Hlavní obsah

Radost v britské královské rodině! Princezna čeká druhé dítě

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Oblíbená vnučka královny Alžběty II. se pochlubila světu radostnou novinkou. Princezna Eugenie, která je provdaná za Jacka Brooksbanka, je podruhé těhotná a potomka čeká rodina v létě. Přinášíme vám příběh šťastné lásky, která trvá více než deset let.

Článek

Buckinghamský palác vydal prohlášení, že se jeho řady rozšíří o dalšího člena. Princezna Eugenie (32) a Jack Brooksbank (36) totiž s potěšením oznamují, že letos v létě přivítají na svět druhé dítě. Princezna šťastnou událost dokonce zveřejnila na svém instagramu, kde jí syn August, kterému budou 9.února dva roky, dává pusu na rostoucí bříško. Víte, jak se rodiče malého Augusta seznámili a kde požádal Jack Brooksbank svou vyvolenou o ruku? Přečtěte si příběh jejich královské lásky.

Princezna Eugenie z Yorku

Mladší dcera prince Andrewa (61) a Sarah, vévodkyně z Yorku (61), je šestým vnoučetem královny Alžběty a jedenáctá v linii nástupnictví na britský trůn. Vystudovala umění a po škole pracovala v uměleckých galeriích a aukčních síních. Díky skvělým známkám z univerzity je považována za nejchytřejší členku královské rodiny.

Věnuje se charitativní činnosti a angažuje se v organizacích pomáhajících dětem nebo bojujícím proti modernímu otroctví. Jako jedna z mála členů královské rodiny má aktivní Instagram, protože není plně pracující „royal“. Má velmi blízký vztah se svou starší sestrou Beatricí (32) a s rodiči – na rozdíl od nich ale nemá na kontě žádný větší skandál.

Foto: Profimedia.cz

S maminkou a sestrou mají velmi blízký vztahFoto: Profimedia.cz

Jack Brooksbank

Princeznin manžel je starší syn Nicoly (68) a George (72) Brooksbankových a má mladšího bratra Thomase (33). Jack tak pochází z rodiny baronetů (což je šlechtické postavení) a s manželkou jsou stejně jako britská královna Alžběta a její zesnulý muž Philip příbuzní přes vzdáleného společného předka.

Vystudoval soukromou střední školu, ale z univerzity odešel: pustil se rovnou do práce a do podnikání. Vedl populární londýnský klub a v současnosti je evropským manažerem pro Casamigos, značku tequily, kterou založil George Clooney (60) s přáteli.

Foto: Profimedia.cz

Princezna a mládenec z urozené rodiny tvoří krásný pár, co říkáte?Foto: Profimedia.cz

Láska na první pohled

Poznali se na horách, ve švýcarském letovisku Verbier, jí bylo 20 a jemu 24 let a seznámili je společní přátelé. Jack patřil mimo jiné ke kamarádům prince Harryho (36). Princezna vzpomíná, že když večer telefonovala s matkou, pověděla jí o sympaťákovi, který se jí líbí. Líbila se i ona jemu a později přiznal, že šlo o lásku na první pohled.

Už v roce 2011 se spolu objevili na dostizích v Ascotu. (Zajímavé je, že vévodkyně Kate byla na tuto událost pozvána až po svatbě. Platí, že čím blíž trůnu, tím přísnější pravidla.)

V letech 2013 až 2015 byl jejich vztah vystaven zkoušce v podobně lásky na dálku, protože princezna Eugenie pracovala v New Yorku. Ale zvládli to. Po jejím návratu si užívali nejen společenský život, ale prý také v soukromí rádi sledují seriály jako Živí mrtví (2010–22) a Hra o trůny (2011–19).

Foto: Profimedia.cz

Žijí společensky a umějí se bavit, ale jejich vztah žádný velký skandál nepotkalFoto: Profimedia.cz

Ano v roce 2018

První náznaky, že tahle láska už je navždy a rodina bere Jacka Brooksbanka za svého, se objevily v září 2016, kdy se připojil k Eugeniiným urozeným příbuzným a oslavil s nimi na Balmoralu 32. narozeniny prince Harryho. K romantickým zásnubám došlo v lednu 2018, po sedmi společných letech: Jack Brooksbank požádal svoji princeznu o ruku při západu slunce u jezera v Nikaragui.

Foto: Profimedia.cz

Oficiální zásnubní foto a ukázka prstenu – je vykládaný vzácným lotosovým safírem a diamantyFoto: Profimedia.cz

Rok 2018 tak byl ve znamení dvou královských svateb. Princ Harry se oženil s americkou herečkou Meghan Markle (39) a princezna Eugenie řekla v říjnu ano svému Jackovi. Obě svatby se odehrály v kapli svatého Jiří na hradě Windsor. Nevěsta byla nádherná v šatech navržených pod značkou Peter Pilotto. Neměla závoj a hlubší výstřih na zádech odhaloval jizvu, která jí zůstala po operaci z dětství, čímž chtěla zpochybnit konvenční ideály krásy. Novomanželé působili velmi uvolněně a na svatbě vládla láskyplná atmosféra.

Foto: Profimedia.cz

Harry a Meghan malinko odvedli pozornost od novomanželů, protože na jejich svatbě rodině i přátelům oznámili, že čekají miminkoFoto: Profimedia.cz

A už jsou tři

O dva roky později oznámili Eugenie s Jackem světu krásnou novinku, a to, že se v roce 2021 stanou rodiči. 9. února se jim narodil syn August Philip Hawke Brooksbank.

Foto: Profimedia.cz

O šťastnou novinu se mladí manželé podělili i na sociální sítiFoto: Profimedia.cz

Reklama