Hlavní obsah

Kate slaví 39. Co by ocenila Diana a co sdílí s královnou?

Foto: Profimedia.cz

Když se objevila Kate Middleton na scéně, ihned se začalo spekulovat, co má společného se zesnulou maminkou svého milého, princeznou Dianou. Není toho málo, ale zároveň je v mnohém podobná samotné britské panovnici.

Článek

Dnes slaví vévodkyně Kate 39 let. Miluje ji nejen princ William (38) a jejich tři děti (George, 7, Charlotte, 5, Louis, 2), ale celá královská rodina a veřejnost. Je krásná a noblesní, milující matka a podporující manželka a zároveň je velmi pracovitá. Vždy působí uvolněně, málokdy se neusmívá a nikdy si nestěžuje.

Od manželky budoucího britského krále se očekává, že bude vypadat vždy perfektně, ví, jak se chovat na veřejnosti, a doma odvádí dobrou práci při výchově dětí. A k tomu všemu je fajn, když dodá moderní look zastaralé instituci, kterou královská rodina je. Kate zatím obstála vždy na jedničku.

Co by ocenila princezna Diana (†36) a co má dnešní oslavenkyně společného s královnou Alžbětou II. (94)?

Co má Kate společného s Dianou

Obě jsou milující mámy se silným sociálním cítěním a vždy velmi stylové, ale v mnohém se i liší. Diana se narodila do šlechtické rodiny a její rodiče se později rozvedli, nedokončila střední školu a za prince se provdala ve dvaceti. Kate pochází z milující, dobře situované rodiny, vystudovala vysokou školu a vdávala se skoro ve třiceti. Diana si na život v královské rodině nikdy nezvykla a trápila se. U Kate je to právě naopak a roli manželky následníka trůnu zvládá na jedničku.

Foto: Profimedia.cz

Pro obě ženy je a byla rodina velmi důležitá. Rozdíl je v tom, že Kate má po boku milujícího muže. Diana takové štěstí neměla, s Charlesem (72) si nerozuměli. Děti zleva: George, Louis a Charlotte

Co by Diana ocenila na Kate

Mezi pracovní povinnosti členů královské rodiny patří časté cesty do zahraničí. Královna Alžběta tak často nechávala i několik měsíců děti na starost chůvám. Diana takové odloučení odmítala a děti brala s sebou. Stejně to dělá i Kate, což drží rodinu pohromadě.

Foto: Profimedia.cz

Když měla Diana opustit pár měsíců po porodu malého Williama a odjet do Austrálie a na Nový Zéland, dupla si a vzala chlapce s sebou

Lásky Kate a Diany

Diana byla vášnivou tanečnicí a milovala balet, jistě by měla radost, že i děti jejího staršího syna berou taneční lekce. A celkově jsou vedeny k lásce k umění.

Další věc, která Dianu naplňovala, byla charitativní činnost a možnost pomáhat. Kate se angažuje podobně, snaží se zlepšit život a přístup ke vzdělání znevýhodněným dětem a spolu s manželem se zasazují o to, aby diskuse o duševním zdraví nebyly tabu.

Diana byla velkým soustem pro bulvár. Kate s novináři vychází, ale když ji před lety vyfotili nahoře bez na soukromé dovolené, nenechala si to líbit a podala žalobu. Diana by její kuráž určitě ocenila.

Foto: Profimedia.cz

Tiára není jediným šperkem po matce prince Williama, kterou vévodkyně Kate ráda nosí

Co má Kate společného s Alžbětou

Na první pohled by se mohlo zdát, že tradice ctící britská panovnice má s moderní Kate pramálo společného. Pravdou ale je, že Kate působí, jako by do královské rodiny patřila odjakživa. A jde jí to lépe než například dětem královny Alžběty v mládí.

Dokonce se říká, že britská panovnice a její manžel, princ Philip (99), děkují všem svatým, že se na scéně tato elegantní mladá dáma objevila a spolu s Williamem vrátila královské rodině popularitu.

Foto: Profimedia.cz

Obě dámy jsou proslulé smyslem pro humor a neváhají vtipkovat ani na veřejnosti

Alžběta a Kate: obě mají chování panovnice 

Společné mají obě ženy to, že na veřejnosti působí rezervovaně, ale mile. Nešetří úsměvy, a i když ctí protokol, neváhají obejmout dětského fanouška nebo dát milým gestem najevo manželovi náklonnost.

Foto: Profimedia.cz

Na fotkách ze soukromí i z veřejných akcí se vždy usmívá. Královskou rodinu reprezentuje skvěle

Skromnost až na prvním místě

Obě se vdávaly ve Westminsterském opatství a jako nevěsty byly z těch skromnějších, dokonce se samy líčily.

Jsou vášnivé milovnice přírody a zahradnice. Královna miluje koně a psy a o své záhony pečuje i sama. O Kate se ví, že v přírodě ráda tráví maximum času a vede k tomu i děti. Navíc podporuje program, který má do škol zavést zahradničení.

A obě si rády odpočinou na dovolené s rodinou. Královna na svém skotském sídle v Balmoralu a Kate třeba na karibském ostrově Mustique.

Foto: Profimedia.cz

Královna se umí tvářit přísně, ale Kate jí dělá jenom radost

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek