Hlavní obsah

Sexuální mýty, o kterých byste si měli promluvit

Foto: LightField Studios, Shutterstock.com

Co člověk, to názor. Co milenec, to jiné sexuální návyky. Nikdy však není pozdě přizpůsobit milostný život ke spokojenosti obou partnerů. Proto nevěřte mýtům a jděte vlastní cestou. O kterých ožehavých tématech je dobré si promluvit? Prostata je jen začátek!

Článek

Nikdo nikdy neřekl, že vztahy a sex nejsou velmi komplikované a složité. A proto je někdy třeba uvést leccos na pravou míru. Tedy aspoň pokud chcete mít lepší, šťastnější a bouřlivější zážitky. K jakým třem nesmyslům byste se neměli otáčet zády a měli byste je s partnerem probrat?

Mýtus č. 1: Ženy milují obdařené muže

Mnoho mužů si dělá starosti s nedostatečnou velikostí svého penisu – většinou zbytečně. Podle studie, kterou provedla Lékařská univerzita v Michiganu, až jedna čtvrtina žen cítí při milování nepříjemnou bolest. Mezi jednu z příčin se řadí právě větší penis a jeho majitel, který při sexu spěchá. Přílišná náruživost kombinovaná s necitlivostí milence pak vede k nepříjemnému podráždění děložního hrdla. A to skutečně není sexy. Jaké potíže způsobuje velký penis?

Partnerovi to přesně v tomhle stylu naservírujte, a když už si najdete čas na rozhovor podobného typu, upřesněte, že do vás nemusí bušit jako hluchý do vrat. Mělké proniknutí je totiž žádoucí z mnoha důvodů. První třetina pochvy je citlivá na dotek, zatímco zadní dvě třetiny na tlak. Příjemné chvíle se tedy dají prožít i tehdy, když penis nezajíždí příliš hluboko. V případě, že to milenci trochu „ujede“ a vy máte klín v jednom ohni, přizvěte si na pomoc led zabalený do utěrky. Ale v první řadě milujte penis, který máte doma. Partner si ho dobrovolně nevybral a vaším společným úkolem je pracovat s tím, co je k dispozici: 7 tipů, jak si užít s malým penisem.

Foto: Olena Yakobchuk, Shutterstock.com

Vysvětlete partnerovi, o jak hluboké pronikání máte zájem

Mýtus č. 2: Sex se obejde bez předehry

O předehře se vedou debaty celá léta. Ženy ji vyžadují, tedy pokud zrovna nemají chuť na rychlovku, mužům obvykle nepřipadá tak atraktivní a nezbytná. Jak je to u vás? Asi se shodnete, že sex s mazlením a důkladnou přípravou je zkrátka pohodlnější a příjemnější, a to bez ohledu na to, co kdo o líbání, masážích či zasouvání prstů do pochvy povídá.

Nemůžete se s partnerem shodnout na délce předehry? Psychologové a sexuologové z americké Pensylvánské univerzity, kteří se zabývali sexuálními preferencemi mužů a žen, tvrdí, že pro 80 procent pánů je nesmírně důležité, když je partnerka při sexu a jiných milostných hrátkách aktivní. To znamená, že když převezmete otěže, milence začnete svádět a zavedete jeho ruce i jazyk na oblíbená místa na těle, určíte si, kdy bude možné přejít přímo k milování.

A váš pocit rozhoduje, neboť podle britské sexuoložky Tracey Cox žena potřebuje v průměru 20 až 30 minut, aby se uvolnila a dosáhla orgasmu, kdežto muži stačí zhruba tři minuty přímé intenzivní pohlavní stimulace. Verdikt? On zkrátka počká. A mimochodem, dle statistik si lidé nejvíce užívají přímého pohlavního styku mezi dvěma až sedmi minutami. Není tak nutné „dřít“ až do úmoru.

Foto: Realstock, Shutterstock.com

Nemůžete se s partnerem shodnout na délce předehry?

Mýtus č. 3: Stimulace prostaty jen pro gaye

Mezi heterosexuálními muži koluje fáma, že experimenty análním otvorem, během nichž je majitel penisu v roli přijímajícího, náleží jen gayům. Jsou to ovšem jenom předsudky a strach z neznámého, nic jiného. Mezi experty, kteří hlásí, že někteří muži (a není jich zrovna málo) prožívají ty nejbouřlivější orgasmy právě při masáži předstojné žlázy, tedy prostaty, patří i americký sexuální guru Paul Joannides. Většina pánů v souvislosti s drážděním prostaty pociťuje zvýšenou citlivost pohlavních orgánů a prohloubení sexuálního potěšení. Jenže kdo se bojí, nesmí do lesa.

Obvykle to chodí tak, že testosteronem nabitý muž nechce před partnerkou přiznat, že by o něco takového stál. Role milenky a chápající partnerky je tak jasná: promluvte si, zda právě tahle praktika nepatří k jeho tajným přáním. A na oplátku se mu svěřte s tím svým. Jste přece partneři, tedy tým! Nebo to snad vidíte jinak?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek