Hlavní obsah

Královské lásky: Princezna Eugenie a Jack Brooksbank

Foto: Profimedia.cz

Poznali se před jedenácti lety a pro oba to byla láska na první pohled. Po sedmi letech požádal Jack Brooksbank princeznu Eugenii o ruku a dnes jsou již rodiči malého syna. Poznejte příběh královské lásky na první pohled.

Článek

Ona je princezna s Instagramem, on je evropský manažer pro známou značku alkoholu. Zdálo by se, že to je dobrý základ pro bulvární příběhy. Opak je pravda! Víte, co mají princezna Eugenie (31) a Jack Brooksbank (35) společného s královnou Alžbětou (95) a princem Philipem (†99)?

Princezna Eugenie z Yorku

Mladší dcera prince Andrewa (61) a Sarah, vévodkyně z Yorku (61), je šestým vnoučetem královny Alžběty a jedenáctá v linii nástupnictví na britský trůn. Vystudovala umění a po škole pracovala v uměleckých galeriích a aukčních síních. Díky skvělým známkám z univerzity je považována za nejchytřejší členku královské rodiny.

Věnuje se charitativní činnosti a angažuje se v organizacích pomáhajících dětem nebo bojujícím proti modernímu otroctví. Jako jedna z mála členů královské rodiny má aktivní Instagram, protože není plně pracující „royal“. Má velmi blízký vztah se svou starší sestrou Beatricí (32) a s rodiči – na rozdíl od nich ale nemá na kontě žádný větší skandál.

Foto: Profimedia.cz

S maminkou a sestrou mají velmi blízký vztah

Jack Brooksbank

Princeznin manžel je starší syn Nicoly (68) a George (72) Brooksbankových a má mladšího bratra Thomase (33). Jack tak pochází z rodiny baronetů (což je šlechtické postavení) a s manželkou jsou stejně jako britská královna Alžběta a její zesnulý muž Philip příbuzní přes vzdáleného společného předka.

Vystudoval soukromou střední školu, ale z univerzity odešel: pustil se rovnou do práce a do podnikání. Vedl populární londýnský klub a v současnosti je evropským manažerem pro Casamigos, značku tequily, kterou založil George Clooney (60) s přáteli.

Foto: Profimedia.cz

Princezna a mládenec z urozené rodiny tvoří krásný pár, co říkáte?

Láska na první pohled

Poznali se na horách, ve švýcarském letovisku Verbier, jí bylo 20 a jemu 24 let a seznámili je společní přátelé. Jack patřil mimo jiné ke kamarádům prince Harryho (36). Princezna vzpomíná, že když večer telefonovala s matkou, pověděla jí o sympaťákovi, který se jí líbí. Líbila se i ona jemu a později přiznal, že šlo o lásku na první pohled.

Už v roce 2011 se spolu objevili na dostizích v Ascotu. (Zajímavé je, že vévodkyně Kate byla na tuto událost pozvána až po svatbě. Platí, že čím blíž trůnu, tím přísnější pravidla.)

V letech 2013 až 2015 byl jejich vztah vystaven zkoušce v podobně lásky na dálku, protože princezna Eugenie pracovala v New Yorku. Ale zvládli to. Po jejím návratu si užívali nejen společenský život, ale prý také v soukromí rádi sledují seriály jako Živí mrtví (2010–22) a Hra o trůny (2011–19).

Foto: Profimedia.cz

Žijí společensky a umějí se bavit, ale jejich vztah žádný velký skandál nepotkal

Ano v roce 2018

První náznaky, že tahle láska už je navždy a rodina bere Jacka Brooksbanka za svého, se objevily v září 2016, kdy se připojil k Eugeniiným urozeným příbuzným a oslavil s nimi na Balmoralu 32. narozeniny prince Harryho. K romantickým zásnubám došlo v lednu 2018, po sedmi společných letech: Jack Brooksbank požádal svoji princeznu o ruku při západu slunce u jezera v Nikaragui.

Foto: Profimedia.cz

Oficiální zásnubní foto a ukázka prstenu – je vykládaný vzácným lotosovým safírem a diamanty

Rok 2018 tak byl ve znamení dvou královských svateb. Princ Harry se oženil s americkou herečkou Meghan Markle (39) a princezna Eugenie řekla v říjnu ano svému Jackovi. Obě svatby se odehrály v kapli svatého Jiří na hradě Windsor. Nevěsta byla nádherná v šatech navržených pod značkou Peter Pilotto. Neměla závoj a hlubší výstřih na zádech odhaloval jizvu, která jí zůstala po operaci z dětství, čímž chtěla zpochybnit konvenční ideály krásy. Novomanželé působili velmi uvolněně a na svatbě vládla láskyplná atmosféra.

Foto: Profimedia.cz

Harry a Meghan malinko odvedli pozornost od novomanželů, protože na jejich svatbě rodině i přátelům oznámili, že čekají miminko

A už jsou tři

O dva roky později oznámili Eugenie s Jackem světu krásnou novinku, a to, že se v roce 2021 stanou rodiči. 9. února se jim narodil syn August Philip Hawke Brooksbank.

Foto: Profimedia.cz

O šťastnou novinu se mladí manželé podělili i na sociální síti

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek