Hlavní obsah

Nejlepší přípravky na objem vlasů: Otestovaly jsme, které vlasy neslepí a načechrá

Foto: puhhha, Shutterstock.com

Foto: puhhha, Shutterstock.com

Neobejdou se vaše vlasy bez přípravků na objem? Pak pro vás máme pár tipů. Vyzkoušely jsme v redakci objemové a texturizační spreje, pěny i gely a tady je výsledek. Které produkty se nám osvědčily?

Článek

Patříte k ženám, které tak trochu svádí každodenní boj se svými vlasy? Potřebuje váš účes dodat objem? V redakci jsme si tentokrát vzaly na paškál nejrůznější přípravky, které právě toto slibují. Podívejte se, jak naše testování dopadlo.

S vůní limetky

Foto: Archiv firmy

Farfalla, stylingová pěna s vůní limetky, 150 ml, 368 Kč, prodává BiooFoto: Archiv firmy

Testovala redaktorka Kateřina: Hlavu si myju každý den, ale obvykle žádné přípravky na objem nepoužívám. Pěnu jsem při testování nanášela zhruba 3× týdně. Po umytí vlasů jsem ji vetřela do mokrých vlasů a pak vyfoukala. Žádný velký vliv přípravku jsem sice na objem svých jemných vlasů nepozorovala, ale vlasy po něm byly voňavější a zářivější. Při závěrečném stylingu se ovšem neobešly bez lakování.

S výtažky z kaviáru

Foto: Archiv firmy

Alterna, Caviar anti-aging, multifunkční lehký sprej pro objem a tvar s výtažkem z kaviáru, 184 ml, 850 Kč, prodává SalononlineFoto: Archiv firmy

Testovala redaktorka Renata: Sprej se nanáší na suché vlasy před tím, než si vytvarujete účes, lze ho použít také na „upláclou“ ofinu. Není jako lak na vlasy, je daleko jemnější, nelepí vlasy k sobě, stále jsou živé a vypadají přirozeně, ale nepoletují jako čerstvě vyfoukané. I po použití můžete vlasy snadno rozčesat, nic na nich nezůstává nalepené. I na dotyk jsou vlasy přirozené, nemusíte se bát do nich hrábnout, zároveň jim přípravek dodává trochu lesku. Jemně voní, ale nikoli rušivě.

V gelové formě

Foto: Archiv firmy

Paul Mitchell, Extra Body Thicken Up, stylingový objemový fluid, 200 ml, 850 KčFoto: Archiv firmy

Testovala foto editorka Marianna: Skvělý vlasový přípravek, má konzistenci jako gel, ale není tak lepivý a hezky se dá vetřít. Za mě je určitě lepší použít ho na mokré vlasy a pak vysušit fénem, vlasy jsou načechranější a provzdušněné, nejsou těžké jako po použití tužidla. Po některých přípravcích mám totiž pocit „špinavých“ těžkých vlasů, tady vůbec necítím, že bych něco použila. Účes vydrží bez problémů celý večer a ještě vlasy krásně voní po ovoci. Na léto je fajn, že vlasy chrání před sluníčkem, také je pro mě pozitivum, že není testovaný na zvířatech.

Na jemné vlasy

Foto: Archiv firmy

Matrix, Total Results High Amplify, stylingový sprej pro objem jemných vlasů od kořínků, 250 ml, 276 Kč, prodává NotinoFoto: Archiv firmy

Testovala editorka Barbora: Mám jemnější barvené vlasy a tenhle objemový sprej mi opravdu vyhovuje. Parádně zvětší objem od kořínků – po vyfoukání mám „velké vlasy“ jako zamlada, které drží a působí pevnějším dojmem, ale zároveň to není žádná nepoddajná helma. Sprej zůstává na místě do dalšího použití – není tedy nutné mýt hlavu každý den, stačí ráno vstát a vlasy znovu jen krátce vyfénovat s kulatým kartáčem a objem se obnoví. To mi vyhovuje, protože mám suché vlasy i kůži a každodenní mytí hlavy mi nedělá dobře, zvlášť v zimě. Za mě opravdu šikovný produkt, který jsem si oblíbila hned po prvním použití, a to je co říct, protože vlasový styling není zrovna moje oblíbená disciplína.

Pro lepší texturu účesu

Foto: Archiv firmy

Mydentity, Mythiccbody, suchý texturizační sprej pro objem, 194 g, 930 Kč, prodává SalononlineFoto: Archiv firmy

Testovala redaktorka Lucka: Za mě je texturizační sprej pro objem must-have každé ženy. Z kluzkých a zplihlých vlasů máte jedním či dvěma stříknutími vlasy, se kterými můžete něco tvořit – nebo alespoň lépe drží tvar. Vlasy zdrsní tak akorát, aby šly i pročesat (není to jako lak, který by je slepil), objem dodá spolehlivě. Trochu mi přijde, že tento přípravek supluje zároveň i suchý šampon. Používám jej na vrchu hlavy blízko ke kořínkům, ale i do délek, když je mám navlněné, vlny jsou pak nadýchanější a jejich tvar zůstane zachovaný.

Ideální na plážové vlny

Foto: Archiv firmy

Neuma, Neuvolume Surf Lotion, mléko na podporu objemu a plážových vln, 200 ml, 755 KčFoto: Archiv firmy

Testovala redaktorka Pavla: V první řadě mě nejprve zmátl název Lotion, neboť jsem čekala skutečně konzistenci nějakého bílého krému, ale jde spíš o gel, který slibuje vytvořit měkký objemný účes inspirovaný pobytem na pláži. A vzhledem k tomu, že mám velmi jemné vlasy, které se bez podpory objemu a laku neobejdou, aby nebyly rozlítané, byla jsem na tento přípravek zvědavá. Má se nanášet do suchých vlasů, což jsem udělala hned ráno a opravdu splnil, co slibuje. Vlasy se opravdu jemně zvlnily a podařilo se mi vytvořit ledabylé mikádo. Mléko lze nanést i do vlhkých vlasů a pak ho nechat uschnout. Takže za mě bude přípravek super hlavně v létě, kdy mi ušetří čas dlouhým foukáním přes kulatý kartáč.

Reklama