Hlavní obsah

Zpěvák se čtyřmi bradavkami i modelka bez pupíku: I slavní jsou jen lidé s drobnými anomáliemi

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Rozdílnosti dělají člověka unikátním a jedinečným. Lišíme se nejen povahou a charakterem, ale také tělesnými znaky. A některé odlišnosti mohou být skutečně zajímavé. Které celebrity mají tělesnou zvláštnost, která je zajímavá, ale v ničem je neomezuje?

Článek

Lidské tělo je téměř dokonalý systém. Jednotlivé lidské bytosti sice sdílejí společné základní charakteristiky, ale příroda se někdy i trochu odváže. Důsledkem mohou být více či méně omezující abnormality. Ty jsou viditelné už po porodu nebo se v důsledku onemocnění či úrazu vyvinou až později. Ale nejsou na překážku úspěchu ani spokojenému životu.

Tereza Budková (31)

Oblíbená česká modelka spodního prádla a úspěšná účastnice soutěže krásy Česká Miss 2009 v minulosti prozradila, že má srostlý druhý a třetí prst na noze. Tato vrozená vývojová vada se nazývá syndaktylie a může postihnout horní i dolní končetiny. Modelka prý tuto vadu zdědila po otci, nijak ji ale neomezuje a klidně nosí páskové sandály nebo lodičky s otevřenou špičkou.

Foto: Profimedia.cz

Drobná vada je sotva postřehnutelná a Terezu Budkovou nijak neomezujeFoto: Profimedia.cz

Ashton Kutcher (44)

Podobně jako modelka je na tom i americký herec s českými geny. I on prozradil, že má mezi prsty na noze cosi, co by se dalo přirovnat k plovací bláně u ptáků. Před několika lety si v televizní show dokonce sundal ponožku, aby moderátorovi zvláštnost ukázal. Ten na to šel s nůžkami, ale herec mu je samozřejmě nedovolil použít. Z legrace také prohlásil, že když všechno ostatní na něm vypadá tak dobře, musela mu příroda i někde trochu ubrat.

Foto: Profimedia.cz

Své blány mezi prsty Ashton Kutcher před moderátorovými nůžkami uhlídalFoto: Profimedia.cz

Andy García (66)

Kubánsko-americký herec se své zvláštnosti zbavil hned po narození a připomínkou je mu už jen drobná jizva. Když přišel na svět, z ramene mu vyrůstalo nevyvinuté dvojče, které bylo chirurgicky odstraněno. Uvádí se, že mělo velikost softballového míčku. Kdyby se ovšem druhé dítě normálně vyvíjelo, měl by herec k sobě přirostlého bratra.

Foto: Profimedia.cz

Populární Andy García mohl mít celoživotní společnostFoto: Profimedia.cz

Seal (59)

Zjizvenou tvář nemá britský hudebník z toho, že by se připletl k nějaké bitce. Příčinou jeho jizev je závažné autoimunitní onemocnění lupus, které mimo jiné poškozuje i kůži. Zpěvák z toho rozhodně není nadšený, ale na druhou stranu uznává, že díky jizvám v obličeji je snadno zapamatovatelný a že možná přispěly k jeho kariéře. Zatímco dříve pro něj byly zdrojem traumatu a úzkosti, dnes je s nimi smířený. Nepřekáží mu ani v milostných vztazích – jeho manželkou byla jedna z nejúspěšnějších topmodelek Heidi Klum (48).

Foto: Profimedia.cz

Jizvy má Seal na obličeji i na pokožce hlavy, ale dnes ho to již netrápíFoto: Profimedia.cz

Joaquin Phoenix (47)

K americkému herci a držiteli Oscara za roli Jokera (2019) neodmyslitelně patří drobná vada, která sahá od horního rtu k nosu a má ji pravděpodobně od narození. Nejde o následek úrazu nebo rvačky, a přestože se k tomu herec příliš nevyjadřuje, předpokládá se, že jde o mírnou formu rozštěpu horního rtu, která jako jizva jen vypadá.

Foto: Profimedia.cz

Drobný defekt nad horním rtem k Joaquinu Phoenixovi patříFoto: Profimedia.cz

Karolína Kurková (38)

Předmětem zájmu veřejnosti byl v minulosti také pupek slavné české supermodelky. Místo běžného tvaru má totiž na bříšku spíše jen „náznak“ pupíku – lehce prohloubené místo, které se v počátcích její kariéry na fotografiích všelijak retušovalo. Modelčin mluvčí před lety uvedl, že je to následek chirurgického zákroku v dětství, mohlo jít například o operaci pupeční kýly.

Foto: Profimedia.cz

Karolína Kurková má trochu netradiční pupík, ale dnes se už na fotografiích neretušuje: doba se změnila a modelky už nemusejí být „dokonalé“Foto: Profimedia.cz

Harry Styles (28)

Britský zpěvák, bývalý člen kapely One Direction a příležitostný herec, který se brzy objeví v kinech v psychologickém thrilleru To nic, drahá (2022), v jednom rozhovoru prozradil, že má čtyři bradavky. Je to častý úkaz, bradavky navíc mívají menší průměr než klasické a většinou bývají zcela neškodné. Jde spíše o estetickou záležitost, která připomíná mateřské znaménko.

Foto: Profimedia.cz

Harry Styles má úžasná tetování, takže se druhý pár bradavek snadno ztratí. Jedna bradavka navíc je vidět u křídla vytetovaného motýlaFoto: Profimedia.cz

Reklama