Hlavní obsah

Tip na podzimní moučník: Nadýchaná bublanina s hroznovým vínem

Foto: Tomáš Rubín

Na konci září začíná období burčáků a to značí, že hrozny jsou v plné síle. Máme pro vás recept, kde použijete jak zralé bobule, tak i samotné víno. Ale nebojte se, ani další podzimní ovoce nezůstane stranou.

Článek

Hroznové víno, švestky, blumy, hrušky, jablka… Na podzimních trzích je k dispozici nepřeberná škála barev a chutí všeho možného ovoce z lokálních sklizní. Tak toho využijte. K pečení si otevřete lahev bílého vína a co se nevejde do těsta, to si nalijte do sklenky.

Podzimní koláč s ovocnou omáčkou

Na formu o ø 23 cm potřebujete: 1 ½ hrnku hladké mouky, špetku soli, lžičku prášku do pečiva, 2 velká vejce, 2/3 hrnku krupicového cukru, 1/3 hrnku bílého vína, ¼ hrnku olivového oleje, 4 lžíce másla, kůru z 1 citronu a 1 pomeranče, lžičku vanilkového extraktu, 200 g bezpeckového hroznového vína

Na omáčku si připravte: asi 700 g podzimního ovoce (hroznů, švestek, hrušek, jablek, blum), podle chuti asi 100 g cukru krupice

Postup: Troubu zapněte na 180 °C. Formu vyložte pečicím papírem. Mouku prosejte se solí a práškem do pečiva. Vejce vyšlehejte s cukrem do vysoké světlé pěny, pak přidejte víno, olej, rozpuštěné máslo, kůru z citrusů a vanilku. Když je směs dobře promíchaná, vmiste mouku a nakonec pokrájené kuličky hroznového vína. Těsto nalijte do formy a pečte asi 55 minut dozlatova. Všechno ovoce odšťavněte nebo namelte na masovém mlýnku a propasírujte, případně použijte už hotové šťávy. Nalijte do pánve, přidejte cukr a pozvolna vařte, až bude mít omáčka konzistenci sirupu. Zchladlý koláč podávejte politý ovocnou omáčkou.

Nemáte rádi ani sladké, ani ovoce? Vyzkoušejte naše pečené kuře na červeném víně.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek