Hlavní obsah

Život na hromádce aneb Proč se tyhle páry nikdy nevzaly?

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Zatímco někteří považují manželství pomalu za svaté, jiní v něm vidí přežitek, anebo dokonce nebezpečí pro vztah. Žít na hromádce se rozhodlo i několik slavných párů. Často spolu mají i děti, ale o uzavření sňatku neuvažují.

Článek

Tyto slavné dvojice jsou spolu tak dlouho, že by člověk předpokládal, že budou už dávno manželé. Jenže nejsou a vrásky jim to ani v nejmenším nedělá. Naopak – stojí si za tím, že jim je takto dobře a není tedy důvod, proč by svůj svazek měli stvrdit i úředně.

Oprah Winfrey (64) a Stedman Graham (67)

Snad nejznámější světová moderátorka a její partner tvoří pár od roku 1986 a už tehdy si slíbili, že spolu k oltáři nikdy nepůjdou. A právě tomuto rozhodnutí připisují úspěch svého vztahu. Oprah Winfrey po svatbě nikdy netoužila. Snad měla pocit, že jako vdaná by se nemohla stát jednou z nejvlivnějších žen světa – třebaže o to obdivuhodnější by to pak bylo. Stedman Graham má z předchozího vztahu dceru Wendy (44), Oprah žádné děti nemá.

Foto: Profimedia.cz

Stedman Graham strávil posledních více než třicet let svého života vedle jedné z nejvlivnějších žen světa Foto: Profimedia.cz

Goldie Hawn (73) a Kurt Russell (67)

Tři desítky let ve vztahu dávno pokořili také herci Goldie Hawn a Kurt Russell. Dali se dohromady v roce 1983 a od té doby tvoří oddaný pár a nenechají si ujít žádnou příležitost, aby vzájemnou lásku dali najevo. Bez svatby jsou prý šťastnější. Vztah nespočívá v kroužku na prstě, ale ve vzájemné kompatibilitě a komunikaci – a především na neustálé práci na těchto dvou stavebních pilířích. Dvojice má spolu syna Wyatta (32), Kurt Russell má z předchozího vztahu syna Bostona (38) a Goldie Hawn Kate (39) a Olivera (42).

Foto: Profimedia.cz

I po více než třiceti letech působí Goldie Hawn a Kurt Russell jako stále zamilovaný pár Foto: Profimedia.cz

Bo Derek (62) a John Corbett (57)

Pamatujete si na Aidana ze seriálu „Sex ve městě“, který chodil s Carrie? Jeho představitel žije v reálném životě už devatenáct let s herečkou Bo Derek, avšak nikdy se nevzali. Svatbu prý k štěstí nepotřebují, lásku si dokazují jinak. I po tolika letech se stále drží za ruce a smějí se svým vtipům. A právě to považují za důležité – aby se dva lidé dokázali navzájem rozesmát. Ani jeden nemá děti.

Foto: Profimedia.cz

Podle páru je důležité, aby se partneři uměli navzájem rozesmátFoto: Profimedia.cz

Enrique Iglesias (43) a Anna Kurnikova (37)

Letos vztah bývalé tenisové hvězdy a španělského zpěváka oslaví plnoletost, ale manželé doposud nejsou. Hudebník a sportovkyně se potkali při natáčení klipu k písni „Escape“ a brzy spolu začali chodit. Svoje soukromí si maximálně hlídají, příliš často se na večírcích neobjevují, a v jednu chvíli to dokonce bylo i pár let, co je nikdo neviděl pohromadě. Teď však na nějaké společenské akce ani nemají moc času – na konci roku 2017 se jim narodila dvojčata Lucy a Nicholas.

Foto: Profimedia.cz

Anna Kurnikova a Enrique Iglesias si velice hlídají své soukromíFoto: Profimedia.cz

Ivana Chýlková (55) a Jan Kraus (65)

Tihle dva se poznali v roce 1994 při natáčení filmu „Trio“. Jan Kraus se do Ivany Chýlkové zakoukal, jenže tou dobou byl on ženatý s Janou Krausovou (64) a ona žila s Karlem Rodenem (56). Ačkoliv zprvu prý známý moderátor a herec Ivanu Chýlkovou nijak extra neokouzlil, nakonec jeho šarmu a vtipu podlehla. A dohromady se dali i jejich bývalí partneři. Jan Kraus má z manželství dva syny, Davida (38) a Adama (36), s druhou partnerkou mají syna Jáchyma (20). Občas se objeví spekulace, že se vzali, nicméně potvrzené to není.

Foto: Profimedia.cz

Když se v půlce devadesátých let seznámili, oba měli jiné partnery Foto: Profimedia.cz

Iva Janžurová (77) a Stanislav Remunda (†84)

Jeden z nejdelších známých vztahů, který nikdy neskončil svatbou – to byla láska Ivy Janžurové a Stanislava Remundy. Než v roce 2012 zemřel, žili spolu čtyřiačtyřicet let, celou dobu „na hromádce“. Možná za to mohlo první hereččino manželství, které trvalo jen půl roku. Vdávala se v šestadvaceti letech a údajně to bylo z mladistvé nerozvážnosti. Když se pak s kameramanem Janem Eisnerem (84) rozváděli, potkala Stanislava Remundu, s nímž má dvě dcery – Theodoru (44) a Sabinu (46).

Foto: Profimedia.cz

Iva Janžurová a Stanislav Remunda spolu prožili více než čtyři desítky let, manžely ale nebyliFoto: Profimedia.cz

Co preferujete vy? Manželství, nebo život na hromádce? 

Reklama