Hlavní obsah

Vánoční televizní program: nová pohádka i zaručená klasika

Foto: Prostock-studio, Shutterstock.com

Opravdu pohodové a bezstarostné Vánoce jsou tím, co letos snad všichni potřebujeme. Krom koled, vůně perníčků a lineckého k nim patří pohádky i oblíbené filmové komedie. Jakou televizní nadílku si pro vás letos nachystaly největší stanice, se dočtete v následujících řádcích.

Článek

Vánočka, kapr, cukroví, rodina a pohádky. To k sobě prostě o svátcích neodmyslitelně patří! Na co se můžete těšit během tří vánočních svátků? Plno krásné klasiky, ale i novějších věcí. Štědrý bude i program třeba na Televizi Seznam, která přinese vánoční klasiky a zařadí se tak po bok i těch největších komerčních stanic.

24. 12. – Štědrý večer v televizi

Každý rok o Štědrém večeru přináší Česká televize novou pohádku z vlastní tvorby. Ta letošní se jmenuje Jak si nevzít princeznu a natočil ji – jako posledních šest štědrovečerních pohádek – režisér Karel Janák. Princ dostane do vínku od sudiček, že si jednou vezme princeznu z druhého království. Ale jako každý, komu je něco vnucováno, si ji na truc vzít nechce, a ona to má stejně. A tak spojí síly, aby to, co jim osud dal do vínku, zrušili. Splní se proroctví tří sudiček, anebo k sobě dva mladí najdou cestu? V pohádce hrají hlavní postavy Marek Adamczyk a Anna Fialová, v roli sudiček se představí Iva Janžurová, Naďa Konvalinková a Daniela Kolářová. Následují Tři oříšky pro Popelku (1973) a Pelíšky (1999).

Televize Nova uvede v hlavním vysílacím čase, tedy v 19:35, pohádku Tři bratři (2014), ve které se Tomáš Klus, Vojtěch Dyk a Zdeněk Piškula vydávají do světa hledat nevěsty. Po pohádce bude následovat program pro všechny romantické duše – milovaná romantická klasika Láska nebeská (2003).

Na motivy klasického příběhu od Boženy Němcové natočila před šesti lety režisérka Alice Nellis netradiční fantasy pohádku Sedmero krkavců s Marthou Issovou v hlavní roli. Stejně jako loni ji televize Prima odvysílá na Štědrý den odpoledne. Následovat bude legendární Macaulay Culkin v komedii Sám doma (1990). V pozdější večerní čas se představí bláznivá americká komedie Frajeři ve Vegas (2014).

Nedočkavci můžou usednou k televizi už před půl pátou, kdy na Televizi Seznam poběží klasická pohádka Princezna se zlatou hvězdou na čele (1959). Po obědě si můžete na stejném programu dát i mladičkého Pavla Kříže v pohádce O statečném kováři (1983).

Foto: Profimedia.cz

Hlavních rolí v nové pohádce se ujali Anna Fialová a Marek Adamczyk

25. 12. – Nadílka zábavy na Boží hod

Zatímco vloni Česká televize uvedla na 1. svátek vánoční další pohádkovou premiéru, letos sáhla po klasice v podobě Anděla páně (2005). Po něm bude následovat líbezný snímek Vesničko má středisková (1985). O pohádky nebude nouze ani během dne, kdy ČT uvede Lotranda a Zubejdu (1997) či oblíbenou rodinnou komedii Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977).

Televize Nova nabídne večer pohádku Nejkrásnější hádanka (2007). Během dne vás čeká ještě pohádka Jak se budí princezny (1978) či Nebojsa (1989).

O kouzelnické dívce Saxaně (1971) si můžete pustit v 16:25 na Televizi Seznam. Večer vás pak bude čekat fantasy film Obr Dobr (2016), který koprodukoval a natáčel mistr svého řemesla Steven Spilberg.

Na Primě si odpoledne můžete zazpívat s muzikálem Noc na Karlštejně (1974) a posléze si dát ještě klasiku v podobě Pyšná princezna (1952). Co na tom, že je to pohádka trochu agitační, princeznu Krasomilu a prince Miroslava nejde nemilovat! Večer pak budete opět s Kevinem sami doma, ale tentokrát Ztraceni v New Yorku (1992).

Foto: Profimedia.cz

Saxanu si můžete pustit na Boží hod na Televizi Seznam

26. 12. – Další pohádky na Štěpána

Na Štěpána v podvečer se můžete naladit na pokračování rodinné komedie Jak dostat tatínka do polepšovny (1978). Večer Česká televize uvede Anděla páně 2 (2016) a následovat bude Marečku, podejte mi pero (1976). A pokud byste nestihli Tři oříšky pro Popelku na Štědrý den, odpoledne bude repríza.

Jestliže jste na Štědrý den byli přehlasováni a nestihli jste Lásku nebeskou, můžete si ji pustit 26.12. odpoledne na Televizi Nova. Čekají vás také pohádky jako Třetí princ (1983) či Byl jednou jeden král... (1955) a večer ve 20:20 Řachanda (2016).

Pohádkový večer přinese o 2. svátku vánočním i Prima, která bude sázet na klasiku. Uznejte sami, co by to bylo za Vánoce bez pohádky S čerty nejsou žerty (1984)! A jestli se nezahřejete dost při pohledu na plameny pekelné, určitě vám bude pořádně horko u letní komedie Slunce, seno, jahody (1984), která budou následovat.

V podvečer si na Televizi Seznam pak pusťte roztomilé Chobotničky z II. patra (1987) s geniálními hlasy Jiřiny Bohdalové a Františka Filipovského. A jestli už máte dost pohádek, pusťte si večer komedii 5 posledních lásek (2009).

Aby vám neunikly žádné pořady a filmy, sledujte pravidelně televizní program a tipy.

Komedie Sám doma vám ani letos o Vánocích neunikne? Tak si dejte filmový kvíz, jak dobře tu sérii znáte!  Anebo si můžete zkrátit čekání na Ježíška některým z filmů, které jsou k dispozici online na televizeseznam.cz.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek