Hlavní obsah

6 nejčastějších chyb při skladování potravin: Co nedělat?

Foto: Pixel-Shot, Shutterstock.com

Skladování potravin má svá pravidla. Při jejich nedodržování hrozí, že suroviny ztratí chuť, aroma i texturu, a navíc se mohou stát nebezpečnými pro zdraví. Co rozhodně nepodcenit?

Článek

Rajčata v ledničce, neomezené uchovávání v mrazáku a suroviny v původních obalech... To jsou nejčastější chyby, jichž se lidé při skladování potravin dopouštějí. Podobné prohřešky ohrožují nejen samotné potraviny, ale také kvalitu okolních surovin a v nejhorších případech i zdravotní stav.

Kazící se jídlo, bakterie, plísně a nemoci jako salmonelóza není radno podceňovat. Nejlepší krok v boji proti nim je naučit se potraviny správně skladovat. V čem se nejčastěji chybuje?

1. Potraviny v původním obalu

Necháváte potraviny po otevření v původním obalu? Není to úplně nejlepší nápad. Když vše spotřebujete za pár dní, nic se nestane. Horší to ale bývá při dlouhodobém uskladnění. Obyčejné pytlíky a obaly nemusejí stačit a hrozí, že se do nich dostanou škůdci či plísně. V ohrožení jsou hlavně těstoviny, obiloviny, luštěniny nebo mouka. Ty je vhodnější uchovávat v dobře uzavíratelných nádobách, ideálně ve skleněných dózách. Vyhněte se také skladování ovoce a zeleniny v igelitových sáčcích – nemohou v nich dýchat a snadněji se zapaří. Tvrdý sýr vysvoboďte z igelitu a zabalte do pečicího papíru.

2. Žádné kontroly

Ať už uskladněné produkty necháváte v lednici, ve spíži, nebo kdekoliv jinde, jednou za čas je zkontrolujte. Někdy se totiž mohou začít kazit i zdravě vypadající potraviny se vzdáleným datem minimální trvanlivosti. Pokud si včas nevšimnete plesnivějící nebo jinak se kazící potraviny, hrozí, že se spory plísní budou šířit do okolí. Proto se občas ujistěte, zda jsou zásoby v dózách i lednici v dobrém stavu.

Foto: smile23, Shutterstock.com

Těstoviny, luštěniny a mouku je vhodné uchovávat v dobře uzavíratelných dózách

3. Špatná teplota v chladničce

Při skladování v lednici se běžně chybuje v několika ohledech. Jedním z nich je nevhodné nastavení teploty – měla by být v rozmezí 0 až 5 °C. Při nižších teplotách hrozí, že potraviny začnou namrzat. U vyšších zase roste riziko hnilobných procesů a zlepšují se životní podmínky bakterií, a potraviny se proto snáze kazí. Vše zhoršuje chlazení teplého jídla v ledničce! Ohřívají se tak ostatní potraviny a hrozí pak jejich kažení a snižuje se i životnost spotřebiče.

4. Veškeré ovoce i zelenina v lednici

Mnozí lidé chybují v tom, že do chladničky dávají téměř všechno. Jenže ne každé surovině to svědčí. Co nepatří do ledničky? Jedná se především o některé druhy ovoce a zeleniny, které v chladných teplotách ztrácejí chuť, aroma či strukturu. Nepatří sem cibule, česnek ani brambory, jimž se daří spíše ve sklepě nebo spíži. V chladu nenechávejte ani papriky, rajčata, okurky či lilky, které mají raději pokojové teploty, stejně jako exotické ovoce, jako je mango, ananas, citrusy či banány.

Foto: New Africa, Shutterstock.com

Při ukládání jídla do lednice myslete na to, že každá potravina by měla být na správném místě

5. Nevhodné umístění

Dejte si také pozor na to, kam potraviny v chladničce umístíte. Ovoce a zelenina patří na nejnižší poličku – drží se tam nejvíc vlhkosti, která pomáhá předcházet vysušení. Druhé patro je vhodné pro rychle se kazící potraviny, například syrové maso a ryby. Vždy je skladujte v dobře uzavřené nádobě, aby nedošlo ke kontaminaci ostatních potravin.

Vyšší patra jsou určena pro mléčné výrobky, šunky a salámy, uložit sem můžete také nedojedené zbytky nebo zákusky. Dolů do dveří pak patří nápoje, ve středu je místo na máslo, dresinky nebo pomazánky a nejvýše se bude dařit vajíčkům.

Ideální je jednotlivé typy potravin skladovat na rozdílných policích, jenže ne každá lednice na to má prostor. Alespoň se je snažte uchovávat v oddělených uzavíratelných krabičkách, které zabrání kontaminaci chutí a vůní i rychlejší zkáze.

6. Až příliš dlouho v mrazáku

V neposlední řadě se chybuje při skladování potravin v mrazáku. Také si myslíte, že v něm potraviny vydrží neomezenou dobu? Je to hodně rozšířený omyl. Syrové maso tu skladujte podle druhu dva až čtyři měsíce a ovoce, zeleninu a vařené potraviny nejvýše rok.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek