Hlavní obsah

Zahřejte se domácím svařákem!

Foto: Pavla Drlíková

V sychravém počasí je svařák to pravé

Podzim, sychravé a chladné počasí na sebe nenechalo dlouho čekat. A k takovým dnům rozhodně patří svařené víno. Pro všechny jeho milovníky, kteří mají rádi nejen jeho chuť a vůni, která jim evokuje třeba vánoční atmosféru, ale zahání s ním i zimu a nachlazení, tu máme několik receptů na jeho jednoduchou přípravu. A dokonce přinášíme tip na nealkoholický svařák pro děti.

Článek

Vhodné víno: volte zlatou střední cestu

Ta nejdůležitější otázka při přípravě svařáku zní: Jaké víno použít? Bílé? Červené? Stačí krabice nebo je lepší dražší? Je to jednoduché, držte se zlaté střední cesty a zvolte průměr. Na svařování stačí víno stolní i jakostní, není třeba kupovat přívlastková vína, která jsou jistě vynikající sama o sobě, a byla by spíše škoda je upravovat dalším způsobem. Kdo má raději sladší svařák, jako já, ať volí víno polosladké. Svařák je možné připravit z červeného, ale i bílého vína, přestože tato varianta je méně známá. Bílý svařák je totiž lehčí a nemusí se tolik sladit. Připravuje se stejně jako svařák červený, ale je ideální s trochu jiným druhem ovoce. A na co si dát pozor? Určitě na „krabicáky“! Po levném převařeném krabicovém víně by vás ráno mohla pořádně bolet hlava.

Čím dochutit: skořice, badyán i rum

Skořice, hřebíček, badyán, muškátový květ, rozinky, pomerančová a citronová kůra i perníkové koření. Tím vším lze svařák dochutit. Záleží jen na vašem vytříbeném jazýčku a na receptu. Všeho ale s mírou. A aby vám koření, které povaříte společně s vínem, neskřípalo mezi zuby, doporučuji pak hotový nápoj lít do sklenic přes jemné sítko. Kdo má raději méně kořeněné, může jen svařit samotné víno se špetkou cukru a do hrníčku připravit jen kolečko pomeranče a jednu celou skořici, což svařák jen lehce ovoní. Někdo dochucuje i panákem rumu. V obchodech narazíte také na hotové rozpustné směsi koření na svařák, ale ty bývají často dost sladké a chemické. Ale proti gustu…

Foto: Pavla Drlíková

Bez koření to nejde...

Servírování svařáku? Musí být vidět!

Svařené víno má krásnou barvu, která by rozhodně měla být vidět. Proto ho servírujte nejlépe ve skleněných silnostěnných hrníčcích či sklenicích. A pokud ho podáváte návštěvě, nebo si jen tak chcete zpříjemnit domácí atmosféru, můžete si také sklenici patřičně ozdobit. Stačí okraj sklenice navlhčit na talířku s trochou vody a obalit v cukru krystal nebo třtinovém cukru. Oku bude lahodit i plátek citronu či pomeranče, do jehož kůrky zapícháte celé hřebíčky. Plátek šikmo asi centimetr nakrojte a nasaďte na sklenici. Kdo má doma sušené křížaly z jablek nebo hrušek, ať je vhodí navrch svařáku.

Víte, že: Svařák se nikdy nesmí vařit. Víno v kastrůlku sice k varu přiveďte, ale s prvními bublinkami na hladině hned stáhněte na minimum. Pak nechte jen dostatečně prohřát, aby se z koření uvolnila vůně, ale neodpařoval se alkohol.

Tip: Aby se vám při svařování červeného vína odpařovalo co nejméně alkoholu, přidejte do něj lžičku klasického másla. To sice vytvoří na hotovém svařáku trochu mastná oka, ale máte záruku, že tak se pozná poctivá příprava.

Svařák z červeného vína

Na recept potřebujete: 1 l červeného vína, 5 lžic medu, 1 celou skořici, 1 vrchovatou lžičku hřebíčku, 4 kusy badyánu, plátky pomeranče na ozdobu

Jak udělat svařák: Do středního hrnce nalijte kvalitní červené víno, přidejte koření a víno přiveďte k varu. Hned ovšem stáhněte na minimum. Do hrnečku dejte med (můžete nahradit i medovinou), který před tím nechte ohřát na topení nebo ve vodní lázni tak, aby se roztekl a zároveň se nahřál hrneček. Pak ho zalijte horkým svařeným vínem s kořením. Rozhodně ale med nevařte spolu s vínem. Přestože by vám to usnadnilo práci, med by ztratil své cenné látky. Každý hrneček ozdobte na závěr kolečkem pomeranče.

Foto: Pavla Drlíková

Víno nevařte, jen přiveďte k varu

Svařák s křížalou

Potřebujete: 400 ml pomerančového džusu, 400 ml červeného vína, 100 g sušených švestek, lžičku perníkového koření

Postup přípravy: Všechny ingredience přiveďte k varu. Poté odstavte z plamene a nechte 15 minut odstát. Pak rozmixujte a podávejte s křížalou. Podle chuti případně si přislaďte.

Námořnický svařák

Potřebujete: 1 l červeného vína, 200 ml vody, 1 citron, 1 až 3 panáky rumu, 150 až 200 g cukru krystal nebo krupice, 2 celé skořice, asi 8 hřebíčků

Postup přípravy: Koření s cukrem a citronem nakrájeným na plátky vhoďte do kastrolku s trochou vroucí vody. Nechte chviličku povařit, přidejte víno a panák rumu (podle chuti může být i více) a přiveďte vše k varu. Nakonec svařák sceďte do skleniček s kolečkem citronu.

Svařák z bílého vína s grepem

Potřebujete: 1 l bílého polosladkého vína, 1 růžový grep, 150 g cukru (může být i vanilkový), asi 5 hřebíčků, 1 badyán, 1 celou skořici

Postup přípravy: Víno s kořením, cukrem a nakrájeným grepem přiveďte k varu a povařte na mírném stupni asi 10 až 15 minut. Podávejte ve skleničkách ozdobených dílkem grepu.

Brusinkový svařák pro děti

Potřebujete: 1 l brusinkové šťávy, 1/2 hrnku brusinek (pokud máte doma zamrazené, lze také použít), 1 celou skořici, 2 hřebíčky, 1/2 hrnku cukru krupice (řiďte se ale podle chuti dětí), špetku mleté skořice

Postup přípravy: Brusinkovou šťávu, celou skořici a hřebíček smíchejte ve středním kastrolu a přiveďte k varu. Snižte teplotu a pomalu vařte. V malém kastrolku smíchejte zase brusinky, cukr, mletou skořici a přidejte 2 lžíce vody. Lehce zahřívejte na mírném stupni za stálého míchání, až brusinky popraskají a jsou obalené cukrem. Když brusinky vychladnou, napíchněte pár bobulek na dekorativní párátka. Nalijete svařenou horkou brusinkovou šťávu do hrníčků a ke každému přidejte brusinkové párátko. To samé můžete udělat také v rybízové variantě.

A jaký je váš osvědčený recept na svařák?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama