Hlavní obsah

Co muži v posteli chtějí (kromě orálního sexu)?

Foto: Dmytro Kapitonenko, Shutterstock.com

Foto: Dmytro Kapitonenko, Shutterstock.com

Nekonečně dlouhé laskání ústy, tvrdší milování, pouta, bičíky, vstup zadním vchodem. Je snad právě tohle vlhký sen všech mužů, nebo pánové v posteli touží po něčem docela jiném?

Článek

Kdo se ptá, ten se dozví. Třeba jako americká terapeutka Laura Berman z Chicaga, která již tři desetiletí pracuje s muži, ženami i páry. Ta na svém blogu prozradila tři pánská tajemství a umožnila nahlédnout do myslí samců, pro které je sice opěvovaný orální sex jednou z nejvyhledávanějších milostných praktik, ovšem jenom na něm jejich štěstí nestojí.

V čem si jsou muži a ženy podobní

„Jsi krásná a já miluju tvé křivky.“ Když tohle slyšíte, jak se cítíte? Smyslně a přitažlivě bez ohledu na to, že nedopnete oblíbené kalhoty nebo vám ňadra nestojí v pozoru tak jako dřív. Nízká sebeúcta vždy uvítá vlídné slovo, pochvalu a povzbuzení. A pozor: bez ohledu na pohlaví! Podle studie publikované v časopise Journal of Sex & Marital Therapy je pro více než 95 % mužů nesmírně důležité, aby se partnerkám líbili. Tenhle pocit je klíčová součást jejich sexuálních zážitků a potěšení. Startovní bod je tedy jasný.

1. I pánové se chtějí cítit chtění

„Jakkoli se zdá, že pánové mají tvrdou slupku a nepotřebují ubezpečovat o svých kvalitách, je to právě naopak. Muži popsali, že nechtějí, aby jejich milenky zahajovaly sexuální aktivity bez duše, jen tak na povel, ale s láskou a vroucně – na základě toho, že po partnerech skutečně touží,“ uvedla Sarah Hunter Murray, která studii vedla.

A Laura Berman připomíná, že se jedná o dobrý příklad toho, jak genderové stereotypy poškozují ženy i muže. Alfa samec se nepotřebuje cítit sexy? Ale kdeže, s jiskrou v oku toho svého poplácejte po pozadí a pošimrejte na hrudníku. Chvalte jeho tělo a říkejte mu, jak moc ho chcete. Někdy stačí prostá věta: „Mám velké štěstí, že tě mám!“

Foto: NDAB Creativity, Shutterstock.com

Řekněte mu, že je sexy, a nestyďte se začítFoto: NDAB Creativity, Shutterstock.com

2. Muži vyžadují aktivitu

Jen si tak lehnout na záda, roztáhnout nohy a nechat se obskakovat? Ne, ne, muži vyžadují interakci, aktivitu a zpětnou vazbu. Rádi se vzdají toho, že aby měli sex, musejí ho iniciovat. Ostatně, zjištění vědců z Kentucké univerzity v USA jsou dost výmluvná. Když porovnali výsledky 64 studií zaměřených na milostný život párů, odhalili, že jsou to výhradně muži, od koho se očekává, že vždy udělají první krok v sexu.

Pak je tu také absence verbální i neverbální komunikace. „Když milenka nemluví, nechá mě dělat úplně všechno a ještě se tváří, že to dělám špatně, přijdu si, jako bych souložil s plyšákem,“ objevilo se na nejmenovaném pánském webu. Budiž vám tenhle výkřik plný frustrace výstrahou.

3. Jsou nadšení, když je nadšená partnerka

„Často se setkávám se stížnostmi mužů, kterým vadí, že ženy nejsou dostatečně spontánní, uvolněné a nadšené pro intimní chvilky. Je pochopitelně těžké oprostit se od běžných denních povinností a stresu, ale pro uspokojivý milostný život je důležité projevovat radost ze sexu a aspoň někdy, ideálně v pravidelné frekvenci, odsunout seznam úkolů do pozadí, udělat si na milence čas a upřednostnit sexuální aktivity. Je to jeden z nejlepších způsobů, jak pánům ukázat, že vám nejsou lhostejní,“ apeluje Laura Berman. Tak schválně: Kdy jste si partnerem užili příjemný, romantický a sexy večer, díky kterému se jemu i vám podlomila kolena?

Pro rekapitulaci svého milostné života si zaznamenávejte četnost sexu do tabulky! A víte, po čem touží při sexu ženy? 

Reklama

Související témata: