Hlavní obsah

3 rychlé večeře do 15 minut: šakšuka, těstoviny & tousty

Foto: Eva Malúšová

Foto: Eva Malúšová

Neodbývejte se jen tak namazaným chlebem, nebo ještě hůř, instantními jídly! Raději si osvojte pár receptů, které máte uvařené maximálně do 15 minut. Můžou to být tuňákové těstoviny s rajčaty, zeleninová šakšuka se sýrem či skvělé tousty s brusinkami, na které navíc zužitkujete i lehce okoralý chléb.

Článek

Ani ve spěchu se nemusíte šidit, protože i do čtvrt hodiny uvaříte plnohodnotné jídlo. Za takovou dobu hravě zvládnete skvělé špagety s tuňákem (kvůli kterým navíc nemusíte ani chodit na nákup), jarní vejce šakšuka s cuketou a brynzou i vylepšené sýrové tousty s brusinkami a slaninou.

Ryba: těstoviny s tuňákem a rajčaty

Těstoviny jsou při vaření rychlojídel většinou naší první volbou. A tyhle špagety (resp. linguine) s tuňákem a rajčatovou omáčkou mají výhodu i v tom, že na ně potřebujete jen samé trvanlivé potraviny. Takže se stačí trochu předzásobit a v různých obměnách je uvaříte i po měsíční pauze v nakupování.

Foto: Eva Malúšová

Tohle jídlo uvaříte i ze surovin, které máte ve špajzu jako železnou zásobuFoto: Eva Malúšová

Vejce: zelená šakšuka s brynzou

Jarní edice tohoto populárního blízkovýchodního jídla obsahuje cuketu, špenát, hromadu bylinek a čerstvou brynzu. Počet vajíček zvolíte dle hladu strávníků a pak už jen sklízíte ovace.

Foto: Eva Malúšová

Šakšuka je nejen fotogenická, ale navrch i zdravá a moc dobráFoto: Eva Malúšová

Slanina & sýr: tousty de luxe

Leckdo by řekl, že tousty jsou jen trochu lepší chleba se sýrem, ale my říkáme, že o hodně lepší! Trik je v tom, že namažete plátky pečiva máslem zvenčí, zapomenete na prefabrikovaný tousťák a vyhrajete si s náplní. V našem případe to je slanina, hermelín a domácí zavařené brusinky.

Foto: Eva Malúšová

Může být nějaké jídlo s rozteklým sýrem vůbec špatné?!Foto: Eva Malúšová

Co vaříte vy, když nestíháte, ale máte chuť na teplé jídlo? U nás je populární vegetariánské kari z červené čočky, salát se šťavnatým flank steakem nebo kuřecí kung-pao, kde můžete upotřebit i různé zbytky zeleniny.

Reklama