Hlavní obsah

Autoerotikou k uspokojení

Foto: samphoto.cz/jiunlimited

Ilustrační foto

Ve středověku by vám za ni hrozila smrt. A ještě na začátku 19. století se o ní příliš nemluvilo, a když, tak se považovala za něco nepřípustného a zdraví škodlivého. Řeč je o onanii.

Článek

I dnes velké procento populace z obavy o svoji pověst nepřiznává, že se doma oddává dráždění vlastního těla. A je vůbec normální onanovat, když jinak vedete skvělý sexuální život, ve kterém vám nic nechybí?

Masturbace je přirozenou součástí nejen lidské sexuality, a většinou se projevuje už v dětství, kdy představuje první experimentální zkušenost se sexuální oblastí. V dobách dřívějších se věřilo, že onanie způsobuje pohlavně přenosné choroby, rakovinu, impotenci, neplodnost, poškozuje zrak a celkově je nemorální. Ostatně také proto se jí říkalo sebehana. Teprve v 80. letech 19. století osvícení lékaři řekli světu, že onanování za žádné zdravotní problémy nemůže. Přesto se ale i dnes na masturbaci občas pohlíží jako na náhražku sexu opředenou špatnou pověstí.

Poznání sebe sama

Jestliže chceme dosáhnout dokonalého sexu, musíme nejprve znát vlastní reakce. S těmi se poznávají skoro všichni, neboť kdo říká, že neonanuje, pravděpodobně lže. Obě dvě pohlaví nemají k masturbaci daleko, nicméně statistiky překvapivě ukazují, že dámy ve spokojeném partnerském svazku k ní mají přeci jen o trošku blíž.

Muži i ženy mnohdy přicházejí na to, že masturbací dosahují silnějších orgasmů než při běžném pohlavním styku, a tak provozují onanii i během partnerského soužití. Není to nenormální? Vůbec ne. I přes vyhovující a pravidelný sexuální život, nemusíte mít černé svědomí, když si užíváte o samotě. Ne vždy máte k ruce partnera a řešit ihned každou chuť na erotické hrátky nevěrou, by bylo nesmyslné. Onanie je řešením, jak neohrozit vztah.

A další výhody? Jako plusový bod masturbace nelze neuvést, že muži rádi sledují, jak si jejich polovičky dělají dobře samy, připravte proto tomu svému někdy dárek a přizvěte ho k sobě. Muži se rádi dívají, berou to jako velmi erotický podnět k vlastním činům.

Foto: samphoto.cz/jiunlimited

Nežný dotyk vám nemusí být cizí.

Petting není masturbace

Když už se k vám partner přidá, třeba se nevydrží jen tak dívat, a začne taktéž ukájet sám sebe, pak se jedná o partnerskou masturbaci. Z toho jasně vyplývá, že onanie není osamělá aktivita. Dráždění penisu rukou, laskání vašeho klitorisu, pochvy a veškeré další mazlení bez aktivní účasti mužova údu se nazývá petting (hlazení, hýčkání).

Jestliže vyznáváte ukájení svým zamilovaným vibrátorem s mnoha funkcemi, může se stát nemilá věc: s partnerem najednou nemusíte dosáhnout vyvrcholení, nebo vás přestane vzrušovat jako dřív. Jak k tomu dojde? Prohlédněte si svého umělého ukojitele... Velikost, tvar, dovednosti.

Není se čemu divit, při aktuálních rozměrech a funkcích vrnících hraček můžete mít na partnera obdobné požadavky, kterým pochopitelně nebude moci vyhovět, neb není superman. V takovém případě je nejlepší vibrátor uschovat hluboko ve skříni a na čas na něj zcela zapomenout. Vaše tělo bylo zvyklé na nějaké podněty, ale zase si odvykne. Je přizpůsobivé, nemusíte se proto zbytečně obávat, že už nikdy neprožijete orgasmus jinak než s pomůckou, zvlášť když si vibrátor nezasouváte přímo do pochvy, ale dráždíte si s ním jen klitoris.

Mnozí se také domnívají, že čím větší a masivnější vibrátor, tím pro ženy lépe, ale ve skutečnosti si ho do pochvy většina žen vůbec nevkládá. Dávají přednost přímé stimulaci klitorisu, která jim přináší větší potěšení.

Foto: samphoto.cz/jiunlimitedVystačím si i bez chlapa!

Vliv na libido

Pokud nepoužíváte při sebedráždění a zavádění do pochvy takové předměty, které by vám mohly nějakým způsobem ublížit, je masturbace naprosto přirozeným a bezpečným způsobem uvolnění a vybití erotické energie, která pochopitelně ovlivňuje vaše libido (touhu, žádostivost). Takže si musíte předem rozmyslet, jestli prožijete nějaké to vyvrcholení svépomocí, nebo ještě hodinu počkáte na partnera, než přijde z práce. Po jeho příchodu už byste nemusela mít na pohlavní styk patřičnou náladu.

Technik a způsobů, jak dosáhnout orgasmu při autoerotice, existuje nepřeberné množství, přičemž ženy mají v tomto případě výhodu - okolí ani nepozná, že se uspokojují. Venušiny kuličky zavedené do vaginy, vibrační vajíčka na dálkové ovládání, kalhotky zařízlé tak, aby stimulovaly klitoris, to všechno jsou záležitosti stěží viditelné, a dámy tak mohou masturbovat vlastně kdekoliv a při čemkoliv, pokud mají chuť.

Dělám si to sama. A ráda.

A co masturbace v klidu domova? Říká se, že v domácím prostředí si žádný předmět není nikdy jistý před roztouženou dámou. A je to pravda. Mezi nejoblíbenější pomůcky při onanii zůstává sprcha, která nabízí mnoho variant. Proud vody stříkající na klitoris je pro mnohé více než příjemným zážitkem, jenž končí neskutečnými orgasmy. Z hlediska zdraví je to už horší, kvalita vody je mnohdy diskutabilní, a když proud směruje přímo do vaginy, mohl by narušit zdravé poševní prostředí. Nejen při hrátkách s vodou se tak vyplatí preventivní výplachy pochvy pomocí speciálního granulátu nebo obnovení přirozené bakteriální flóry se zaváděcími čípky.

Jak byste se měla zachovat po zjištění, že partner má masturbaci radši než sex s vámi? Odhalte, k čemu je vlastně onanie dobrá, a jak ji máte využít ve svůj prospěch. Vše se dozvíte už zítra ve druhé části našeho seriálu!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek