Hlavní obsah

Děti českých herců jdou ve šlépějích rodičů

Foto: Profimedia.cz
28. 9. 2021

Čeští herci a režiséři se rozhodně nemusejí o osud svého řemesla bát, protože si mnoho z nich vychovává své nástupce. Které děti slavných se inspirovaly povoláním svých rodičů a šlapou jim v showbyznysu na paty?

Článek

V českých seriálech, filmech i divadlech můžete stále častěji vídat mladé umělce z hereckých rodin. Někteří totiž zdědili vlohy po rodičích a jejich geny mnohdy nezapřou ani podobou – například Karel Heřmánek ml. (32), Ondřej Rychlý (29) nebo Anna Polívková (42). Další slavné děti se sice pro řemeslo rodičů ještě tak docela nerozhodly, ale v jejich blízkosti si hraní alespoň vyzkoušely.

Adam (14) a Kryštof (10) Svátkovi

První velké herecké zkušenosti mají za sebou synové z prvního manželství herečky Vlastiny Svátkové (39). Jejich tatínek, režisér a scenárista Dan Svátek (45), je obsadil do nového filmu Spící město (2021) natočeného podle bestselleru Martina Vopěnky (58). Nebylo to však jejich první natáčení, hoši už si zahráli například v reklamách.

Foto: Profimedia.cz

Adam a Kryštof mají ještě mladšího sourozence Matyáše (4), kterého má Vlastina Svátková z druhého, také bohužel nevydařeného manželství

Claudie Zounarová (12)

V oblíbeném seriálu Slunečná (2020) se vedle svého otce Martina Zounara (54) začala objevovat i jeho dcera Claudie – hraje dceru Jany Strykové (42) a Karla Zimy (49). Větší zásluhu než slavný tatínek na tom má ale spíš její maminka Simona Brdičková (43), která s hercem sice už nežije, ale zato je producentkou seriálu.

Foto: Profimedia.cz

Martin Zounar s dcerou Claudií (vlevo), se svou nastávající Kateřinou Kantovou (41) a s její dcerou z předchozího vztahu

Prokop Zach (16)

Syn charismatického Romana Zacha (48) se vydal podobnou cestou jako jeho otec. Studuje hudebně dramatický obor na Pražské konzervatoři a mohli jste ho vidět ve filmu 3Bobule (2020) nebo v televizním seriálu Božena (2021), kde hrál spisovatelčina syna Karla Němce. Uvidíme, zda ho herecké role neodvedou od studia jako jeho otce, který nakonec nedokončil DAMU, což ovšem nebylo v jeho kariéře na překážku.

Foto: Show Jana Krause, Profimedia.cz

Prokop Zach nedávno zazářil v seriálu Božena

Anna Mercedes Čtvrtníčková (18)

Několik větších rolí má už za sebou i dcera komika Petra Čtvrtníčka (57), která nyní studuje Gymnázium Na Zatlance v Praze. Od doby, co se ještě jako dítě objevila v televizi, kde hrála například v pohádce Anděl Páně 2 (2016), z ní vyrostla dospělá žena, kterou lze vidět například ve Stavovském divadle ve velice úspěšném představení Audience u královny, kde ztvárňuje roli mladé Alžběty.

Foto: Profimedia.cz

Anna Čtvrtníčková v doprovodu svého otce

Josef Trojan (20)

Sice ještě nedávno studoval gymnázium, ale jeho herecká kariéra už má pěkně našlápnuto. Zřejmě proto ze školy odešel ještě před maturitou. Zdá se, že je pilný a talentovaný po svých hereckých rodičích Ivanu Trojanovi (57) a Kláře Pollertové-Trojanové (50). Zviditelnil se ve filmu Abstinent (2019), hrál hlavní roli v seriálu Skvrna (2019) televize Stream a loni zazářil po boku svého otce v dramatu Šarlatán (2020) a získal svou první nominaci na Českého lva.

Foto: Profimedia.cz

Ivan a Josef Trojanovi za své herecké výkony ve filmu Šarlatán (2020) obdrželi audiovizuální cenu Trilobit

Antonie Formanová (23)

Je to dcera divadelníka a herce Petra Formana (57) a scenáristky a psychoterapeutky Kláry, rozené Stránské (56), její babičkou je herečka a výtvarnice Věra Křesadlová (77), jeden dědeček byl světoznámý režisér Miloš Forman (†86) a druhý spisovatel a scenárista Jiří Stránský (†87). Tvůrčí vlohy se nezapřou, herečka studuje DAMU a mezi její významné role patří Jana v oceňovaném dramatu Dukla 61 (2018) a Lidka v historickém filmu Balada o pilotovi (2018), který byl natočen podle scénáře jejího dědečka Jiřího Stránského. A nedávno se objevila ve snímku Okupace (2021).

Foto: Profimedia.cz

Nadějná herečka Antonie Formanová pochází z velmi slavné rodiny

Anna Kameníková (27)

Dcera herečky a moderátorky Jitky Asterové (61) a podnikatele Tomáše Linharta není v hereckém světě žádný nováček – stihla toho opravdu dost a už byla i nominovaná na Českého lva za Hřebejkův film Nevinnost (2011). Hrála hlavní roli v úspěšném a oceněném seriálu televize Stream Semestr (2016), a v roce 2017 dokonce vydala kuchařku. Nedávno se divákům představila také jako mladá Božena Němcová v seriálu Božena.

Foto: Profimedia.cz

Anna Kameníková okouzlila televizní diváky jako mladá Božena Němcová

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek