Hlavní obsah

Lepiduša: bramborová kaše nasladko z Valašska

Hodnocení:
(112)
Foto: Tomáš Rubín
Doba přípravy
20 minut
Doba vaření
20 minut
Náročnost
nízká

Máte rádi škubánky s mákem? Lepiduša je ještě lepší! Základem tohoto valašského tradičního pokrmu je bramborová kaše, kterou doplníte o povidla, mák a rozpuštěné máslo. Garantujeme, že to bude láska na první sousto.

Ingredience pro:
4 porce
Na kaši
  • 850 g brambor
  • sůl
  • 220 g polohrubé mouky
Na dokončení
  • 6 lžic švestkových povidel
  • 1/2 lžičky mleté skořice
  • 70 g mletého máku
  • 70 g krupicového cukru
  • 80 g másla
Článek

Postup

Krok 1: Brambory oloupejte, nakrájejte na kousky a v dobře osolené vodě je uvařte úplně doměkka – klidně je lehce rozvařte.

Víte, jaký typ brambor je na kaši nejlepší?

Krok 2: Než se brambory uvaří, připravte si zbytek. Povidla rozmíchejte s trochou teplé vody a skořice, nesmí být úplně hustá, pak by se špatně roztírala. Mletý mák smíchejte s cukrem.

Znáte recept na nejlepší švestková povidla v troubě bez míchání?

Krok 3: Máslo rozpusťte a pak ho na mírném plamenu nechte pozvolna probublávat, aby se přepustilo: na povrchu se přestane tvořit pěna, zůstane jen pár kousků krusty, kterou z másla seberte. Přepuštěné máslo navíc krásně, jemně oříškově, voní. Jak udělat přepuštěné máslo?

Krok 4: Uvařené brambory slijte, v hrnci zasypejte asi 2/3 mouky a rozšťouchejte. Metlou pak vymíchejte hebkou kaši. Podle potřeby ještě trochu mouky přidejte: hotová kaše je hustá, ale ne příliš, musí se dát snadno rozetřít po talíři. Podle chuti dosolte. Množství mouky se odvíjí od toho, jak moc vodnaté brambory jsou a kolik mouky do sebe poberou, proto ji nesmíte nasypat všechnu naráz.

Krok 5: Polovinu hotové kaše rozetřete na připravené talíře. Vrstvu kaše potřete připravenými povidly, na ně přijde druhá vrstva kaše. Na závěr porci posypte pořádnou dávkou makového cukru a polijte přepuštěným máslem. Lepiduša je hotová!

Máte rádi sladká jídla? Nenechte si ujít foucmouk, krupicové noky sypané perníkem. Skvělé jsou i jáhlové šišky s perníkem nebo syrniky, tvarohové lívance skoro bez mouky.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek