Hlavní obsah

Co všechno milenec při sexu s vámi vyčte z řeči vašeho těla?

Foto: Yuriy Maksymiv, Shutterstock.com

Foto: Yuriy Maksymiv, Shutterstock.com

O tom, že o vás řeč těla hodně prozradí, například při přijímacím pohovoru, jste určitě slyšeli. Nejspíš vás nepřekvapí, že i během milostných námluv i při aktu samotném fungují gesta jako tichý způsob komunikace. Co vyčtou muži z ženských gest před i během sexu?

Článek

Jaký je rozdíl mezi ženskou a mužskou sexualitou? A je vůbec nějaký? Podle sexuologů, psychologů a evolučních biologů ano. Nejsme prostě stejní. Jinakost je třeba i v komunikaci ohledně lechtivých témat. Pro ženy je mnohdy těžší říct zcela konkrétně, po čem touží, a raději za sebe nechávají promlouvat své tělo.

Ale neděje se žádná tragédie. Pánové jsou totiž na dámskou znakovou řeč v oblasti sexu obvykle zvyklí, a když si dají jedna a jedna dohromady, díky postupně získávaným zkušenostem mají přístup k dokonalému sexuálnímu překladači z ženštiny do mužštiny. Co všechno vyčtou z vašeho chování?

1. Upřený pohled

Britská sexpertka Tracey Cox říká, že v obličeji se odráží vše, co se vám honí hlavou. Myslíte na sex? Pak se koketně usmíváte a prodlužujete oční kontakt, po chvíli uhnete očima a pak se zase pohledem vrátíte. Podle evolučních biologů jsou totiž ženy kulturně vyškoleny tak, aby při flirtování a námluvách odvrátily zrak a naznačily podrobení. Jakmile ale ukončíte flirtovací kolečko, pohledem se naopak do protějšku zafixujete. Tím ho v podstatě vyzýváte k sexu. Ostatně, samotné oči se vám šibalsky lesknou a zorničky jsou rozšířené, mírně rozvíráte rty nebo se do nich rovnou jemně kousnete. Nic ani říkat nemusíte. On ví, že po něm toužíte.

Pravidla flirtu pro zadané. Nepřekračujete je?

2. Dobyvatelská gesta

Libido ovlivňuje menstruační cyklus a u mnoha žen je chuť na sex nejvyšší dva až tři dny před nástupem ovulace. Některé jsou schopné ze sebe strhat oblečení a vyhovuje jim pudový, zvířecí sex. Během menstruace je zase vyšší tendence se romanticky tulit. Muž, který se v ženách vyzná, okamžitě pozná období, kdy je dotyčná „v říji“. Podle majetnických a lehce agresivních gest je mu hned jasné, že má náladu na hlubší a tvrdší sex, ideálně zakončený ejakulací do pochvy.

Foto: gpointstudio, Shutterstock.com

Pro skvělého milence je typické, že je expert na řeč ženského tělaFoto: gpointstudio, Shutterstock.com

3. Dlaně na hrudi

Tracey Cox hlásá, že průměrnému muži stačí k dosažení vyvrcholení dvě až tři minuty přímé pohlavní stimulace, kdežto žena potřebuje minut přibližně 20. O počtu minut by se dalo diskutovat, ale fakt je, že muži bývají rychleji vzrušeni než ženy. Pokud muži položíte dlaně na hruď a jemně zatlačíte, hned ví, že má zvolnit a tolik při sexu nespěchat. Stejné gesto také řekne muži ještě ve fázi mazlení, že žena ještě není dostatečně připravena.

Judi James, další britská přední odbornice na komunikaci a řeč těla, tvrdí, že ženy používají pro nonverbální povídání také kolena. Když jsou sevřená k sobě, popřípadě přímo směřují k partnerovi, vysílají jasné poselství – ještě je brzy, stresový hormon kortizol stále úřaduje. Vnímavý milenec si toho všímá, vrací se zpátky do bezpečné zóny (třeba k zádům či krku) a začíná od začátku, ve snaze ženu uvolnit.

4. Ruce zkřížené za hlavou

Máte chuť být pasivní až submisivní. Co uděláte? Ač si to nejspíš neuvědomujete, položíte ruce za hlavu a tam je zkřížíte. V překladu to znamená, že chcete, aby vás milenec ovládal. Nebojte, on to chápe. Velmi rád podá šátek či pouta.

Samostatnou kapitolou je pak kousání. Již v raném věku nabádají maminky své ratolesti, aby nekousaly své vrstevníky. Vždyť se to přece nemá, hrozí výprask! Jenže právě o to v dospělosti jde. Barry R. Komisaruk, americký psycholog a významný profesor psychologie na Rutgersově univerzitě, se pro pánský magazín Men‘s Health nechal slyšet, že když žena kousne svého milence do krku, dává mu jistou nápovědu. „Udělej to samé, zlato!“

Reklama