Hlavní obsah

Zelená a modrá, na jaro dobrá! Přestaňte se bát kombinací barev, tyhle dvojice jsou letos v kurzu

Foto: Eva Malúšová
29. 3. 2022

Nadcházející týdny budou patřit barvám a zase barvám. A to nejlepší, co můžete z módního hlediska udělat, je nenechávat je o samotě. Které odstíny fungují v dokonalé symbióze?

Článek

Color blocking, tedy trend, který kombinuje dvě syté barvy, jste mohly trénovat už před deseti lety. Párování dvou i více výrazných odstínů bylo hitem roku 2011 a míchalo se snad všechno se vším. Červená s růžovou, fialová se zelenou, žlutá s modrou – módní průmysl ukázal, že svět barev nemá limity a že se ve správné formě dají propojovat opravdu nejrůznější dvojice.

A tento přístup je oficiálně zpátky. Chcete se pustit do odvážně barevné jarní módy? Inspirujte se tipy stylistky Barbory Havlíkové a zkuste spojit třeba následující odstíny.

Růžová & oranžová

Zdá se vám, že si tyhle příbuzné barvičky nemohou rozumět? Naopak! Oranžová dodá bonbonově růžové barvě na zajímavosti. Pokud s color blockingem začínáte, klidně si nejprve pořiďte kousek, na kterém barvy spojil přímo výrobce, a doplňte ho neutrálně. Barvy zopakujte až ve chvíli, kdy se dostatečně osmělíte: dvoubarevný top později oblékněte pod růžové sako a klidně přihoďte i oranžové brýle.

Foto: Eva Malúšová

Úpletový top Mango, 899 Kč. Sako Zara, 1799 Kč. Kalhoty Zara, 799 Kč. Kabelka Mohito, 899 Kč. Boty CCC, 899 Kč. Sluneční brýle Zara, 499 Kč

Oranžová & modrá

Svěží oranžové barvě, jíž jsou momentálně plné obchody, sluší i přítomnost modré. Jestli se pro tuto dvojku rozhodnete, vybírejte modrou v jasnějším odstínu. Toto kritérium plně splňují midišaty s mašlí, které stylistka spárovala s oranžovým tvídovým sáčkem.

Foto: Eva Malúšová

Šaty Reserved, 999 Kč. Sako Mango, 1599 Kč. Kabelka Zara, 549 Kč. Boty CCC, 599 Kč

Fialová & žlutá

Pozornost si zaslouží i tajemná fialová – můžete si ji pořídit třeba na kalhotách. Když ji doplníte čistou bílou, nic tím nezkazíte... Ale letos buďte odvážnější! K fialové můžete bez obav přidat žlutou (klidně i neonovou), a pokud si nechcete pořizovat další kousky oblečení, zaměřte se třeba na kabelky ve výrazných barvách. Místo žluté můžete do party přibrat i ostrou zelenou nebo růžovou.

Foto: Eva Malúšová

Bunda Mango, 1299 Kč. Kalhoty Lindex, 1299 Kč. Kabelka CCC, 599 Kč. Boty Deichmann, 499 Kč

Zelená & modrá

Zelená a modrá, pro milovníky módy dobrá. Spojovat lze i barvy, které módní tradice kombinovat příliš nedoporučovala. Když sáhnete po pěkných výrazných odstínech, můžete s úspěchem nosit pohromadě i zelenou a modrou. Těmto barvám také svědčí, když je naředíte bílou. V looku, který poskládala stylistka, se právě na kompletu pod kabátem modrá s bílou spravedlivě střídají.

Foto: Eva Malúšová

Kabát Reserved, 2999 Kč. Sako Reserved, 899 Kč. Sukně Reserved, 599 Kč. Sluneční brýle Zara, 499 Kč. Ponožky Calzedonia, 119 Kč. Boty Deichmann, 899 Kč

Růžová & fialová

Blízko k sobě mají i růžová s fialovou, které můžete spojit ve dvou různých podobách – v pořádně sytých, nebo naopak pastelových odstínech. Stylistka se tentokrát pustila do jemných tónů a modelce vybrala světle růžový komplet se sukní: je ideální pro ženy, které nebere  trend kalhotových kostýmů. A celý outfit dotáhla ho pomocí světle fialového topu a doplňků.

Foto: Eva Malúšová

Sako Reserved, 999 Kč. Sukně Reserved, 499 Kč. Top Mohito, 399 Kč. Sluneční brýle Zara, 499 Kč. Kabelka Mohito, 599 Kč. Boty Gino Rossi, 2599 Kč, prodává CCC

 Náš tým a poděkování

  • Foto - Eva Malúšová
  • Modelka - Modelka - Natalie L. (Crush Models)
  • Styling - Barbora Havlíková
  • Vizáž - Daniela Kremláčková

Za poskytnutí prostor k focení děkujeme sdílenému prostoru Opero pro práci, networking a společenské akce, Salvátorská 931/8, Praha 1, Opero.cz, @opero_prague

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek