Hlavní obsah

Týdenní horoskop: Býci se udobří s tchyní, Lvi se finančně zmátoří a Panny prožijí lásku jako trám

Foto: Look Studio, Shutterstock.com

Foto: Look Studio, Shutterstock.com

Zkraje týdne štíří Slunce aktivuje „hadí sílu“. Popluje totiž v sídle jasně žluté hvězdy Unukalhai neboli Hadího srdce a harmonickým aspektem (trigon) se propojí s Neptunem v duchovním znamení Ryb. Tím se vytvoří konstelace, která všem znamením zodiaku regeneruje tělo i psychiku.

Článek

Traduje se, že Hadí srdce v sobě skrývá obrovskou léčivou sílu a moudrost věků, a dokonce propůjčuje medicínské, magické, okultní i hypnotické schopnosti. Nicméně získalo špatnou pověst, protože tyto dary někteří zloduchové v dávné historii zneužili. Naštěstí tentokrát k tomu lstiví a zlomyslní jedinci nedostanou prostor ani příležitost. Merkur a Venuše společně s Plutem a Jupiterem vytvoří symbolický ochranný val, od něhož se každý špatný skutek a zlá myšlenka odrazí zpět, a de facto srazí na kolena jejich odesílatele.

Hvězda Unukalhai má ještě jednu úžasnou schopnost, probouzí paměť, a tak se vám při nějaké situaci připomenou „moudra“, která jste slýchávali v dětství od rodičů či prarodičů s dovětkem, že si jednou na jejich slova vzpomenete. Konečně uznáte, že měli pravdu.

Ve středu 16. listopadu v 14.27 hodin Měsíc, neúnavný tulák naší noční oblohy, doputuje do své poslední čtvrti ve Lvu a symbolicky vás upozorní, kde máte nejvyšší čas se stáhnout, co máte nechat svému osudu, nebo kde byste se konečně měli posunout. Tato lunární fáze je velmi důležitá, neboť vás také motivuje, jak být „sami sebou“, abyste se v oblastech, v nichž jste opravdu dobří, nekrčili v koutě, ale zazářili, prostě byli za hvězdu. Stejně tak vám pomůže zbavit se toho, co vás brzdí, a v dalším týdnu po novoluní začít něco nového, lepšího, smysluplného.

Beran (21. 3.–20. 4.)

Máte před sebou týden „sebeobjevování“. Když nastane nejasná situace, okamžitě poznáte, odkud vítr vane. Dokonce se můžete stát svědkem nějakého okultního jevu, a díky tomu se začnete zajímat o záhady a tajemno. Kreativní a pohotoví budete i v práci, což nezůstane bez povšimnutí. Máte-li vedoucí post nebo veřejnou funkci, vaše moc poroste, coby zaměstnanci jedním nápadem inspirujete šéfa, čímž si posílíte autoritu u kolegů. Čeká-li vás chirurgický zákrok, konečně dostanete závazný termín.

Býk (21. 4.–21. 5.)

Tam, kde jste minulé týdny naráželi na překážky, začnete slavit úspěch, a týká se to také skupinových aktivit, počínaje sportem a konče badatelstvím či výzkumem. Svých práv se konečně domůžete v případě, že řešíte spor o autorství. Střed týdne vám vytvoří příležitost ukončit rodinné rozepře, případně se udobřit s tchyní či matkou. Jelikož se aktivuje váš sektor cestování, nelze vyloučit koupi exotické dovolené, ti skromnější aspoň o víkendu vyrazí za hranice za kulturou nebo na nákupy.

Foto: Prostock-studio, Shutterstock.com

Za výraznou „pihu na kráse cestování“ nejspíš považujete balení. Hvězdy vám radí, abyste si sepsali seznam věcí, které nutně potřebujete, a půjde vám to snáz Foto: Prostock-studio, Shutterstock.com

Blíženci (22. 5.–21. 6.)

V práci bude pohoda, veselo, a pokud vůči někomu z nadřízených či kolegů cítíte nevraživost, začnete si rozumět na první dobrou a nelze vyloučit, že se skamarádíte. Naopak ve druhé polovině týdne si konečně vyřídíte účty se sousedy či příbuznými, vesměs půjde o lidi, kteří jsou netaktní, hluční a neurvalí. Tentokrát na ně zařvete vy a řeknete jim něco tak hořce jízlivého, až se vás leknou a hodně dlouho se budou chovat tiše jako myšky, o tom, že se vám budou vyhýbat obloukem, ani nemluvě.

Rak (22. 6.–22. 7.)

Pokud se živíte přednáškami, předáváním informací, logistikou nebo sjednáváním pobytů, moc dlouho nepřemýšlejte nad nabídkou, kterou dostanete. A to i v případě, že se bude jednat o zahraničí; rodina vás podpoří. Vy ostatní byste při setkání s novými lidmi neměli dát na první dojem. Bude mezi nimi osoba, která ve vašem životě v budoucnu sehraje důležitou roli, dokonce nelze vyloučit, že coby nezadaní konečně potkáte svůj „dvojplamen“. Zvažujete-li najít si další zdroj příjmů, naskytne se vám příležitost přivýdělku přímo královsky honorovaného.

Lev (23. 7.–22. 8.)

Zmátoříte se finančně, a pokud se dohadujete o majetek po rozvodu, sociální dávky, vyplacení pojistky, podílu z firmy či dědictví, konečně dostanete to, co vám náleží. Symbolicky vám spadne kámen ze srdce, pokud čekáte na výsledek lékařského vyšetření svého nebo člena rodiny, protože vyvrátí děsivá podezření. A na závěr má horoskop skvělou zprávu pro jedince, kteří shánějí střechu nad hlavou. Již o víkendu budete vědět, kam se nastěhujete a kdy se tak stane.

Foto: pikselstock, Shutterstock.com

Štěstí se usměje na ty z vás, kteří akutně řeší otázku bydlení. Podle horoskopu najdete takové prostory, kde se od první chvíle budete cítit domaFoto: pikselstock, Shutterstock.com

Panna (23. 8.–22. 9.)

Jste-li zadaní, váš vztah projde jakýmsi restartem a prožijete nejromantičtější období tohoto roku, což se týká i letitých párů. Single jedinci se zakoukají do tajemné, charismatické osoby. Sympatie budou vzájemné, tak se nepodceňujte a z rande nevycouvejte, bude z toho láska jako trám. Pokud vás někdo poslední dobou znervózňuje nebo vždy spolehlivě naštve a připraví o psychickou pohodu, tento týden je ideální konečně se ho zbavit. Pusu na to budete mít „proříznutou“ tak akorát.

Váhy (23. 9.–23. 10.)

V zaměstnání získáte nějaké výhody, možná i mírně protekční, ale zasloužíte si je. Pokud vám šéf slíbil lepší práci nebo vyšší post, dočkáte se, stejně tak zvýšení platu. Starším ročníkům prospěje pravidelně odpočívat, zejména když do jejich rodinné anamnézy spadají problémy se srdcem. Pořádek si uděláte mezi přáteli a to jak reálnými, tak na sociálních sítích. Rozloučíte se s těmi, kteří v diskusích nebyli poslední dobou vůči vám loajální, nebo vás finančně nezaložili, když vám teklo do bot.

Štír (24. 10.–22. 11.)

Zaměřte se na oblasti, v nichž pořád dokola čelíte stejným problémům nebo se vám zas a znova děje to samé a komplikuje vám to život. V tomto týdnu totiž dokážete zvítězit nad nepřízní osudu a nad svým osobním i pracovním životem získáte kontrolu. A nejen to, klidně riskujte, kupte si aspoň los, protože není vyloučená ani výhra. Štěstí se dokonce usměje na jedince, kteří touží rozšířit rodinu o dalšího potomka, a z nějakých záhadných příčin se to prozatím nepodařilo. Gratulujeme!

Foto: Kamil Macniak, Shutterstock.com

Hvězdy oznamují náramné překvapení párům, které se prozatím marně snaží počít dítě. Podmínkou je, že se při milování maximálně uvolníte Foto: Kamil Macniak, Shutterstock.com

Střelec (23. 11.–21. 12.)

Dostanete příležitost znovuobnovit pokrevní pouta a stmelit rodinu, lidově řečeno zakopat válečnou sekyru a podat si ruku na usmířenou s příbuznými, s nimiž se i roky nebavíte a už vlastně ani nevíte proč. Dostatečný prostor vám k tomuto počinu vytvoří oslava výročí nebo úspěchu muže z rodiny, třeba tchána, otce, dědy nebo strýce. Vedete-li nějaký právní spor, který se vleče, už to nezdržujte, nečekejte na zázrak a obraťte se na soud. Horoskop totiž naznačuje, že by mohlo dojít k promlčení skutku.

Kozoroh (22. 12.–20. 1.)

Nic nevyhazujte, zejména když půjde o věc po předcích a vy nebudete tušit, na co vlastně je. Vzhledem k horoskopu by se mohlo jednat o vzácný předmět, nelze vyloučit, že okultní. Nenechte si ujít přednášku v okolí bydliště nebo akci, na kterou vás pozvou přátelé. Získáte motivaci k dalšímu studiu nebo životnímu poslání. Handrkujete-li se s nějakou institucí či státem o peníze, pořádně se do toho obujte, jen tak se vám podaří prolomit byrokratickou bariéru a konečně proplatí, co vám náleží.

Vodnář (21. 1.–20. 2.)

Horoskop ukazuje na úspěch, který vás finančně zabezpečí na několik měsíců dopředu, což se týká nejen peněz, které vyděláte vlastním úsilím, ale také investic. Snaží-li se někdo konkurovat vám v zaměstnání nebo podnikání, „odklidíte“ ho z cesty. Také si uděláte pořádek v mezilidských vztazích a konečně se distancujete od lidí, kteří by mohli poškodit vaši pověst. Vesměs půjde o jedince, kteří se začlenili do společnosti, jenže jejich názory a životní priority jsou pro vás nepřijatelné.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Někdo by vás měl hlídat. Budete totiž nepřiměřeně velkorysí, přát víc druhým než sobě, a když vás někdo nezačne brzdit, budete rozdávat na potkání. Kolem středy zvedejte všechny telefonáty a pečlivě kontrolujte e-maily, zejména když se živíte intelektem, publikováním nebo máte aktivity v cizině. Půjde o úžasnou nabídku, ale když na ni hned nezareagujete, před nosem vám ji vyfoukne někdo jiný. Konečně podniknete něco, co pořád odkládáte, což s velkou pravděpodobností bude preventivní lékařská prohlídka.

Afirmace na tento týden: Cítím radost a plnými doušky si užívám každý den…

Reklama

Související témata: