Hlavní obsah

Vánoce: Vánoční televizní program: nová pohádka i zaručená klasika

Foto: Prostock-studio, Shutterstock.com

Opravdu pohodové a bezstarostné Vánoce jsou tím, co letos snad všichni potřebujeme. Krom koled, vůně perníčků a lineckého k nim patří pohádky i oblíbené filmové komedie. Jakou televizní nadílku si pro vás letos nachystaly největší stanice, se dočtete v následujících řádcích.

Článek

Česká televize tradičně chystá štědrou nadílku zejména pro milovníky českých pohádek. Připravte se na rovnou několik pohádkových premiér. Štědrý bude ovšem i program na Nově a Primě. Největší komerční televizní stanice divákům přinesou nejoblíbenější vánoční klasiky. Nuže, pojďme se na to podívat den po dni!

24. 12. – Štědrý večer v televizi

Každý rok o Štědrém večeru přináší Česká televize novou pohádku z vlastní tvorby. Ta letošní se jmenuje O vánoční hvězdě (2020) a natočil ji, stejně jako tu loňskou Princezna a půl království, režisér Karel Janák (50). Podle jeho vlastních slov je v té letošní, ve které uvidíte Vojtěcha Kotka (32), Terezu Ramba (31) a Aňu Geislerovou (44), mnohem více kouzel a lásky a namísto pekla je zde použit svět hvězd. Uvidíme, zda překoná rekord ve sledovanosti. Ten z roku 2006 drží Anděl páně, kterého vidělo 2, 7 milionů diváků.

Televize Nova uvede v hlavním vysílacím čase pohádku Tři bratři (2014), ve které se Tomáš Klus (34), Vojtěch Dyk (35) a Zdeněk Piškula (22) vydávají do světa hledat nevěsty. Po pohádce bude následovat program pro maminky a tatínky – všemi milovaná romantická klasika Pretty Woman (1990).

Na motivy klasického příběhu od Boženy Němcové natočila před pěti lety režisérka Alice Nellis (49) netradiční fantasy pohádku Sedmero krkavců s Marthou Issovou (39) v hlavní roli. Stejně jako loni ji televize Prima odvysílá na Štědrý den odpoledne. Následovat bude legendární Macaulay Culkin (40) v komedii Sám doma (1990). V pozdější večerní čas se představí bláznivá americká komedie o třech matkách rebelkách – Matky na tahu o Vánocích (2017).

Foto: Dan Materna / MAFRA / Profimedia

Matěj Hádek a Aňa Geislerová v pohádce O vánoční hvězdě, kterou Česká televize uvede na Štědrý večer

25. 12. – Nadílka zábavy na Boží hod

Na 1. svátek vánoční uvede Česká televize další českou pohádku v premiéře, konkrétně Hodinářův učeň (2019) od režisérky a scénáristky Jitky Rudolfové (41). Viktor Preiss (73) zde ztvární hamižného hodináře, který vyšle svého učně hledat bájné hodinky. Chce tak zabránit svatbě učně a hodinářovy dcery. Film dokonce letos získal Českého lva za nejlepší hudbu.

Pokud každý pátek sledujete na televizi Nova jednotlivé díly filmové série Harry Potter, nemusíte se bát. O další díl nepřijdete ani na Boží hod. Nova v hlavním vysílacím čase uvede film Harry Potter a Relikvie smrti – část 1 (2010).

Na svůj tradiční páteční program sází i Televize Seznam. Každý týden v pátek totiž vysílá animovaný film, tentokrát to bude Elliot (2018), který je o malém koníkovi, který se snaží splnit si svůj sen a stát se jedním ze Santových sobů. Rodinný film je to pravé pro vánoční pohodu.

Blonďatý Kevin bude divákům Primy dělat společnost i na Boží hod. Stanice odvysílá pokračování slavné komedie – Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992). Poměrně odvážně pak Prima hned po Kevinovi uvede romantickou komedii Dokonalý polibek (2018) s Lucií Vondráčkovou (40) v hlavní roli. Odvážně píšeme proto, že film je označován za největší divácký propadák poslední doby. Ale co už, třeba mu diváci dají druhou šanci.

Foto: Profimedia.cz

Boží hod televize Nova oslaví dalším dílem kouzelnické série o Harry Potterovi

26. 12. – Další pohádky na Štěpána

A nová pohádka nebude chybět ani na Štěpána! Druhý svátek vánoční v České televizi bude ve znamení koprodukční česko-slovenské pohádky Jána Sebechlebského (54) O léčivé vodě (2020). V roli Paní vod a pramenů se představí Linda Rybová (45). Hlavním motivem příběhu zasazeného do přelomu 19. a 20. století má být sdělení, že kde vládne dobro, tam se dějí zázraky.

Nova na Štěpána uvede pohádku Zdeňka Trošky (67) Čertova nevěsta (2011). Václav Šanda (31) bude muset splnit tři čertovy úkoly a přechytračit samotného Lucifera, aby získal svou milovanou princeznu v podání Evy Josefíkové (30).

Pohádkový večer přinese o 2. svátku vánočním i Prima, která bude sázet na klasiku. Uznejte sami, co by to bylo za Vánoce bez pohádky S čerty nejsou žerty (1984)!

Jestliže jste už ale „přepohádkovaní“, přepněte na Televize Seznam, kde poběží klasika Bony a klid (1987).

Aby vám neunikly žádné pořady a filmy, sledujte pravidelně televizní program a tipy.

Foto: Profimedia.cz

Sabina Laurinová a David Suchařípa v rolích krále a královny v pohádce Čertova nevěsta

Komedie Sám doma vám ani letos o Vánocích neunikne? Tak si dejte filmový kvíz, jak dobře tu sérii znáte!  Anebo si můžete zkrátit čekání na Ježíška některým z filmů, které jsou k dispozici online na televizeseznam.cz.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek