Hlavní obsah

Láska nebeská po 19 letech. Jak vypadá Natalie, která uhranula premiéra, a co dělá malý Sam?

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Je to snad stejně silná tradice jako Popelka. Kdo si na Vánoce nepustí Lásku nebeskou, jako by nebyl. Film z roku 2003 plný všeho, co k Vánocům patří, tedy hlavně lásky, je už dnes doslova legendární. A ani po 19 letech neztrácí nic ze svého kouzla. Jak vypadají jeho hvězdy dnes?

Článek

Je to v podstatě několik milostných příběhů, které se na konci spojí v jeden velký ohňostroj lásky. Prostě romantika se vším všudy, ovšem bez do očí bijícího kýče, s dávkou „pohádkovosti“, tak akorát. K tomu připočtěte humor, filmové hlášky, které už skoro zlidověly, skvělé herecké obsazení a dokonalý vánoční snímek je na světě. Na druhou stranu, co jiného čekat od autorů takových hitů, jak je Deník Bridget Jonesové či Notting Hill! Ale co herecké hvězdy, které v ní zazářily? Jak vypadají a jak se mají po 19 letech od uvedení filmu do kin?

Hugh Grant

Foto: Profimedia.cz

19 let navrch je samozřejmě znát, ale přesto tam ten klukovský kukuč stále jeFoto: Profimedia.cz

V lásce nebeské hraje Hugh Grant nově jmenovaného ministerského předsedu, který jako politik musí dodržovat dekorum, navíc kvůli práci nemá čas na lásku. Jenže to se změní ve chvíli, kdy spatří mladou zaměstnankyni svého úřadu. Prostořeká a impulzivní dívka si okamžitě získá jeho srdce, ale samozřejmě, co by to bylo za film, kdyby cesta jednoho k druhému byla jednoduchá.

Od Lásky nebeské Hugh Grant natočil řadu snímků, například komedii Hudbu složil, slova napsal, Morganovi či Božská Florence, ale Láska nebeská je prostě jen jedna! A hlavně, je snad někde Grant kouzelnější, než když se nechá unést hudbou a roztančí se ve svém úřadu v Downing Street?

Martine McCutcheon

Foto: Profimedia.cz

Ani tahle herečka neztratila jiskru, a hlavně zářivý úsměvFoto: Profimedia.cz

Role Natalie, která rychleji mluví, než myslí, a která má navíc stejně prostořekou a také početnou rodinu, byla první hlavní rolí, kterou tato britská herečka a zpěvačka získala. A zhostila se jí tak skvěle, že za ni v roce 2004 získala i jednu z cen MTV Movie Awards.

Je ale pravda, že většího úspěchu než s Láskou nebeskou už se herečka nedočkala. V roce 2008 se objevila po boku Patricka Swayzeho ve filmu Smrt v horách, pak také v několika seriálech, ale pro většinu lidí to bude navždy Natalie z Lásky nebeské.

Emma Thompson

Foto: Profimedia.cz

Emma Thompson je důkazem toho, že přibývající roky leckterým ženám svědčíFoto: Profimedia.cz

V Lásce nebeské neměla tu největší roli, zahrála si utahanou matku a manželku, která v předvánočním shonu zjistí, že jí manžel nejspíš zahýbá. Přesto se snaží být silná a dětem nezkazit Vánoce.

A jak se má herečka od dob Lásky nebeské? Nejspíš nebesky! Zářila v roli profesorky Sybill Trelawney ve filmech o Harry Potterovi, skvělá byla i jako chůva Nanny McPhee a my ji milujeme třeba i v roli gynekoložky ve filmu Dítě Bridget Jonesové. Naposledy ale excelovala ve filmu Hodně štěstí, pane velký, kde objevuje svoji sexualitu potlačovanou roky v manželství se špatným mužem.

Colin Firth

Foto: Profimedia.cz

I Colinu Firthovi přibývající roky slušíFoto: Profimedia.cz

Není snad role, v níž by nebyl Colin Firth skvělý. A platí to samozřejmě i pro postavu Jamieho, spisovatele, který zjistí, že ho přítelkyně podvádí s vlastním bratrem. Zhrzený odjíždí do Francie dopsat knihu, ale místo múzy tam najde lásku.

Vyjmenovat všechny filmy, v nichž po Lásce nebeské exceloval, je nadlidský výkon. Zmínit musíme ale minimálně Královu řeč, kde za roli krále Jiřího VI. získal Oscara a Zlatý glóbus.

Keira Knightly

Foto: Profimedia.cz

Z holčičky se stala krásná ženaFoto: Profimedia.cz

Když natáčela Lásku nebeskou, bylo jí osmnáct! Postava Juliet nebyla nijak veliká, ale přesto nádherná. Kdo by si nevzpomněl na originální vyznání lásky, které se jí dostalo od nejlepšího kamaráda jejího manžela? Scéna s cedulkami je ikonická!

Ale z dívenky vyrostla žena a veleúspěšná herečka, o čemž svědčí i nespočet nominací na filmové ceny. Velkého ohlasu se dočkal například film Kód Enigmy, Pýcha a předsudek, Anna Karenina či Pokání. A samozřejmě Piráti z Karibiku, kde exceluje po boku Johnnyho Deppa a Orlanda Blooma.

Thomas Brodie-Sangster

Foto: Profimedia.cz

Z dětské herecké hvězdičky vyrostl dospělý mužFoto: Profimedia.cz

Když se natáčela Láska nebeská, byl to malý roztomilý klučina. A štvalo ho, že se ostatní herci rozplývají nad tím, jak je sladký. Dnes už se tomu Thomas Brodie-Sangster směje, dokonce je smířen i s tím, že pro většinu lidí stejně navždy bude malým Samem, který se snaží poprat se smutkem ze smrti maminky, ale také s tím, že se zamiloval do nejkrásnější holky ve škole.

Nutno ale zmínit, že herec není tím dítětem, jehož sláva dětskou rolí končí. Naopak zazářil například v úspěšné minisérii Netflixu Dámský gambit, objevil se i v seriálu Hra o trůny či ve filmové sérii Labyrint.

Láska nebeská je klasika, která nás baví už leta letoucí. Ale tohle jsou Nejnovější vánoční filmy pro dospělé i děti

Reklama