Hlavní obsah

Bramborové džadky s brynzou a slaninou

Hodnocení:
(18)
Foto: Tomáš Rubín
Doba přípravy
20 minut
Doba vaření
25 minut
Náročnost
nízká

Bramborová hmota na džadky, jídlo rozšířené hlavně na východě Slovenska, je v podstatě stejná jako na české škubánky. Od škubánků se liší tvarem, ale hlavně závěrečným dochucením – kombinace ovčí brynzy a slaniny je prostě skvělá.

Ingredience pro:
2 porce
Budete potřebovat
  • 500 g oloupaných brambor
  • 50 g hladké mouky
  • 50 g polohrubé mouky
  • 80 g slaniny v celku
  • 4 lžíce ovčí brynzy
  • 2 lžíce zakysané smetany
  • 1/2 lžičky soli
  • 2 lžičky čerstvé pažitky
Článek

Postup

Krok 1: Oloupané brambory nakrájejte na kostičky, zalijte vodou, osolte a uvařte doměkka. Z uvařených brambor slijte vodu tak, aby v hrnci část zůstala, hladina by měla dosahovat přibližně do poloviny výšky brambor.

Krok 2: Brambory ve vodě rozšťouchejte nahrubo, vsypejte k nim oba druhy mouky a pomocí šťouchadla zpracujte na hladkou kaši. Přikryjte pokličkou a nechte 15–20 minut odstát (ideálně na vypnuté, ale ještě horké plotně).

Krok 3: Mezitím nakrájejte slaninu na kostičky a na středně silném ohni ji opečte dozlatova, promíchejte brynzu ze zakysanou smetanou a pažitku nakrájejte nadrobno.

Tip: Místo slaniny (nejstylovější bude oravská) můžete škvarečky připravit i z levnějšího špeku, budou stejně chutné.

Krok 4: Bramborovou hmotu ještě důkladně propracujte vařečkou tak, aby se nelepila na stěny hrnce. Lehce si naolejujte ruce, z hmoty odebírejte lžící kousky velké asi jako vlašský ořech, tvarujte kuličky a klaďte je rovnou na talíře.

Krok 5: Na připravené džadky přidejte kopeček připravené brynzy, lžíci opečené slaniny, jídlo posypejte pažitkou a ihned podávejte.

Naši předkové byli vynalézaví, dokázali improvizovat a v kuchyni vykouzlit z levných a dostupných surovin skvělá jídla. Recepty na chlupaté knedlíky, uhlířinu nebo třeba házedlo přes bidlo jsou toho důkazem.

ynezorPumanzeSaNyknalC
10. 5. 2022

Reklama

Sdílejte článek