Hlavní obsah

Nová pohádka na Štědrý den i Boží hod a klasika o svátcích. Na co se těšit o Vánocích v televizi

Foto: Prostock-studio, Shutterstock.com

Foto: Prostock-studio, Shutterstock.com

Opravdu pohodové a bezstarostné Vánoce jsou tím, co letos snad všichni potřebujeme. Krom koled, vůně perníčků a lineckého k nim patří pohádky i oblíbené filmové komedie. Jakou televizní nadílku si pro vás letos nachystaly největší stanice, se dočtete v následujících řádcích.

Článek

Vánočka, kapr, cukroví, rodina a pohádky. To k sobě prostě o svátcích neodmyslitelně patří! Na co se můžete těšit během tří vánočních svátků? Plno krásné klasiky, ale i novějších věcí. Štědrý bude i program třeba na Televizi Seznam, která přinese vánoční klasiky a zařadí se tak po bok i těch největších komerčních stanic.

24. 12. – Štědrý večer v televizi

Každý rok o Štědrém večeru přináší Česká televize novou pohádku z vlastní tvorby. Ta letošní se jmenuje Tajemství staré bambitky 2 a je to pokračování stejnojmenné pohádky z roku 2011. Na obrazovku se vrátí postavy, které byly i v jedničce, tedy napravený loupežník Karaba, jeho dcera Anička, která se vdavky s princem Jakubem stala královnou. Ačkoli na konci prvního dílu byly zlotřilí rádci Lorenc a Ferenc vyhnáni, dějovou linku mají i v druhém dílu, kde se snaží své zkušenosti uplatnit v sousedním království u nezkušené královny Julie. A v tu chvíli nastupuje opět loupežník Karaba… Hlavní postavy ztvárnil Tomáš Klus, Kamila Jankovičová, Ondřej Vetchý, Miroslav Vladyka, Jiří Lábs a Veronika Khek Kubařová.

Foto: Profimedia.cz

I v druhém dílu pohádky Tajemství staré bambitky se objeví Jiří Lábus a Ondřej VetchýFoto: Profimedia.cz

Přes den se můžete těšit ještě na Dvanáct měsíčků, Peklo s princeznou, Nesmrtelnou tetu, Lotranda a Zubejdu či Anděla Páně 2.

A večer samozřejmě nebudou chybět Pelíšky!

Televize Nova uvede v hlavním vysílacím čase, tedy v 19:35, klasiku, tedy Tři oříšky pro Popelku. Tuto krásnou pohádku netřeba představovat! Ihned po ní následuje romantický film Láska nebeská. Přes den se na Nově můžete z pohádek těšit ještě třeba na Tři bratry nebo na Princeznu se zlatou hvězdou.

Kdo místo klasických pohádek raději komedie, nechť přeladí večer na Prima FTV, kde od 20:15 poběží Sám doma. Následovat bude film Navždy spolu s Channingem Tatumem a Rachel McAdams a Matky na tahu o Vánocích. Prima vás ale o pohádky neochudí, jen je bude vysílat přes den. Těšit se můžete na Dařbujána a Padrholu či Sedmero krkavců.

Nedočkavci můžou usednout k televizi už před půl pátou, kdy na Televizi Seznam poběží jedna z nejoblíbenějších českých pohádek, a to S čerty nejsou žerty. Přes den se podívejte na Jáchyme, hoď ho do stroje, Chobotnice z druhého patra nebo Jak se budí princezny.

25. 12. – Nadílka zábavy na Boží hod

I na Boží hod vánoční chystá Česká televize premiéru, a tou bude pohádkový příběh Krakonošovo tajemství, kde hlavní roli ztvárnil David Švehlík. Příběh vypráví o lidské závisti a chamtivosti, ale i o dobru, které se skrývá v každém. Co je ono Krakonošovo tajemství? To budou zjišťovat Jakub Prachař, Leona Skleničková, Jan Nedbal, Ondřej Sokol a další. Po filmu ČT vysílá Marečku, podejte mi pero!.

Foto: Profimedia.cz

Podobně jako dědeček Ijla Prachař, ani Jakub Prachař nebude hrát postavu s ryzí dušíFoto: Profimedia.cz

Přes den se můžete těšit na Jak vytrhnout velrybě stoličku, Zlatovlásku a další klasiku.

Televize Nova nabídne večer, již tradičně, pohádku Nejkrásnější hádanka. Během dne vás čeká ještě pohádky a filmy jako Anděl na horách, Princezna se zlatou hvězdou na či letní veselohra Slunce, seno, jahody.

V pohádkovém duchu se ponese 25. prosinec i na Televizi Seznam. V 11:30 začíná O statečném kováři, navazují Tři veteráni, Obušku, z pytle ven!Byl jednou jeden král… Večer se bude vysílat Veselé Vánoce přejí chobotniceJak se budí princezny.

Na Prima FTV budete opět s Kevinem sami doma, tentokrát ale Ztraceni v New Yorku. Ráno si můžete pustit Grinche, Lízino štěstí či Muže se železnou maskou. Odpoledne pak pohádku Když draka bolí hlava, kde má roli i Karel Gott.

26. 12. – Další pohádky na Štěpána

Na Štěpána v podvečer se můžete naladit na pokračování rodinné komedie Jak dostat tatínka do polepšovny. Večer Česká televize uvede dva roky sterou pohádku o Vánoční hvězdě, na což naváže romantická klasika Hříšný tanec. Pokud jste na Štědrý den nestihli premiéru Tajemství staré bambitky 2, můžete si ji pustit ráno na Štěpána.

Jestli už máte dost pohádek, na Nově si večer pusťte malebný film Vesničko má středisková. Odpoledne se ale pohádkám jen tak nevyhnete. Budou dávat Tři oříšky pro Popelku, Honza málem králem, Císařův pekař, Jak vycvičit draka 2 a další.

Televize Seznam chystá reprízy již odvysílaných pohádek, takže pokud jste první dva svátky trávili pobíháním po příbuzných a teprve teď budete mít čas svalit se k pohádkám, Televize Seznam bude tím pravým ořechovým. Čeká na vás Byl jednou jeden král…, O statečném kováři, Tři veteráni, Chobotnice z druhého patra, Obušku, z pytle ven!S čerty nejsou žerty.

Jestli napjatě čekáte na Pretty Woman, pustit si ji můžete 26.12. v 14:25 na FTV Prima. Romantický, téměř až pohádkový příběh doplní hororová pohádka Panna a netvor a večer se můžete těšit na Prince a Večernici, poté na další romantiku, tentokrát Krásnou pokojskou.

Aby vám neunikly žádné pořady a filmy, sledujte pravidelně televizní program a tipy.

Komedie Sám doma vám ani letos o Vánocích neunikne? Tak si dejte filmový kvíz, jak dobře tu sérii znáte!  Anebo si můžete zkrátit čekání na Ježíška některým z filmů na Stream.cz.

Reklama