Hlavní obsah

Život na hromádce aneb Proč se tyhle páry nikdy nevzaly?

Foto: Profimedia.cz
8. 1. 2019

Zatímco někteří považují manželství pomalu za svaté, jiní v něm vidí přežitek, anebo dokonce nebezpečí pro vztah. Žít na hromádce se rozhodlo i několik slavných párů. Často spolu mají i děti, ale o uzavření sňatku neuvažují.

Článek

Tyto slavné dvojice jsou spolu tak dlouho, že by člověk předpokládal, že budou už dávno manželé. Jenže nejsou a vrásky jim to ani v nejmenším nedělá. Naopak – stojí si za tím, že jim je takto dobře a není tedy důvod, proč by svůj svazek měli stvrdit i úředně.

Oprah Winfrey (64) a Stedman Graham (67)

Snad nejznámější světová moderátorka a její partner tvoří pár od roku 1986 a už tehdy si slíbili, že spolu k oltáři nikdy nepůjdou. A právě tomuto rozhodnutí připisují úspěch svého vztahu. Oprah Winfrey po svatbě nikdy netoužila. Snad měla pocit, že jako vdaná by se nemohla stát jednou z nejvlivnějších žen světa – třebaže o to obdivuhodnější by to pak bylo. Stedman Graham má z předchozího vztahu dceru Wendy (44), Oprah žádné děti nemá.

Foto: Profimedia.cz

Stedman Graham strávil posledních více než třicet let svého života vedle jedné z nejvlivnějších žen světa

Goldie Hawn (73) a Kurt Russell (67)

Tři desítky let ve vztahu dávno pokořili také herci Goldie Hawn a Kurt Russell. Dali se dohromady v roce 1983 a od té doby tvoří oddaný pár a nenechají si ujít žádnou příležitost, aby vzájemnou lásku dali najevo. Bez svatby jsou prý šťastnější. Vztah nespočívá v kroužku na prstě, ale ve vzájemné kompatibilitě a komunikaci – a především na neustálé práci na těchto dvou stavebních pilířích. Dvojice má spolu syna Wyatta (32), Kurt Russell má z předchozího vztahu syna Bostona (38) a Goldie Hawn Kate (39) a Olivera (42).

Foto: Profimedia.cz

I po více než třiceti letech působí Goldie Hawn a Kurt Russell jako stále zamilovaný pár

Bo Derek (62) a John Corbett (57)

Pamatujete si na Aidana ze seriálu „Sex ve městě“, který chodil s Carrie? Jeho představitel žije v reálném životě už devatenáct let s herečkou Bo Derek, avšak nikdy se nevzali. Svatbu prý k štěstí nepotřebují, lásku si dokazují jinak. I po tolika letech se stále drží za ruce a smějí se svým vtipům. A právě to považují za důležité – aby se dva lidé dokázali navzájem rozesmát. Ani jeden nemá děti.

Foto: Profimedia.cz

Podle páru je důležité, aby se partneři uměli navzájem rozesmát

Enrique Iglesias (43) a Anna Kurnikova (37)

Letos vztah bývalé tenisové hvězdy a španělského zpěváka oslaví plnoletost, ale manželé doposud nejsou. Hudebník a sportovkyně se potkali při natáčení klipu k písni „Escape“ a brzy spolu začali chodit. Svoje soukromí si maximálně hlídají, příliš často se na večírcích neobjevují, a v jednu chvíli to dokonce bylo i pár let, co je nikdo neviděl pohromadě. Teď však na nějaké společenské akce ani nemají moc času – na konci roku 2017 se jim narodila dvojčata Lucy a Nicholas.

Foto: Profimedia.cz

Anna Kurnikova a Enrique Iglesias si velice hlídají své soukromí

Ivana Chýlková (55) a Jan Kraus (65)

Tihle dva se poznali v roce 1994 při natáčení filmu „Trio“. Jan Kraus se do Ivany Chýlkové zakoukal, jenže tou dobou byl on ženatý s Janou Krausovou (64) a ona žila s Karlem Rodenem (56). Ačkoliv zprvu prý známý moderátor a herec Ivanu Chýlkovou nijak extra neokouzlil, nakonec jeho šarmu a vtipu podlehla. A dohromady se dali i jejich bývalí partneři. Jan Kraus má z manželství dva syny, Davida (38) a Adama (36), s druhou partnerkou mají syna Jáchyma (20). Občas se objeví spekulace, že se vzali, nicméně potvrzené to není.

Foto: Profimedia.cz

Když se v půlce devadesátých let seznámili, oba měli jiné partnery

Iva Janžurová (77) a Stanislav Remunda (†84)

Jeden z nejdelších známých vztahů, který nikdy neskončil svatbou – to byla láska Ivy Janžurové a Stanislava Remundy. Než v roce 2012 zemřel, žili spolu čtyřiačtyřicet let, celou dobu „na hromádce“. Možná za to mohlo první hereččino manželství, které trvalo jen půl roku. Vdávala se v šestadvaceti letech a údajně to bylo z mladistvé nerozvážnosti. Když se pak s kameramanem Janem Eisnerem (84) rozváděli, potkala Stanislava Remundu, s nímž má dvě dcery – Theodoru (44) a Sabinu (46).

Foto: Profimedia.cz

Iva Janžurová a Stanislav Remunda spolu prožili více než čtyři desítky let, manžely ale nebyli

Co preferujete vy? Manželství, nebo život na hromádce? 

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.