Hlavní obsah

Největší sexuální náruživci historie: kdo měl tisíce milenek

Foto: Profimedia.cz

Sexuální orgie, ukájení se nad mrtvými i obdiv k análnímu styku. Kdo z monarchů a slavných historických osobností považoval monogamii za sprosté slovo a kdo nemohl přežít bez dřevěného dilda? Nad choutkami aristokratů s vybraným vychováním zůstává rozum stát!

Článek

Dějepis může být tajemný, zábavný i zhýralý. Příběh o sadistické a zvrácené uherské hraběnce Alžbětě Báthory († 1614) neboli Čachtické paní je známý – týráním služek uspokojovala své specifické tužby i nevyrovnanou psychiku. Dějiny ale znají víc vladařů a šlechticů, jejichž sexuální úchylky, preference, libůstky a intimní životy vyvolávaly údiv, opovržení, a dokonce i hrůzu.

Incestní Caligula

„Ať si mě nenávidí, jen když se mě bojí!“ To bylo jeho motto. Říkalo se o něm, že je antickým bohem šílenství a zvrácenou zrůdou. Římský císař Gaius Caesar Augustus Germanicus  († 41 n. l.) rád sváděl manželky svých senátorů, a to přímo před jejich zraky. Pravidelně si objednával prostitutky a zřídil si i vlastní nevěstinec, udržoval milostný poměr s muži, a dokonce spával se svými sestrami, třebaže se čtyřikrát oženil. Byl zavražděn v pátém roce své vlády, a i když zemřel v pouhých 28 letech, dodnes je oblíbenou postavou popkultury.

Foto: Profimedia.cz

Není jasné, zda vše, co se o císaři známém jako Caligula říká, je pravda, ale dnes už tato fakta zajímají asi jen historiky

Sexuální deviant markýz de Sade

Bičování, škrcení, otroctví, trýznění a hrůza. Francouzský šlechtic Donatien Alphonse François de Sade († 1814) nenechal na pokoji jedinou sukni. Sex míval s prostitutkami, bezdomovkyněmi, mladými služebnými a vším, co se hýbalo. Dámy nutil i k análnímu styku, pro který aktuální doba neměla pochopení – byl považován za velký hřích. Orgie pořádal ve více lidech a opovrhoval náboženstvím a církví. Když byl uvězněn v Bastile, přinesla mu manželka nutné osobní věci – včetně dřevěného penisu. Proslul jako autor pornografických i filozofických děl a leckdo stále řeší otázku, zda byl otevřeným myslitelem, anebo deviantním provokatérem.

Foto: Profimedia.cz

Za své rozmanité činy se markýz de Sade ocitl ve vězení i v blázinci, a byl dokonce odsouzen k smrti a popravě unikl jen o vlásek

Sexu nakloněná Marie Edinburská

Vnučka legendární královny Viktorie († 1901), vznešená a krásná aristokratka a rumunská královna Marie († 1938) rozhodně nebyla fanouškem monogamie a její mimomanželské vztahy jsou pověstné. V manželství s Ferdinandem I. Rumunským († 1927) strádala emočně i sexuálně – muž jí byl léta nevěrný. Porodila šest dětí, přičemž minimálně o třech z nich se vědělo, že jejich otcem není Ferdinand. Jelikož si ale nikdo nemohl dovolit skandál, vše se tutlalo. Náruživá kráska muže okouzlovala nejen svou krásou, ale i inteligencí a šla z náruče do náruče.

Foto: Profimedia.cz

Marie Rumunská nezískala jen pověst nevěrné ženy, ale především královny, která za první světové války oblékla uniformu zdravotní sestry a denně docházela pomáhat raněným. Po válce se osobně účastnila mnoha diplomatických jednání a zajistila mezinárodní uznání Velkého Rumunska

Vynalézavý Eduard VII.

Tento král Spojeného království Velké Británie a Irska († 1910) byl pro své tlusté bříško přezdíván Tum Tum. Panictví ztratil v 19 letech a od té doby nenechal svůj penis vychladnout. Mezi jeho milenky prý  patřila i krásná Jennie Jerome (†1921), matka britského premiéra Winstona Churchilla († 1965). Král vlastnil speciální sexuální křeslo (siège d’amour), které umožňovalo uspokojit dvě dámy najednou pohodlně a bez větší námahy. Proslulé jsou i jeho návštěvy ve slavném kabaretu Moulin Rouge. A také miloval Mariánské Lázně, kde si léčil přetížené zažívání. Odborníci spočítali, že za svůj život Eduard mohl spát s 15 až 18 000 ženami! Tomu se tedy říká sukničkář!

Foto: Profimedia.cz

Král Eduard VII. byl pradědeček současné panovnice Alžběty II.

Nekrofil Karel Veliký

Jako franský král a schopný vojenský velitel sjednotil veliké území, stal se prvním římským císařem středověku a Francouzi mu říkají Charlemagne († 814). Traduje se, že měl incestní vztah se svou sestrou Giselou († 811) a zároveň ho prý vzrušoval sex s mrtvými. Měl pět legitimních žen a čtyři družky. V rámci svých manželství zplodil 11 dětí a řadu levobočků. Ale to mu nestačilo: když ho odmítla sličná belgická světice Amalberga († 772), při pokusu o únos jí zlomil ruku. Romantika a něžnost mu nejspíš vůbec nic neříkaly.

Foto: Profimedia.cz

Německou významnou Cenu Karla Velikého (Karlspreis) pro mimořádné osobnosti získal v roce 1991 i tehdejší československý prezident Václav Havel († 2003)

Historické osobnosti se proslavily různým způsobem. Jak se vyznáte v popravách, které se vepsaly do dějin? Otestujte se!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek