Hlavní obsah

Týdenní horoskop: Blíženci se bláznivě zamilují, Panny by neměly nakupovat a Vodnáři, pozor na pusu!

Foto: Ground Picture, Shutterstock.com

Foto: Ground Picture, Shutterstock.com

V pondělí 17. října nastane poslední lunární čtvrť v Raku, která má pro všechna znamení zodiaku důležité poselství: ukončete rodinné sváry! Z domova vybudujte pohodlné a klidné místo, kam se budou všichni rádi vracet, neb je zde obklopí péče, pochopení a pocit bezpečí, které nikde jinde nenajdou.

Článek

Poslední lunární čtvrť nastane exaktně v 19.15 hodin a v daný moment se vytvoří planetární konfigurace T-kvadrát, jehož prostřednictvím vám mocný pán podsvětí Pluto nějakou formou připomene, jak jste bez svých nejbližších slabí, zranitelní a ztracení, což bude obrovská motivace stmelit rodinu, případně se udobřit s drahou polovičkou, vzdálenými příbuznými a rovněž nezanedbávat prarodiče.

Odvahou postavit se libovolné překážce, zlu, a dokonce temným silám vás uprostřed týdne „nadopuje“ harmonický Mars. Zajímavý bude bezesporu víkend. V sobotu 22. října totiž do srdce Slunce vpluje Venuše (cazimi, horní konjunkce), a to na stupni zodiaku přiřazené bájné Nemesis, která rozdává podle zásluh a sráží na kolena ty, kteří si štěstí vybudovali na cizím neštěstí. „Návštěvu“ Venuše u symbolického krále oblohy, Slunce, doprovodí okázalý vesmírný ohňostroj, meteorický roj Orionidy, který bude mít tentýž den maximum. Byl pojmenován podle radiantu, odkud létavice vylétají, a ten leží v souhvězdí Orion, který je jakýmsi vesmírným lovcem, obdařeným až neuvěřitelnou bdělostí, vytrvalostí a bystrostí.

V osobní rovině si s jeho pomocí ujasníte, koho byste měli za podpásovky a nečestné skutky konečně „sejmout“. Ve hře bude i retrográdní Jupiter, který je jednou ze signatur souhvězdí Orion. Jeho aspekt (quincunx) se Sluncem a Venuší vám začne našeptávat, ať se tím prozatím nezabýváte. Ideální čas k ráznému kroku teprve nastane, a to příští týden. Aniž se o to nějak přičiníte, hříšníkům nekompromisně vystaví účet částečné solární zatmění.

Beran (21. 3.–20. 4.)

Máte nejvyšší čas zatrhnout návštěvy lidem, kteří celkem pravidelně vyvolají ponurou nebo hádavou atmosféru ve vaší rodině nebo v partnerství. Naštěstí jim vzhledem ke konstelacím dokážete velmi taktně, ale důrazně naznačit, ať si svoje problémy řeší doma, nikoli ve vašem obýváku. V druhé polovině týdne dostanete šanci konečně zaujmout lidi, kteří prospějí vaší kariéře nebo podnikání. Pokud žijete s drahou polovičkou „na psí knížku“, patrně začnete shánět snubní prstýnky.

Býk (21. 4.–21. 5.)

Konečně se vám podaří ukončit nepříjemné dohadování se sousedy, s příbuznými, případně i se zaměstnavatelem. Dokážete totiž objektivně posoudit jejich potřeby či přání a sladit je se svými. Pokud jste ještě nepřipravili auto na zimu, udělejte to hned zkraje týdne, jinak se vám to kolem čtvrtka zle vymstí. Skvělou zprávu máme pro jedince, kteří se dlouhodobě zotavují z nemoci. Váš zdravotní stav se natolik zlepší, že budete schopni už příští týden nastoupit do práce.

Foto: GolubaPhoto, Shutterstock.com

Hvězdy se nad vámi pomyslně slitují a poměrně rychle ukončí nejen zdravotní komplikace, ale i banální, o to víc protivné spory v osobní i profesní oblasti Foto: GolubaPhoto, Shutterstock.com

Blíženci (22. 5.–21. 6.)

Za hlavu hodíte pochybnosti, zda jste schopni vydělat dostatek peněz, abyste nemuseli v ruce obracet každou korunu. Prospěje to vám všem, ale zejména jedincům, kteří z finančních důvodů odkládají založení rodiny. Například dostanete nabídku přivydělat si prostřednictvím koníčka, vaší drahé polovičce zvýší plat, je také možné, že konečně začnete vydělávat na svých investicích. A ta nejlepší zpráva nakonec: jste-li single, o víkendu se tak intenzivně zamilujete, že budete po určitou dobu jakoby zdrogovaní láskou.

Rak (22. 6.–22. 7.)

Máte před sebou „týden otevřených dveří“, neb ti, kteří vám dluží návštěvu, vám to vynahradí, počínaje příbuznými a konče přáteli. Horoskop nevylučuje, že důvodem budou oslavy výročí někoho z rodiny. Pokud čelíte dlouhodobé partnerské krizi, zejména jste-li lidově řečeno pod pantoflem, kolem čtvrtka to konečně rozseknete a vztah ukončíte. Motivací se patrně stane seznámení s osůbkou, se kterou si budete rozumět na první dobrou. Máte-li nedobré vztahy s otcem, strýcem či tchánem, o víkendu opět naleznete společnou řeč.

Lev (23. 7.–22. 8.)

Máte-li v ulici nebo v domě, kde žijete, „škodnou“, pachatel krádeží bude odhalen, vy se konečně pořádně vyspíte, a hlavně přestanete podezřívat sousedy. Po celý týden sledujte nehty na rukou. Objeví-li se na nich rýhy, flíčky, hrbolky nebo začnou mít jiné zabarvení, zamiřte k lékaři, neb vám tím organismus naznačí, že něčím strádá, ale co mu chybí, to odhalí pouze rozbor krve. O víkendu vás čeká daleko víc pochůzek a rozhovorů než obvykle, dokonce vás můžou požádat, abyste se stali mluvčím určité zájmové skupiny.

Foto: BEAUTY STUDIO, Shutterstock.com

Do nehtů na rukou se promítají nejrůznější zdravotní neduhy. Horoskop vás nabádá, ať nepodceňujete žádnou výraznou či dlouhodobější abnormalitu Foto: BEAUTY STUDIO, Shutterstock.com

Panna (23. 8.–22. 9.)

Připomeňte si, že čas jsou peníze, a ve vlastním zájmu si nechte zaplatit za práci, kterou jste odvedli navíc. Jinak vaší vrozené obětavosti začne někdo z nadřízených zneužívat, vy byste neměli skoro žádný volný čas pro sebe ani drahou polovičku a na partnerskou krizi by hned další měsíc bylo zaděláno. Od pátku do neděle se vyhněte finančně náročnějším nákupům a nic neprodávejte, což se týká soukromé i podnikatelské sféry. Jinak za prkotinu utratíte majlant, nebo něco prodáte hluboko pod cenou.

Váhy (23. 9.–23. 10.)

Konstelace vám umožní zkorigovat životní cestu, udělat průlom, kde jste poslední dobou uvízli, nebo se vám nedařilo. Vše, co uděláte, vyřknete a pro co se rozhodnete, bude vycházet z vašeho srdce, takže je nemožné, abyste podnikli něco v rozporu se svým přesvědčením, natož přáními. Pouze si dobře rozmyslete, koho pustíte přes práh bytu. Pokud u vašich dveří zazvoní člověk, který věčně něco kritizuje, na něco se vymluvte. Postaral by se vám o pořádnou depresi.

Štír (24. 10.–22. 11.)

Pokud se v něčem nedokážete rozhodnout, vsaďte na počátek týdne. Bude vám to pálit jako už dlouho ne, a navíc svým způsobem uvidíte do budoucnosti, takže vaše volba bude správná. Týká se to i právních záležitostí a všeho, co má něco společného se studiem, případně s cizinou. V závěru týdne vás pohltí prokrastinace, takže co opravdu nehoří, hodíte za hlavu, pravidelně vyrazíte do lesa a budete se o samotě kochat přírodou ukládající se k zimnímu spánku.

Foto: Antonio Guillem, Shutterstock.com

„Však ono se to nezblázní,“ řekněte si v duchu, když nebudete vědět co dřív. Pár věcí opravdu můžete odložit, jen si pohlídejte, ať se z toho nestane zlozvykFoto: Antonio Guillem, Shutterstock.com

Střelec (23. 11.–21. 12.)

Řiďte se příslovím: „Co je doma, to se počítá!“ Vyzvedněte si tedy u sousedů a přátel věci, které jste jim půjčili, protože již příští týden budete „jako na potvoru“ minimálně jednu z nich akutně potřebovat. Máte-li podanou žádost o peníze z cizích zdrojů, hlavně se to týká dávek spojených s bydlením nebo péčí o osobu blízkou, obdržíte kladnou odpověď, a dokonce budete příjemně zaskočení přiznanou částkou. Dařit se bude i podnikatelům, neb zejména o víkendu budou mít rekordní tržby.

Kozoroh (22. 12.–20. 1.)

Máte-li dlouhodobý milenecký vztah, uvědomíte si, že život rychle utíká, a začnete plánovat termín závazného slibu. Může ale nastat i jiná situace, a to zejména v případě, že se s někým scházíte déle než dva roky. Dojde vám oběma, že vztah je „přechozený“, nudný, vyprchaly z něj vášně i touha být spolu, a dáte si vzájemně svobodu. V práci se nenechte rozhodit zjištěním, že vás až příliš často po očku sledují nadřízení. Váš pracovní výkon bude nadstandardní, takže se stanete favoritem na povýšení.

Vodnář (21. 1.–20. 2.)

Počátkem týdne se bude vše točit kolem vašeho zdraví. Zájmena když se zotavujete z nemoci a za předpokladu, že jste dbali rad lékaře, budete opět ve formě. Pokud jste absolvovali preventivní prohlídku nebo vyšetření spojené s cestováním do exotické země, dozvíte se výsledky a budete s nimi spokojení. Velmi opatrní buďte při diskusích, což se týká hlavně studujících a jedinců pohybujících se v akademickém nebo právním prostředí. Něco se vám totiž poplete v hlavě a vaše výroky by druzí považovali za velmi neetické či nemorální.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Jste-li rodiče, potomci vás dostanou do úzkých. Aby vás finančně nezruinovali, snažte se navázat na výchovné metody svých rodičů, to na ně zabere. Uprostřed týdne se vám symbolicky otevře brána do podvědomí, kde jsou uloženy vaše strachy a obavy. Prospěje vám, abyste pořád byli mezi lidmi a vyhýbali se ponurým místům, jinak vás do pařátů drapne podzimní splín. Závěr týdne naštěstí prožijete v dobrém rozmaru, jehož důvodem bude avízo o penězích „na cestě“, se kterými vůbec nepočítáte.

Afirmace na tento týden: Jsem šťastný člověk, neb mám kolem sebe lidi, na které se můžu spolehnout…

Reklama

Související témata: