Hlavní obsah

Pizza twist tyčinky

Hodnocení:
(55)
Foto: Svatava Vašková
Doba přípravy
10 minut
Doba vaření
15 minut
Náročnost
nízká

Toto jednoduché a chutné občerstvení můžete naservírovat návštěvě, ale i rodině jako rychlou večeři. Představíme vám dvě verze: se slaninou a čedarem a s bazalkovým pestem a parmazánem. A pokud nespěcháte, těsto na pizzu si můžete udělat domácí.

Ingredience pro:
16 tyčinek
  • 2 balení těsta na pizzu
Na slaninové s čedarem
  • 70 g krájené anglické slaniny
  • 70 g čedaru v celku
  • 3 lžíce rajčatového suga
Na bazalkové
  • 2 lžíce bazalkového pesta
  • 2 hrsti strouhaného parmazánu
Článek

Postup

Krok 1: Nastrouhejte sýr čedar, horkovzdušnou troubu předehřejte na 230 stupňů a obě těsta na pizzu rozbalte, jedno dejte na lehce pomoučený vál.

Krok 2: Jednu polovinu rozváleného těsta pomažte rajčatovým sugem a druhou polovinu bazalkovým pestem. Na rajčatové sugo poklaďte plátky slaniny a posypte nastrouhaným čedarem. Část s pestem posypte strouhaným parmazánem. 

Krok 3: Nyní přiklopte druhým rozváleným těstem, tuto naplněnou placku nakrájejte na asi 2–3 cm proužky. Aby nebyly tak dlouhé, můžete je rozkrojit ještě napříč. Nyní každý proužek opatrně zatočte, aby vznikla efektní spirála a ty dejte vedle sebe na plech s pečicím papírem. 

Krok 4: Pizza tyčinky pečte v horkovzdušné troubě dokud nezačnou zlátnout, to je cca 15–20 minut. Pozor, aby se sýr nezačal připalovat, zhořkl by. 

Foto: Svatava Vašková

Pizza tyčinky můžete servírovat teplé i studené

ynezorPumanzeSaNyknalC
7. 9. 2020

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.