Hlavní obsah

Proti nudě: Louskáček live, bondovky a tradice celého světa

Foto: narodni-divadlo.cz / Martin Divíšek

Je před námi čtvrtý adventní víkend a Štědrý den je na dohled. Mnoha dětem oči svítí nedočkavostí, a protože jim začínají vánoční prázdniny, je určitě fajn trocha inspirace na zajímavý program.

Článek

Letošní poslední Tipy proti nudě mohly být plné inspirace na veřejné bruslení, vánoční program v zoo, ale i prodejní festival, který podporuje lokální tvůrce. Ale není a vy víte proč. Nevadí. I tak pro vás máme inspiraci na to, jak zabavit děti, které mají před sebou 16 dní prázdnin. A máme také něco pro vás!

Čtvrtá adventní neděle se nazývá zlatá a vy zapálíte poslední neboli andělskou svíci na adventním věnci. Tato neděle bývá věnovaná posledním přípravám a obvykle patří kulturním a charitativním akcím. Už jsme si ale tak nějak zvykli, že zajímavé věci lze najít online.

Live streaming Louskáčku

Dávat radost? To je důležité v dobách šťastných a ještě o trochu víc v dobách těžkých. Balet Národního divadla a Česká televize se společně rozhodly darovat zážitek a symbolicky pozvat zájemce za uměním. V pondělí večer se prostřednictvím live streamingu přeneste do hlediště a zažijte kouzlo Vánoc při sledování Louskáčka. A hezky si na to oblečte večerní šaty, natočte vlasy a dejte chladit bublinky!

Foto: narodni-divadlo.cz / Martin Divíšek

Že by vás normálně na balet nikdo nedostal? Třeba teď zjistíte, jak úžasný zážitek to může být

Tradice? Co země, to jiný zvyk

Hledat na současné situaci pozitiva začíná být stále těžší. Ale být doma s nejbližšími je přece to, co je na Vánocích nejhezčí. Nechte úklid úklidem, pusťte si koledy, vánoční film a nebo si s dětmi povídejte o tom, jaké zvyky a tradice se k těmto svátkům pojí. Podívejte se i za hranice: Místo vánočky můžete letos upéct štolu jako v Rakousku, do bramborového salátu přidejte klobásu jako němečtí sousedé a můžete si vyrobit jesličky, kterým dávají před stromečkem přednost v Polsku. Spoustu hezkého vánočního povídání najdete v knížce Ježíšek.

Foto: Nakladatelství Mladá fronta

Ježíšek, Hana Skálová, nakladatelství Mladá fronta, 101 stran

Seriál sKORO NA mizině

Již čtvrtou epizodu seriálu „sKORO NA mizině“ zveřejní tvůrci nana YouTube kanálu Well Stuffed Beaver tuto neděli. Nese název „Druhá vlna“ a vznikl díky finanční podpoře fanoušků. Autoři legendárního online seriálu Lajna natočili první tři díly během jarní karantény, protože nemohli pracovat. Jak toto období umělci prožívají? Jak se vypořádají s tím, že nemohou dělat to, co milují a co je živí? Tvůrčí tým rozšířil tentokrát hudebník Roman Holý (54), který pro pokračování složil hudbu. První tři díly jej prý tak dostaly, že se sám nabídl, že chce jakkoli pomoct.

Foto: Archiv seriálu sKORO NA mizině

Režisér seriálu Vladimír Skórka a Rudolf Merkner, který si v seriálu zahrál

Vánoční jógový svařák

Ještě než se hodíte do offline režimu, pozvěte si k vám domů přes obrazovku počítače zkušeného lektora jógy. Moje jóga pořádá v sobotu 19. prosince akci s názvem Vánoční jógový svařák, a vy se tak můžete protáhnout přímo ve vašem obýváku. Ranní jóga, jóga pro těhotné, cyklická jóga nebo hodina zaměřená na ženskou aktivaci, meditaci a dech? Cena lekce stojí jako svařák v centru Prahy a věřte, že i přes displej funguje přenos dobré nálady a energie.

Foto: Archiv Markéty Faustové

Uklidnit mysl a protáhnout tělo? To je možná ještě lepší než ten svařák

Na stopě zločinu

Ač děti těšení na Ježíška hodně zaměstnává, není to celodenní program. A vy je potřebujete zabavit. Tak je nechte hrát si na detektivy! Když v roce 2006 vydal Paul Martin Na stopě zločinu, malí čtenáři byli nadšení. Rok se s rokem sešel a je tu další díl a další detektivní výzvy. Děti mohou vést vyšetřování, prozkoumávat terén a vyslýchat svědky. A nakonec samozřejmě dopadnout pachatele. Jaké tajemství ukrývá samurajská škola a k jaké sabotáži došlo v roce 2050 na Marsu?

Foto: Nakladatelství Garamond

Na stopě zločinu 2: 12 detektivních případů pro chytré děti, Paul Martin, nakladatelství Garamond

Maraton bondovek

Nedávno zemřel ten, jenž bude navždy nejlepším Bondem pro hodně filmových fanoušků. Sean Connery (†90) dal agentovi 007 sex-appeal a charisma. Je i vaším oblíbencem? Nebo jsou to snad Roger Moore (†89) či Pierce Brosnan (67)? Všech 26 bondovek je nyní k vidění na HBO! Jestli nemáte náladu na vánoční pohádky a z Lásky nebeské už máte tik v oku, toto je ideální program na mnoho večerů. A jen tak mimochodem, za nás získal Bond největší šmrnc s Danielem Craigem (52) a nemůžeme se dočkat té dlouho odkládané novinky.

Foto: Profimedia.cz

Daniel Craig v bondovce Casino Royale (2006). Kdo asi bude hrát Bonda v dalších filmech?

Sváteční rande

Romantická komedie o tom, že být single o svátcích není sice pohroma, ale rodina si často myslí opak. A Sloan (Emma Roberts, 29) a Jackson (Luke Bracey, 31) už toho mají plné zuby. Tak se domluví, že si budou vzájemně dělat společnost, aby všem zavřeli pusu. Užijí si silvestr, Valentýn, Den matek, a pak se to na Halloween trochu zvrtne, když ona slupne omylem projímadlo a on i tak neuteče... Kromě toho, že vás film provede všemi americkými svátky, dobře se pobavíte, užijete si pohled na vypracované břicho hlavního hrdiny a budete doufat ve šťastný konec.

Foto: Profimedia.cz

Z nezávazného doprovázení se na oslavy a rodinná setkání se vyvine přátelství a možná o mnoho víc...

Těšíme se s dalšími Tipy proti nudě v roce 2021. Víte, kdy vás v novém roce čeká delší volno?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek