Hlavní obsah

Sex s exmanželem po rozvodu: Možná vám to v posteli klape, ale tady jsou důvody, proč to nedělat

Foto: Photoroyalty, Shutterstock.com

Foto: Photoroyalty, Shutterstock.com

Máte chuť mít ho vedle sebe a cítit jeho parfém, nehledě na to, že se zase potřebujete pomilovat. Tak hurá do toho. Tenhle chlapík to s vámi v posteli neskutečně umí. Bodejť by ne, je to váš exmanžel, který ví, kam sáhnout a co dělat. Ale může tohle intimní spojení fungovat?

Článek

Vztahy jsou všechno, jen ne jednoduché. Mnoho žen zná spalující, šílenou beznaděj, když jim srdce roztříští muž, kterému nejvíc věřily. Hned poté, co si ten bídák sbalí věci a odejde, je doma silné ubíjející ticho! To je třeba přebít množstvím zážitků nebo skleničkou vína, nekontrolovatelným pláčem, výbuchy vzteku a taháním prášků na spaní z hliníkového blistru.

Jenže až tohle všechno přejde, emoce vychladnou a na rozvodové papíry je zapomenuto, nezřídka se stává, že se původně zhrzená manželka stává milenkou – toho samého muže, což na svém blogu potvrzuje i známá sexuoložka a psycholožka Nikki Goldstein z australského Sydney. Ta dle svých slov větu „spím se svým exmanželem i roky po rozvodu“ ve své privátní praxi slýchává často. A klientky, navzdory výhradám, dokáže pochopit.

Proč se ženy vrací do postelí svých bývalých?

Za prvé, pokud se zrada týká důvěry ve vztahu, neznamená to, že problémem je sex, ale podvod. Pokud to partnerům v posteli klape, je těžké to opustit. Za druhé, současné ženy nemusí mít zájem chodit po barech a hledat si někoho jiného. Budují kariéry, pečují o děti, starají se o domácnost, proto si pro sex mohou vybrat osobu důvěrně známou, která není náhodným cizincem – a je prověřená.

Za třetí, spousta lidí potřebuje, aby jim někdo připomněl, že jsou žádoucí a atraktivní. Někdy je touto chlácholivou bytostí člověk, jež i po opuštění domova bývá nejblíž. Vyzvedává si potomky, účastní se jejich narozeninových oslav a pořád je součástí života své „nebožky“. No a je to, specifický vztah zpečetěn.

Vždy ovšem záleží na povaze rozchodu a osobní nátuře dotyčných aktérů. Některé ženy svého ex už nikdy nechtějí vidět ani skrz dveřní kukátko, natožpak s ním sdílet lože, jiné jdou opačnou cestou. Jste-li právě vy v pozici milenky svého bývalého muže, určitě zhodnoťte všechna rizika. Tohle jsou tři důvody, proč podobný svazek už jednou provždy rozvázat!

Foto: fizkes, Shutterstock.com

Sex s ex byl fajn, ale není čas se sebrat a jít dál?Foto: fizkes, Shutterstock.com

1. Staré rány se hůře hojí

Zmíněný druh uspořádání mileneckého vztahu sice může slibovat nekonečné množství orgasmů a sexem prohýřených nocí, nicméně jistá rizika tu samozřejmě existují. Jestli máte sex se svým ex, udržujete staré rány otevřené. Neustále se otáčíte přes rameno a vracíte se k minulosti. Vlastně uvíznete někdy mezi pěti porozchodovými fázemi a každým dnem je pro vás těžší pohnout se z místa a začít nový život.

2. Připravujete se o další šance

S tím, že máte svůj drápek stále zaseknutý v rozkroku svého nebožtíka, přicházíte o nové seznamovací příležitosti. Zkrátka se stahujete z trhu, neboť si namlouváte, že kromě skvělého sexu nic víc nepotřebujete. „Zase někomu prát trenky? Dejte mi pokoj!“ Jenže pozor. Ačkoli jsou vaše sexuální potřeby uspokojeny (aspoň prozatím), neznamená to, že jsou splněny vaše další, kupříkladu emocionální nároky.

3. Může vás šokovat pozitivní těhotenský test

Věříte si, oba jste zdraví a ex nevykazuje žádné příznaky pohlavní choroby. Tak proč se s ním nemilovat bez ochrany? Beztak už jste nejspíš v přechodu a otěhotnění nehrozí… Tak i tohle je jeden velký omyl. Mnohé ženy mají na začátku menopauzy nepravidelné ovulace a menstruační krvácení, čímž nabývají dojmu, že už nejsou v reprodukčním věku, ale ouha.

Ovulace mohou pokračovat i několik měsíců poté, co menstruace zcela ustaly. Možnost otěhotnění v menopauze tedy nelze zcela vyloučit! A co pak? Jestli v rámci tohoto křehkého vztahu zjistíte, že jste gravidní, začnete uvažovat o návratu do tohoto vztahu? Nenechte se vysmát. Mnoho lidí sice věří, že děti vztah napraví, ale není tomu tak. Takže ano, milostný vztah s bývalým fungovat může, ale obvykle bývá draze vykoupen.

Reklama

Související témata: