Hlavní obsah

Nejsnazší manikúra? Bělicí a posilující laky na nehty

Foto: Dev_Maryna, Shutterstock.com
14. 5. 2021

Výživa nehtu plus zkrášlení jsou v podstatě takové BB krémy, ale na nehty. Řeč je o pečujících lacích, díky kterým dosáhnete přirozeného vzhledu s minimálním úsilím, a ještě vyživují nehty. Z jakých možností můžete vybírat?

Článek

Zavřené salony udělaly z mnoha žen vášnivé domácí manikérky. S laky je zábava, můžete je měnit podle nálady i outfitu (oproti gelovým nehtům) a je to taky o dost levnější záležitost. Musíte tomu ale věnovat trochu úsilí. Co dělat, když vás časté lakování nebaví, ale zároveň chcete mít upravené ruce? Vsaďte na laky, které zkrášlí, pečují a postarají se o přirozený efekt.

Francouzská manikúra a spol.

Jemné růžové lůžko nehtu a bílé konce, francouzská manikúra není out. Naopak, čím dál častěji ji vidíte na fotkách slavných žen nebo influencerek. Pěstěné nehty z módy nevyjdou a přirozenou barvou nikdy nic nezkazíte. Pokud máte dostatečně dlouhé svoje nehty a jste zručnější, můžete si vytvořit francouzskou manikúru pomocí bílého laku. Nejdřív namalujete bílé špičky a po zaschnutí celý nehet přetřete tělovým, poloprůhledným lakem. 

Nebo existují bělicí laky, které nehet projasňují. Bývají nafialovělé a nalakujete je normálně jako klasický lak na celý nehet. Lůžko je díky nim růžovější, bílé konce nehtů bělejší a ne zažloutlé. Je to nejsnazší cesta, jak mít upravené nehty!

Když se nehty lámou

Jsou vaše nehty nevalné kvality, lámou se a třepí? Zkuste laky, které je posílí. Musí se ale používat pravidelně a v kuse nějaký ten týden, abyste viděly výsledky. Jsou buď průhledné, nebo tělové. Některé laky zase kombinují barvu (nejen tělovou) i péči.

Aby byly nehty dokonalé a vydržely tak co nejdéle, použijte vždy top coat aneb krycí vrchní laky. Ty dokážou většinou víc věcí najednou: chrání proti oprýskání, vytvoří gelový efekt, dodají víc lesku a vyrovnají nehet. Dávají se jako poslední vrstva přes zaschlý lak vašeho výběru. Pro rychlejší schnutí zkuste spreje nebo opět top coaty, které to slibují v popisku.

Bělicí laky na nehty

Foto: Archiv firem

Zleva: Bělicí lak na nehty Dior, 565 Kč, prodává Notino; Bělicí lak na nehty Active Whitener, essence, 45 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Bělicí lak na nehty Artdeco, 269 Kč; Bělicí lak na nehty Douglas, 209 Kč

Posilující laky

Foto: Archiv firem

Zleva: Posilující lak na nehty Mavala, 480 Kč, prodává Fann parfumerie; Posilující lak na nehty Diamond strengthener, Nobea, 125 Kč, prodává Notino

Foto: Archiv firem

Zleva: Posilující lak na nehty The One, Oriflame, 179 Kč; Posilující lak na nehty Envy Nail, OPI, 549 Kč

Barva i péče

Foto: Archiv firem

Zleva: Péče i barva 2v1, BB lak na nehty Avon, 70 Kč; Pečující lak na nehty Benecos, 99 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Lak na nehty Zao, 272 Kč, prodává Biooo; Lak na nehty Stronger Nails, Catrice, 85 Kč, prodává Kupkosmetiku

Top coat aneb krycí lak

Foto: Archiv firem

Zleva: Krycí lak Sanitizer Resistant, essence, 55 Kč; Svrchní lak na nehty pro gelový vzhled S.he, 65 Kč, prodává dm drogerie

Foto: Archiv firem

Zleva: Urychlovač schnutí laku na nehty Bourjois, 259 Kč, prodává Fann parfumerie; Rychleschnoucí vrchní lak Speed Setter, Essie, 109 Kč, prodává Notino

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek