Hlavní obsah

Velikonoční výzdoba na stůl za pár minut: věnec ze skořápek, zápichy z vajíček i jarní svícen

Foto: Tomáš Rubín
10. 4. 2022

Máte rádi Velikonoce a zdobíte svátečními dekoracemi byt či dům, ale nechcete strávit dlouhé hodiny jejich výrobou a přípravami? Přinášíme pět tipů na jednoduché ozdoby, které jsou naaranžované během pár chvil a přitom jsou krásné a efektní. A zvládnou je i děti.

Článek

Za týden jsou tu Velikonoce a pravděpodobně se chystáte na jarní úklid i čerstvou sváteční výzdobu. Nechce se vám za dekorace příliš utrácet ani jejich přípravě obětovat příliš času? Nabízíme vám levné a jednoduché možnosti, jak si pořídit pěkné vlastnoruční ozdoby z toho, co najdete doma, na zahradě anebo na procházce v přírodě.

1. Velikonoční svícen a aranžmá na stůl

Máte doma podlouhlý tác? Využijte ho na velikonoční dekoraci doprostřed stolu a inspirujte se přitom fotografií. Použít můžete malé svíčky ve tvaru vajíček a zajíčků v pastelových barvách a aranžmá krásně doladí i umělé rozkvetlé větvičky, půvabně vypadají i kočičky či proutky vrby.

Foto: Tomáš Rubín

K jaru patří pastelové barvy, tak se jich při zdobení nebojte

2. Zápichy z vyfouknutých vajíček

Vděčnou ozdobu interiéru představují i zápichy do osení či do květináčů s jarními květinami. Stačí jen veselá zvířátka jednoduše černým a bílým fixem namalovat na vyfouknutá vajíčka a namísto oušek přilepit rozvité pupeny kočiček. Květináč v podobě skořápky je pěkný a zábavný, ale klidně si můžete ozdobit svůj vlastní obal.

Foto: Tomáš Rubín

Jednoduchý zápich na špejli ozdobí nejen květináče s primulkami či velikonoční osení na stole, ale i pokojovky, které máte na parapetu po celý rok

3. Jarní věnec na stůl ze skořápek

Bude vám stačit pět až šest vajíček, nejhezčí jsou bílá. Rozsekněte je zlehka nožem na dvě půlky, skořápky vymyjte, nechte vyschnout a pak je k sobě postupně a opatrně slepte tavnou pistolí, aby vznikl kruh. Položte ho na talíř či dortový podnos a střed vyplňte třeba dekoračním mechem z hobbymarketu. Skořápky naplňte drobnými kvítky, větvičkami i pírky (zkrátka tím, co se vám líbí a máte po ruce) a do středu postavte tradiční velikonoční kuřátka.

Co s vyklepnutými vejci? Ze žloutků je skvělý kynutý velikonoční beránek a z bílků hned měkké mrkvové kokosky pro koledníky.

Foto: Tomáš Rubín

Věnec ze skořápek můžete nazdobit dekorativními větvičkami i pírky

4. Jarní dekorace ve skle

Nemáte k ruce velkou skleněnou vázu ani dózu? Nevadí. K této jednoduché a přitom luxusně působící dekoraci lze využít i větší sklenici od okurek. Naplňte ji dekoračním mechem, zapíchněte do ní maličkou pomlázku (či pěkné větvičky) a přidejte třeba keramického zajíce, slepičku či vejce – zkrátka něco krásného a jarního. A protože drobná LED světýlka nic nezkazí, zkuste je jednoduše vložit do vázy: během velikonoční vigilie vás potěší.

Foto: Tomáš Rubín

K mechu přihoďte klidně i pár sedmikrásek

5. Velikonoční svíčky ze skořápek

Z vaječných skořápek lze také hravě vyrobit jednoduché svíčky. Buď do nich můžete nalít rozehřátý vosk a zapíchnout knot, nebo prostě vyjměte čajové svíčky z hliníkových kalíšků a vložte je do rozpůlených skořápek. Pak už je jen naaranžujte na kousek umělé trávy či mechu a obložte umělými či čokoládovými vajíčky pro malé koledníky.

Foto: Tomáš Rubín

Skořápky na svíčky můžete nechat bílé, nebo je klidně předem nabarvěte

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek