Hlavní obsah

Muži a ženy používají kondomy zcela odlišně

Foto: UfaBizPhoto, Shutterstock.com

Pro jednoho překážka, pro druhého nutnost a symbol sympatií. Víte, že se podle toho, jak muž přistupuje k nasazování prezervativu, dá poznat, jestli si s vámi dokáže představit vztah?

Článek

Existuje řada možností, jak se páry mohou vyhnout nechtěnému těhotenství. Na straně ženy jsou to hormonální pilulky, nitroděložní tělíska, vaginální kroužky, injekce, implantáty, ženské kondomy zakrývající děložní čípek, v případě nouze tabletky po styku. To mužů se nic z toho netýká. Buď podstoupí vasektomii, během které chirurg přeruší chámovody a majitele penisu sterilizuje, nebo z krabičky vyndají tolik známý prezervativ. A právě kolem něj vždy byl a je (a doufejme, že časem nebude) humbuk.

Kondomy mohou být prošlé jako jogurty

Účinnost kondomu je při správném používání a skladování teoreticky stoprocentní, nicméně svět není dokonalý, stejně jako erekce, která zničehožnic opadne. Prezervativ může z penisu sklouznout, povrch se taky lehce naruší při kontaktu s ostrými nehty, prstýnky a podobně. Přihlédnout se musí i k datu expirace.

V číslech to znamená, že tato ochrana před otěhotněním i pohlavně přenosnými chorobami funguje na 86 %, což vyplynulo ze zjištění amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. Než se ale prezervativ vůbec na pyj dostane, je to neskutečný proces!

Foto: fongbeerredhot, Shutterstock.com

Kondomy se mohou roztrhnout, paradoxem je, že jen 3 procenta těchto obav vychází z přímých předchozích zkušeností účastníků. Zbytek dává na mýty, fámy a polopravdy

S tímhle na mne nechoď!

Pánové si stěžují na nepohodlí a sníženou citlivost (přitom mnohé společnosti mají ve své nabídce ultra tenké kondomy, které mají třeba jen 0,01 milimetru), leckterý se odvolává na nedostatečnou škálu velikostí. Slepě. Jedna americká firma dokonce začala kondomy vyrábět v celkem 60 velikostech a svým zákazníkům poskytuje nespočet kombinací různých délek i obvodů. Materiály a údajně špatný výběr tedy za negativní přístup k pláštěnkám nemohou. Je tu ale věc, která s používáním kondomu souvisí, a hlavní roli v ní podle vědců hrají emoce a city!

Ze závěrů studie Minnesotské univerzity, která zkoumala přístup ke kondomům u svobodných mužů a žen ve věku od 18 do 25 let, vzešlo, že heterosexuální ženy častěji a ochotněji riskují (netrvají na nandání prezervativu), pokud mají silnější vztahovou motivaci a považují svého milence za potencionálního životního partnera. Světe, div se, u mužů je to přesně obráceně!

Překvapivý indikátor vztahů

Výzkumnice Kristen Mark z výše uvedené univerzity, která již šest let vede studijní program v nizozemském Amsterdamu, objasnila, že muži, kteří o vážný vztah nestojí, neustále diskutují, nemají zájem prezervativ používat, popřípadě si ho během soulože záměrně (a tajně) sundávají. To už se někde považuje za formu sexuálního útoku. Nedávno si nejmenovaný muž u soudu v novozélandském Wellingtonu vyslechl rozsudek, ve kterém byl uznán vinným ze znásilnění.

Heslo: Ochotně a dobrovolně

Naproti nim stojí samci, jimž na ženě a jejích citech záleží. Chovají k ní hlubší sympatie a uvažují o navázání (zpečetění) partnerství. Ti sebe a partnerku chrání před nechtěným těhotenstvím a pohlavně přenosnými chorobami, proto jim používání pláštěnky nedělá potíže, sami jej iniciují.

Obecně vzato se tak na přístup ke kondomům dá pohlížet jako na jeden z klíčů pro odhalení skutečných motivů. Větší pozornost si pak pochopitelně zaslouží ti zodpovědní, tedy v případě, že máte zájem dlouhodobý vztah navázat. Vždyť co je víc sexy, než někdo, kdo o vás chce pečovat? Nutno také podotknout, že bezpečný sex je důležitý, minimálně ze začátku mileneckého spojení a v době, kdy partneři neznají svoji sexuální minulost ani zdravotní stav.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek