Hlavní obsah

Nepečené pudingové řezy: Dezert, který zvládne každý

Hodnocení:
(1317)
Foto: Greta Blumajerová
Doba přípravy
10 minut
Doba vaření
5 minut
Náročnost
nízká

Hrdinství stranou – i ti největší gurmáni musejí uznat, že občas stačí úplně jednoduchý moučník, aby se všichni oblizovali. A přesně tohle kouzlo mají nepečené pudingové řezy se sušenkami. Jsou tak jemné, že si je rádi dají děti i senioři a není na nich co zkazit. Vaječný likér s ovocným rozvarem jim pak dodá na chuti i na vzhledu.

Ingredience pro:
1 plech 20 × 30 cm
Na řezy
  • 16 kakaových sušenek
  • 2 sáčky Originál Pudingu příchuť Vanilka Dr. Oetker
  • 700 ml plnotučného mléka
  • 4 lžíce cukru krupice
  • 2 lžíce vaječného likéru
Na ovocný rozvar
  • 1 hrnek mraženého lesního ovoce
  • 4 lžíce cukru krupice
Článek

Postup

Krok 1: Plech vyložte zmuchlaným a znovu rozloženým pečicím papírem a celé dno poklaďte plochými obdélníkovými kakaovými sušenkami bez náplně.

Krok 2: Ovoce (použila jsem lesní směs, ale hodí se jakékoli výraznější čerstvé či mrazené ovoce, které máte po ruce: borůvky, maliny, ostružiny...) s cukrem povařte několik minut doměkka. Tyčovým mixérem nebo vidličkou rozmačkejte, vraťte na plotnu a ještě chvíli vařte, aby byla směs opravdu hustá.

Krok 3: Kvalitní pudingový sáček uvařte s cukrem a mlékem (dejte ho méně než na klasický puding, aby řezy dobře zatuhly – zhruba tři hrníčky) podle návodu na obalu a vmíchejte vaječný koňak nebo rum.

Krok 4: Ještě horký puding nalijte na sušenky, pocákejte ovocným rozvarem a lžičkou zlehka promíchejte, aby vzniklo mramorování. Nechte zatuhnout a poté krájejte na řezy. Moučník uchovávejte v lednici.

Co je podle vás ten nejjednodušší (a přitom nejoblíbenější) nepečený dezert? Zkuste bleskové tiramisu nebo čokoládovou pěnu jen ze dvou surovin.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek