Článek
Drastické diety ani nepřetržité cvičení nejsou tou správnou cestou. Touha vypadat a cítit se lépe – a zároveň udělat něco pro své zdraví – je naprosto přirozená. Jen je potřeba na to jít chytře. A protože s blížícím se létem roste i tlak na to, jak vypadáme v plavkách, připravili jsme pro vás pět zajímavých tipů, které vám v následujících týdnech postupně představíme.
Přiznejte si to – kdo se dnes nehrbí u počítače, mobilu, nebo dokonce při chůzi? Výsledkem je povolené břicho, předsazená hlava a kulatá ramena. Správné držení těla je základ, a právě tím začneme. Proto se nejdřív ze všeho narovnejte!
Co se děje, když se hrbíte?
Mezilopatkové svaly jsou oslabené, ramena jsou předsazená, máte schoulený hrudník a vypouklejší břicho, než je nutné. Svaly a šlachy se zkracují a postava se deformuje nehezkým způsobem. Špatný postoj nemá vliv na vaše tělo jen z optického hlediska, ale i ze zdravotního. Různé blokády mohou komplikovat tok lymfy, krve i proces trávení – všechno souvisí se vším.
Přitom existují jednoduché cviky, kterými můžete tomu všemu předcházet. Navíc, ženy mají tendenci posilování vršku těla vynechávat a posilovat pouze problémové partie jako jsou zadek nebo břicho - o důvod víc tuto sérii zařadit několikrát do týdne.
5 cviků pro lepší držení těla
S trenérkou Kristýnou Kozubíkovou (@kristyna.kozubikova) jsme pro vás připravily videonávod s pěti cviky, které jsou skvělé na posílení horní poloviny těla.
Můžete je provádět i bez činek, pokud jste začátečníci, zkuste si však vzít do rukou alespoň 1 kg a postupně můžete zátěž navyšovat. Série je krátká, takže si ji můžete zařadit na závěr každého tréninku. Pocit narovnaných zad a možnosti usadit pohodlně ramena a lopatky dozadu je k nezaplacení. Nové motto jara 2025? „Nejdřív jdou prsa, pak jdu já,“ ukončuje trenérka téma. Video naleznete v úvodu článku.