Hlavní obsah

Nejlepší bramborová kaše

Hodnocení:
(109)
Foto: Kateřina Harudová
Doba přípravy
10 minut
Doba vaření
20 minut
Náročnost
nízká

Kdo má rád brambory, tak ví, že dobrá příloha způsobí kolikrát více radosti než hlavní jídlo, ke kterému je podávána. Co si budeme povídat, taková poctivá kaše není zrovna dietní, ale v těchto podzimních dnech potřebujeme pohladit po bříšku snad víc než kdy dřív. Jestli souhlasíte, pusťte se s námi do sametově hedvábné a nadýchané bramborové kaše, kterou si dáte s chutí i samotnou.

Ingredience pro:
5 porcí
Budete potřebovat
  • 1.2 kg brambor
  • 250 ml smetany ke šlehání
  • 50 g másla
  • 80 ml plnotučného mléka
  • sůl
Článek

Postup

Krok 1: Brambory (ideálně varný typ C, případně B) oloupejte, pokrájejte na kostky a vhoďte do osolené vroucí vody. Vody dejte jen tolik, aby byly ponořené, více není třeba. Vařte asi 15 minut doměkka, poté sceďte a protřepte v hrnci, aby se odpařila voda.

Krok 2: Mezitím ohřejte smetanu s máslem a mlékem (jeho množství záleží na typu brambor a vámi požadované konzistenci, přidat můžete vždy).

Krok 3: Brambory propasírujte lisem na brambory nebo co nejdůkladněji rozšťouchejte a za stálého šlehání přilévejte horkou smetanu. To zvládnete ručně metličkou, ale ještě lépe to jde v robotu s metlou nebo elektrickým šlehačem. Tekutiny dejte jen tolik, než dosáhnete vámi požadované konzistence.

Krok 4: Podle chuti dosolte, případně přihřejte a můžete podávat.

S největší pravděpodobností kaši sníte všechnu, ale kdyby vám náhodou nějaká zbyla, mrkněte se, co ze zbylých brambor nebo kaše uvařit.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek