Hlavní obsah

Vzpruha pro oční okolí? Masky a ty správné krémy

Foto: WAYHOME studio, Shutterstock.com
30. 10. 2020

V okolí očí je velmi jemná kůže. Proto tato partie začne jako první prozrazovat věk. To ale nevadí, protože známe kosmetický arzenál, který vám zajistí svěží a odpočatý pohled!

Článek

V okolí očí se vrásky tvoří nejdříve a nejsnadněji. Kůže je tu mnohem tenčí, rychleji ubývá kolagen a chybí tady také tuková vrstva a póry, které by pokožku přirozeně promašťovaly. Navíc této partii dáváte pořádně zabrat líčením, odličováním nebo přirozenými grimasami a smíchem. Takže je jasné, že bez vnější péče se neobejdete. Jak mít oční okolí jako ve dvaceti? Nevynechávejte tyhle kroky!

P. S.: Spánek a dostatek tekutin je samozřejmostí!

1. Odličovač + tonikum

Odličování očního okolí byste měly dělat, i když se nelíčíte. Používejte produkty na tuto partii určené, jsou jemnější. Ideální jsou dvoufázové, kterými jdou nánosy řasenky odstranit snadněji.

Pozor také na to, jakým způsobem se odličujete. Vždy byste měly tamponek jen přiložit k řasám, nechat chvíli působit a líčidla stahovat směrem dolů. Usnadnit si to také můžete tím, že tamponek namočíte do vody, vyždímáte a až potom na něj nanesete odličovač. Nezapomeňte i okolí pod očima tonizovat pomocí pleťové vody či tonika, tím vyrovnáte pH odlíčené pokožky. A co bude následovat?

Foto: Archiv firem

Zleva: Dvoufázový odličovač očí a make-upu Nivea, 145 Kč (125 ml); Jemný odličovač očí s obsahem probiotik Bioten, 99 Kč (125 ml)

Foto: Archiv firem

Zleva: Odličovač očí Mary Kay, 530 Kč (110 ml); Expresní odličovač očí s chrpou Yves Rocher, 299 Kč (200 ml)

2. Oční krém + masáž

Krémy na oční okolí začněte používat nejpozději od pětadvaceti, ale jak se říká, nikdy není pozdě. Vsaďte na ingredience, jako je kyselina hyaluronová, koenzym Q10, peptidy nebo rozjasňující vitamin C.

Nanášejte ho prsteníčky, nevyvinete v nich takový tlak. Začněte pod okem jemnými pohyby od vnějšího koutku k vnitřnímu až směrem k nosu, a pak pokračujte dále od vnitřního koutku nahoru pod obočí směrem k vnějšímu koutku. Masáž provádějte několikrát. Tahy ve směru proti vráskám pomáhají předcházet jejich vzniku.

Některé krémy v sobě mívají i rozjasňující složky, které pleť rozzáří přes den, proto jejich použití večer před spaním nedává příliš smysl. To vám může způsobit i oteklé oči po ránu, zvláště pokud  je máte citlivější. Ideální je také si pořídit krém s kovovým roll-onem. Jeho chladivý efekt vám s ranními otoky pomůže.

Foto: Archiv firem

Zleva: Lifting solution 40+ sérum na okolí očí a rtů Ziaja, 139 Kč (15 ml); Intenzivní oční krém Essenté, 780 Kč (50 ml)

Foto: Archiv firem

Zleva: Zklidňující a hydratační oční krém Mega-Mushroom Origins, 1260 Kč (15 ml), prodává Sephora; Zpevňující péče na oční okolí Lifting Végétal Yves Rocher, 529 Kč (14 ml)

3. Masky + korektory

Když potřebuje oční okolí trochu víc péče, vsaďte na masky pod oči. Použijte je ráno, nebo až se budete zase chystat na nějakou akci. Oční masky  najdete většinou v podobě gelových podložek. Skladujte je v ledničce, díky chladivému efektu bude účinek ještě lepší.

Dobu působení najdete vždy na obale, bývá to okolo 10–15 minut. Pak zbytky séra zapracujte prsty do pleti nebo otřete tamponkem. Potom můžete pokračovat make-upem. Ideální na projasnění očí jsou concealery, tedy korektory s lehčí texturou a rozjasňující složkou. Nanášejte je štětečkem nebo ťupkavými pohyby pomocí bříšek prstů.

Foto: Archiv firem

Zleva: Liftingová a zpevňující maska na oční okolí Shiseido, 2390 Kč (12 ks); Pečující gelové podložky RefectoCil Eye, 495 Kč (10 ks)

Foto: Archiv firem

Zleva: Zlatá maska na oční okolí Renew You 7th Heaven, 55 Kč (1 ks), prodává Makeup; Textilní maska UltraLift Eye Garnier SkinActive, 60 Kč (1 ks)

Foto: Archiv firem

Zleva: Tekutý concealer s houbičkovým aplikátorem Instant Anti Age Eraser Maybelline, 250 Kč; Tekutý korektor Click'n Conceal Gosh, 299 Kč, prodává FAnn parfumerie

Mohlo by vás zajímat: Co může za kruhy pod očima?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek