobě mají blízko a ke svým dvěma dcerám rovněž. Beatrice a Eugenie (31) o nich mluví jako o nejšťastnějším rozvedeném páru.

Beatrice je vzdělaná žena a patří k vydělávajícím členům královské rodiny. Pracuje v oblasti financí a poradenství a zároveň se aktivně věnuje charitě, mimo jiné v organizaci pomáhající dětem s rakovinou.

Její rodiče uměli plnit stránky bulváru pikantními historkami, ale ona je jiná. V mládí se sice občas v médiích objevila jako rozjařená party girl nebo si ji vzala na paškál módní policie, ale rozhodně na sebe nijak nestrhává pozornost.

Co se týče vztahů, dlouholetý měla jen jeden. A když se s Davem Clarkem po deseti letech v roce 2016 rozešli, byla smutná celá rodina. V roce 2018 se vdala její mladší sestra a začalo se mluvit o tom, že Bea snad zůstane na ocet. Okatá princezna se ale držela hesla „kdo si počká, ten se dočká“.

Foto: Profimedia.cz

Úspěšná mladá žena, která nikdy neměla potřebu se zviditelňovatFoto: Profimedia.cz

Edoardo (38)

Životní láska princezny je celým jménem Edoardo Alessandro Mapelli Mozzi. Má italsko-britské kořeny a jde o velmi úspěšného developera a interiérového designera. Jeho otcem je hrabě a olympijský sjezdař Alessandro Mapelli Mozzi (70), matka Nikki Williams-Ellis patří mezi blízké přátele bývalého britského premiéra Davida Camerona.

Než se zamiloval do princezny, byl Edoardo zasnoubený s architektkou Darou Huang (38). Mají spolu čtyřletého syna Christophera, kterému přezdívají Wolfie. Ten má nyní dvě rodiny a Beatrice se stala první ženou v královské rodině, která je nevlastní matkou.

Ač Edo na svém Instagramu sdílí spíše pracovní věci a inspirace z oblasti designu, čas od času využije prostor a vyzná lásku své milované. Píše o ní jen v superlativech nebo svou lásku opisuje ve verších.

Foto: Profimedia.cz

Miliardář, který neváhá svou lásku opsat v básni a sdílet s celým online světemFoto: Profimedia.cz

Jak se dali dohromady

Oficiálně spolu začali chodit na podzim 2018, kdy měl být Edoardo již nějakou dobu single. Ale objevily se i zvěsti, že princezna architektce jejího milého přebrala. Kdo ví.

Následující rok se spolu ruku v ruce objevovali jak na oficiálních královských akcích, tak večírcích a podobně. A v září 2019 bylo oznámeno, že se během dovolené v Itálii zasnoubili. Princezna Eugenie jim udělala zásnubní fotky a sdílela na sítích svoje nadšení, že milovaná sestra našla svou lásku.

Bohužel Beatrice se dlouho ze svého štěstí neradovala a milou pozornost si neužívala. Naplno propukl skandál jejího otce prince Andrewa v souvislosti s kauzou Jeffreyeho Epsteina (†66) a zneužíváním nezletilých dívek. A když se neřešil on, mediální pozornost si pro sebe uzurpovali Meghan (40) a Harry (36).

Foto: Profimedia.cz

Edoardo se stal okamžitě členem rodiny Beatrice a ona si zamilovala jeho malého synkaFoto: Profimedia.cz

Tak trochu jiná královská svatba

Svatba v královském duchu se měla konat v květnu 2020, ale pozvat na 850 nejbližších hostů, jako to bylo na svatbě Eugenie a Jacka Brooksbanka (35), nebo utrácet během pandemie peníze daňových poplatníků, nebylo vhodné. Svoje plány samozřejmě přehodnotili a ukázali dokonale urozené smýšlení.

Svatba se nakonec konala 17. července 2020. Beatrice a Edoardo se vzali jen před hrstkou blízkých. Svatební róbu a tiaru měla princezna po babičce. Královna Alžběta (95) byla v jejích svatebních šatech v roce 1962 na filmové premiéře filmu Lawrence z Arábie a vnučka v nich zářila skoro o 60 let později. A čelenku s diamanty měla Lilibet (jak královnu její muž oslovoval) na hlavě, když říkala v roce 1947 ano svému Philipovi (†99).

V případě Beatrice a Edoarda se jednalo o soukromý obřad, o kterém snoubenci dopředu neinformovali. První, kdo pustil informaci o svatbě do světa, byla babička královna. Odpoledne po obřadu totiž pasovala na rytíře válečného veterána Toma Moora a nadšeně se mu pochlubila.

A letos na jaře pár ohlásil, že na podzim se jejich rodina rozroste, protože čekají miminko.

Foto: Profimedia.cz

Královna s manželem byli mezi hrstkou pozvaných hostů a z vnuččina velkého dne měli velkou radostFoto: Profimedia.cz

Reklama