Hlavní obsah

Nejčastější ženské lži, které do vztahu nepatří

Foto: Nick Starichenko, Shutterstock.com

Ženy někdy lžou i partnerovi, kterého milují. V jakých oblastech neříkají pravdu nejčastěji? A proč? Kdy je mlžení na místě, a kdy je pravda naopak mnohem bezpečnější?

Článek

Bylo by naivní tvrdit, že ideální vztah je ten, kde si oba navzájem říkají jen pravdu a nic než pravdu. Čas od času lžou muži i ženy a někdy je to možná i lepší. Ale umíte rozlišit, ve kterých situacích je na místě pravda, a ve kterých se vyplatí trochu realitu upravit?

Bílá lež je v pořádku

Je potřeba říct, že některé lži vztah vlastně posilují. „Říkám jim bílé nebo prosociální lži. Nedělají z vás špatného člověka, naopak značí, že jste milí, empatičtí a svůj protějšek máte opravdu rádi,“ tvrdí britská expertka na vztahy a sex Tracey Cox.

Představte si, že se vás partner zeptá, zda nepřibral. Pokud má nahoře padesát kilo a vy máte strach o jeho zdraví, je na místě říct pravdu (citlivě!). Ale pokud přibral tři kila, která pravděpodobně brzy zase zmizí, proč mu to říkat? Ničemu tím nepomůžete, jen ho zarmoutíte.

„V případě bílé lži neříkáte pravdu proto, abyste ochránili partnera. U špatné lži chcete chránit hlavně sebe,“ říká Tracey Cox. Ženy pak ve vztahu nejčastěji lžou ohledně následujících věcí a rozhodně by to dělat neměly:

1. Skrýváte něco podstatného

Není to klasické lhaní, protože fakticky z vašich úst nepravdy nevycházejí. „Jen“ skrýváte něco zásadního – bývalé (či současné) závislosti, že vás vyhodili z práce, že jste rozbily auto, urazily jeho matku… Jednoduše máte tajemství, o kterém by správně měl vědět i váš partner.

Je to časovaná bomba. Pokud s tímhle mužem chcete strávit zbytek života (7 otázek, které prověří, jestli vám vztah vydrží), nemůžete před ním takové věci tajit. Stejně to praskne, a to je tak velké narušení důvěry, že to váš vztah nemusí ustát. Upřímnost je jediná cesta. Buď spolu problémy dokážete řešit, nebo ne. Ale pokud je budete tajit, ani to nezjistíte.

2. Lžete o dětech

Ať už děti chcete, nebo ne, v tomto směru partnerovi nelžete. Nikdy! Pokud mu tvrdíte, že stejně jako on po rodičovství absolutně netoužíte (ve skutečnosti vaše biologické hodiny tikají jako o život), protože doufáte, že časem změní názor, pravděpodobně zapláčete oba (děti nechceme, říkají tyto celebrity). „Otázka pořizování si dětí je zásadní a partneři by ji měli opravdu upřímně prodiskutovat a v tomto směru si nelhat,“ tvrdí Tracey Cox.

Když si budete lhát, nikdy nebudete oba spokojení. Buď se jeden z vás stane rodičem proti své vůli, nebo se jeden z vás vzdá snu mít dítě. V obou případech vás čeká život, který jste si tak úplně nevybrali.

Foto: Ana Blazic Pavlovic, Shutterstock.com

Jestli děti chcete, řekněte mu to. Jestli ne, taky

3. Nepřiznáte, kolik máte peněz

Jedna věc jsou drobné lži o kabelkách za výhodnou cenu, o nových botách, o nichž mu tvrdíte, že už je máte dlouho, o nákupech v úžasných slevách. Pokud jsou to náklady, které neohrozí váš rodinný rozpočet, je to asi jedno.

Jinak by ale v oblasti financí měla rozhodně panovat upřímnost. Žádné tajení výdělků, skrývání nečekaných odměn, zamlčování dluhů a podobně. Jakmile je to věc, která má v konečném důsledku vliv na život vás obou, musíte oba znát pravdu. Byť není příjemná.

4. Tajíte sexuální trauma

Váš partner určitě nemusí znát přesný počet vašich bývalých milenců, ani další detaily z toho, co jste v posteli prožila, než jste potkala jeho. Trochu mlžit nejspíš nikomu neublíží, naopak popis toho, jak byl váš předešlý milenec úžasný, by ho ranil.

Ženy ale mají dost často tendence tajit i zásadnější věci ze své milostné historie, například nejrůznější traumata, která si prožila (jak se vyrovnat s traumatem). Jenže právě tyhle informace mají přímý vliv na váš sexuální život a mohly by vašemu partnerovi pomoci pochopit, proč se v některých věcech chováte tak, jak se chováte. A to je rozhodně důležité.

Foto: nd3000, Shutterstock.com

Trápí vás démoni z minulosti? Váš partner by o nich měl vědět

5. Předstíráte orgasmus, a to opakovaně

Většinou to ženy dělají proto, že nechtějí svůj protějšek ranit. A tak ho chválí za jeho postelové dovednosti, předstírají orgasmy a podobně (5 typů žen podle orgasmu).

Pokud se k tomu uchýlíte jednou za čas, když zrovna nejste ve formě (tudíž nedosáhnete vyvrcholení spíš kvůli svému rozpoložení než kvůli partnerovi), je to v pořádku. Pokud je to ale ve vaší ložnici běžná praxe, děláte velkou chybu. Když váš partner žije v tom, že jste nad míru spokojená, nemá důvod cokoli měnit. Přitom, kdyby věděl, co by vám udělalo radost, jistě by vám to moc rád splnil. V tomto případě se lhaním připravujete o spoustu vzrušujících chvilek, milé dámy!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek