Hlavní obsah

Účes jako ze salónu? Tyhle přístroje vám pomohou!

Foto: New Africa, Shutterstock.com
29. 10. 2019

Potřebujete zkrotit své dlouhé vlasy, dodat objem krátkým nebo upravit ty polodlouhé? Poradíme, které přístroje budou pro vás tím pravým pomocníkem!

Článek

I kdybyste si náročnější účes nevyráběly každé ráno, ale nechaly si to jen na slavnostnější chvilky, budete potřebovat kvalitní pomocníky. Jaké přístroje jsou právě pro vaše vlasy a účes ty nej?

Pro dlouhovlásky

Dlouhovlásky by měly dát na kvalitu pomocníků nejvíc, protože tepelná úprava delších vlasů trvá nejdéle a může je tedy nejvíc poničit. Takže co mít po ruce?

Fén jedině ionizační

„Trendem posledních dvou let jsou pečující fény, které během fénování vlasy chrání,“ říká Gabriela Bartošová, marketingová manažerka kategorie Philips Beauty. Moderní fény mají ionizační funkci, která zajistí šetrné vysoušení vlasů s uhlazujícím efektem bez zbytečné dehydratace. Nezapomeňte ale ani na to, že fén vám musí padnout do ruky a nesmí být moc těžký. Oceníte i dlouhý otočný kabel se závěsným poutkem. Součástí fénů bývají i nástavce – difuzéry, které dodají účesu objem.

Foto: Archiv firem

Zleva: Fén Philips DryCare Prestige BHD827/00, technologie SenseIQ neustále reguluje teplotu vysoušení, 6 programů, doporučená cena 7999 Kč. Fén Remington D5219, 3 úrovně teploty, 2 rychlosti, v e-shopu Zboží od 498 Kč. Valera Swiss Silent Jet 7500 Light Ionic Rotocord, 2 rychlosti, 3 teploty, v e-shopu Notino za 2276 Kč

Kulma na vlasy 

Do výbavy dlouhovlásek patří kulma (nejčastější chyby při péči o vlasy). Vybírejte tu, která se rychle zahřeje a má regulaci teploty. „Nejvyšší teplotu raději nepoužívejte. Není důležité, na kolik stupňů vlasy zahřejete, ale v jakém tvaru vychladnou. Místo vysoké teploty vlny zafixujte pinetami, které sundejte, až budou vlasy studené,“ radí Martina Fialová, kadeřnice pražského salonu Hair By Martina. Moderní kulmy mívají keramické nebo titanové povrchy, praktické jsou ty kónické, ale mohou být i různě široké. 

Foto: Archiv firem

Zleva: Multifunkční kulma Fox Ceramic Optima 6v1, 6 nástavců, v e-shopu Zaos za 2689 Kč. Kulma Remington Ci63E1 Dual Curl, v e-shopu Můj Remington za 899 Kč, Profesionální kulma Babyliss Pro BAB2269TTE, průměr válců 22/19/22 mm, v e-shopu Belora za 1350 Kč

Žehlička na vlasy

Trojlístek pro úpravu dlouhých vlasů doplňuje žehlička. „Nejlepší jsou ty s keramickou či titanovou žehlicí plochou, které se po přitlačení prohýbají, říká se jim plovoucí. Pokud budete žehličkou tvarovat vlny, vyberte tu se zaoblenými okraji. Na vyhlazování vlasů se zase hodí plocha co nejširší a rovná. Extrémně nepoddajné vlasy se sklonem ke krepatění zkrotí žehlička s napařovací jednotkou,“ říká Martina Fialová.

Foto: Archiv firem

Zleva: Žehlička na vlasy Philips MoistureProtect HP8374/00, plovoucí destičky, v e-shopu Alza za 2 499 Kč. Žehlička na vlasy Ultron Mach Plus Glam edition, s generátorem iontů a ultračerveným zářením, v e-shopu Svět kadeřnictví za 2635 Kč. Parní žehlička na vlasy Bellissima 11632 My Pro Steam B28 100, plovoucí keramické desky, v e-shopu Krása za 1699 Kč

Pro majitelky střední délky vlasů

Ženy, které mají polodlouhé vlasy, si samozřejmě mohou vybrat ze všech výše uvedených pomocníků, ale navíc si mohou dopřát například moderní automatické kulmy.

Loknovací automatické kulmy

„Loknovací automatické kulmy jsou zajímavou a žádanou novinkou. S nimi zvládne natáčení vlasů opravdu každý,“ říká Pavel Janů z Datartu. Automatické kulmy jsou podle kadeřnice vhodnější právě pro polodlouhé vlasy, stejně jako například elektrické nahřívací natáčky.

Foto: Archiv firem

Zleva: Kulma Dyson Airwrap styler, nástavce pro každý typ a úpravu vlasů, šetrné natáčení bez nutnosti použít extrémní teploty, cena 12 990 Kč. Kulma Rowenta So Curls CF3710F0, zvukový signál pro uvolnění vlasů, v e-shopu Mironet za 1617 kč. Automatická kulma ETA Fenité 9327 90000, rovnoměrné rozložení tepla, v Datartu za 1799 Kč

Přístroje pro úpravu krátkých vlasů 

Většina krátkých účesů nepotřebuje nic jiného, než kvalitní fén a různorodé stylingové produkty, díky kterým může účes vypadat pokaždé jinak. Kdybyste se ale chtěly pustit i do jejich další tepelné úpravy, můžete vyzkoušet tyto přístroje.

Foto: Archiv firem

Zleva: Kulma Original Best Buy Creox 2v1 Combi Curling Iron, 10–28 mm, s minikulmou, v e-shopu SvětKadeřnictví za 1250 Kč. Remington S 9500 Pearl Ultimate S9500, úzká žehlička na vlasy, v e-shopu Vlasy-Kosmetika za 899 Kč. Fén Sencor SHD 7170WH s difuzérem a koncentrátorem, v Alze za 399 Kč

Nezáleží jen na tom, jak kvalitní máte přístroj na úpravu vlasů, ale i na postupu. Umíte si vyfoukat vlasy? Nepředklánějte se a nespěchejte!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek