Hlavní obsah

Starý milenec, nebo nový hezounek? V pokračování nového Sexu ve městě by Carrie mohla zase randit!

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Carrie, Charlotta a Miranda jsou zpátky. Druhá série rebootu legendárního Sexu ve městě s názvem A jak to bylo dál… se zrovna začala natáčet a všichni řeší to samé: vrátí se Samantha? Objeví se v pokračování Aidan? A kdy se můžeme na nové díly těšit? Zapátrali jsme a přinášíme odpovědi.

Článek

Přátelské upozornění na úvod –⁠ na následujících řádcích najdete spoilery týkající se první série A jak to bylo dál… (2021). Pokud si ji tak na HBO Max teprve plánujete pustit a nechcete si zkazit překvapení, uložte si článek na později.

Desetidílný reboot (v tomto kontextu nové dílo, které přímo nenavazuje na původní tvorbu) budil emoce. A to nejen pozitivní, ale i negativní. Spousta diváků ocenila, že se na obrazovce konečně objevují hrdinky, kterým je přes padesát a jsou šik, i když řeší problémy s kyčlemi. Na adresu seriálu se ale ozývaly také férové námitky, že příliš tlačí na pilu v otázce korektnosti, což místy působilo vyloženě šroubovaně. Navzdory kritice a pochybným rozhodnutím hlavních hrdinek (Proč jen ta Carrie nevolala sanitku?) se ale příběhy (teď už jen tří) kamarádek těší stále velké oblibě a už teď je jasné, že ani další série na tom nebude jinak. Takže kamera, klapka, akce, jdeme se podívat na detaily připravované dvojky!

Foto: Profimedia.cz

Natáčení druhé série A jak to bylo dál… bylo zahájeno a štáb dělá všechno možné i nemožné proto, aby jim hlavní hvězdy nezmokly. Co říkáte na první outfity Carrie (Sarah Jessica Parker, 57, vlevo) a Charlotty (Kristin Davis, 57)?Foto: Profimedia.cz

Vrátí se Aidan?

Děj pokračování se drží přísně pod pokličkou, všechny indicie ale ukazují na to, že by se měl v nových dílech objevit Aidan Shaw ztvárněný Johnem Corbettem (61). Spekulovalo se o tom, že se objeví už v první sérii A jak to bylo dál…, výkonný producent Michael Patrick King (68) ale později vysvětlil, že chtěli dát Carrie čas se srovnat s odchodem pana Božského. Na dotazy, jestli se John Corbett v nové sérii objeví, Sarah Jessica Parker lišácky odpověděla, že je to možné. Aidan a Carrie se naposledy potkali ve filmu Sex ve městě 2 a mnoho fanoušků si přeje, aby to nebylo jejich poslední shledání.

Foto: Profimedia.cz

Bývalá láska Carrie bude s největší pravděpodobností znovu na scéně. John Corbett by se měl objevit v seriálu, ačkoli je otázkou, kolik prostoru nakonec dostaneFoto: Profimedia.cz

Samantha zůstane za displejem

Carrie se v závěru série domlouvala na skleničce s rozhádanou kamarádkou Samanthou Jones a ačkoli šlo jen o smsky, spousta fanoušků doufala, že se herečka Kim Cattrall (66) přeci jen někdy objeví. Tyhle dveře jsou ale, zdá se, stále zavřené. Není žádným tajemstvím, že jsou vztahy mezi ní a Sarah Jessicou na bodu mrazu a návrat herečky štáb vyloučil. V rozhovoru pro Variety ale producent seriálu potvrdil, že si v pokračování bude Carrie se Samanthou i nadále psát a přislíbil, že najdou více způsobů, jak ji začlenit navzdory její nepřítomnosti na obrazovce.

Foto: Profimedia.cz

Kim Catrall prý zklamal scénář, podle kterého jí měl nezletilý syn Mirandy, Brady, poslat fotku svého přirození. Herečka si přála, aby se postava Samanthy, která byla majitelkou PR firmy, více posunula a raději řešila finanční problémy v důsledku celosvětové krizeFoto: Profimedia.cz

Jak bude pokračovat líbací scéna?

Poslední minuty první série končily scénou ve výtahu, ve kterém se Carrie nechala políbit od svého producenta podcastů Franklyna. Přijde vám herec Ivan Hernandez (46), ehm, sympatický? Pak se máte na co těšit. Výkonný producent seriálu totiž potvrdil, že se v pokračování objeví a děj naváže ve skoku tří týdnů po osudné puse. Bude z toho velká love story, nebo ještě Aidan zamíchá kartami?

Foto: Profimedia.cz

Ano, bude se na co koukat. S charismatickým producentem podcastu se v obsazení počítáFoto: Profimedia.cz

Kontroverzní Che zůstává

Snad žádná jiná postava nevzbudila tolik rozporuplných reakcí. Nebinární Che Diaz v podání rovněž nebinární Sary Ramírez (47) polovina diváků miluje, druhá ji nemůže absolutně vystát. A stejné emoce bude nejspíš vyvolávat dál. Michael Patrick King slíbil, že fanoušky nenechá bez odpovědí a zavede je spolu s Mirandou Hobbes alias Cynthií Nixon (56) do Los Angeles.

Foto: Profimedia.cz

Che Diaz bude v seriálu dál čeřit vodyFoto: Profimedia.cz

Móda v neposlední řadě

Kdo se dívá na Sex ve městě i kvůli módě, ruce nahoru! Jisté je, že nás čeká spousta zajímavých stylingů, kterých se ujmou stylisté Molly Rogers a Danny Santiago. Ti pracovali už na první sérii A jak to bylo dál…, přičemž Molly Rogers dlouhá léta spolupracovala s legendární stylistkou Patriciou Field (81), která šatník hlavních hrdinek původně vytvářela. Ta práci na rebootu přijmout nemohla, protože prý měla plné ruce práce se seriálem Emily in Paris (2020–⁠2022), který je na módu podobně bohatý (podle zákulisních informací ale má spíše blíže k týmu „Samantha“ než k týmu „Carrie“).

Mimochodem, pokud chcete nakouknout pod pokličku stylingu A jak to bylo dál, máte možnost –⁠ stylisté seriálu spravují oficiální instagramový účet.

Kdy se druhé série dočkáme?

S natáčením se začalo doslova před pár dny, na příběhy oblíbených hrdinek si tak budeme muset chvíli počkat. Oficiální termín je v nedohlednu, rámcově se ale mluví o létu 2023. Těšíte se?

Reklama

Související témata:
Seriál A jak to bylo dál...
Carrie Bradshaw