Hlavní obsah

Týdenní horoskop: Býci se chopí moci, Střelci si můžou naběhnout a Raci vypění

Foto: Maria Markevich, Shutterstock.com

Foto: Maria Markevich, Shutterstock.com

Pokud chcete ve svém životě něco změnit, neboť víte, že vám to přinese užitek, udělejte to tento týden. Nastane harmonický aspekt Slunce se Saturnem (trigon), jemuž se přezdívá „architekt“, takže se vám podaří postavit symbolickou zeď, o kterou se v budoucnu skutečně můžete opřít.

Článek

Vazba Slunce se Saturnem je o zodpovědnosti, trpělivosti, poctivosti, stejně tak o pečlivém plánování a schopnosti rozhodnout se. Navíc je Saturn kromě jiného strážce času, tím pádem je jasné, že efektivně využijete každou minutu. Nápomocny vám svým způsobem budou i další aspekty. Konstelace Merkura naproti Jupiteru (opozice) vás méně příjemným pošťouchnutím upozorní, v čem máte „velké oči“ a opomíjíte detaily i realitu, kde by vám chamtivost nebo přehnaná sebedůvěra mohly lidově řečeno zlámat vaz.

Dále se smísí bojovnost s fantazií v podobě kvadratury Marsu s Neptunem. Tato konstelace nechá vyplout, kde jste se stali obětí fabulace či netaktnosti, stejně tak, kde si hrajete na samaritána, a vychytralí drzouni vás využívají. Sice to budou tvrdé konfrontace, ale vyjdete z nich silnější, prozíravější a s přispěním další konstelace, Saturna ve vazbě s Venuší (trigon), poučení na dny příští.

V globálním měřítku Saturn do všeho, co se stane, vnese pořádek i řád a s pomocí Venuše se i případné třenice vyřeší diplomaticky. V horoskopu Saturn navíc ukazuje na „nutné“ konce, proto nelze vyloučit ukončení aktivit a plánů, které se dostaly do slepé uličky, a řešení je v nedohlednu. Jelikož je Saturn také o tradici, je možné, že se společnost vrátí k něčemu, co se osvědčilo v minulosti, neboť po zvážení všech možných variant zjistí, že to je nejlepší a nejspolehlivější cesta.

Ještě je nutné zmínit, že Venuše bude mít po boku žlutou hvězdu Mufrid (Al Rumh), a význam této konstelace volně přeloženo oznamuje, že králové, politici a hodnostáři spravující zemi se v konání zaměří na péči o svůj lid a jejich domovy.

Beran (21. 3.–20. 4.)

Ať už se to bude týkat podnikání, zásadního rozhodnutí jste-li veřejně činní, stejně tak založení firmy nebo změny profese, řiďte se radami starších jedinců. Na jejich zkušenostech ověřených časem vyděláte a vyhnete se riskantním, neuváženým, a hlavně naprosto zbytečným krokům či výrokům, kterými byste si až neuvěřitelně zkomplikovali život. Máte-li neshody s drahou polovičkou, bez obav mluvte i o nejcitlivějších tématech. Společně najdete kompromis k oboustranné spokojenosti.

Býk (21. 4.–21. 5.)

I za cenu přesčasů neodcházejte ze zaměstnání dřív, dokud nebudete mít všechno hotové. Váš horoskop je totiž ideální ke kariérnímu vzestupu, dokonce k převzetí moci, dosažení vrcholné pozice v managementu, ale musíte být u všeho dění, byť byste obětovali volný čas. Úspěšní budou uchazeči o zaměstnání, ale musejí dát najevo, že nebudou v případě potřeby hledět na hodinky. Zachovejte se jako sobci, když vás někdo požádá o charitativní příspěvek, vzhledem ke konstelacím půjde o hanebný podfuk.

Foto: Africa Studio, Shutterstock.com

Profesní záležitosti se vyvíjejí velice slibně. Pověstnou pihou na kráse je, že se budete činit od nevidím do nevidím, což se vám ve finále pochopitelně vyplatíFoto: Africa Studio, Shutterstock.com

Blíženci (22. 5.–21. 6.)

Vašemu znamení se začnou plnit přání a sny. Zejména když toužíte po práci, studiu nebo umělecké kariéře v cizině, dostanete nabídku, která se neodmítá. Máte-li právní spor, začne se vyvíjet ve váš prospěch a týká se to i péče o potomka po rozvodu. Psavcům se nabídne rozjezd úspěšné kariéry, ale budou muset určitou dobu tvořit na jiná témata, než jsou jejich představy. Časem získají svobodný prostor, takže by na poptávku měli reagovat. Po celý týden se vyhýbejte alkoholu, jedna pijatyka by skočila veřejným skandálem.

Rak (22. 6.–22. 7.)

Do rovnováhy se vám podaří vyladit příjmy s výdaji, dokonce můžete mít dost peněz na vytvoření rezervy na horší časy. Také se urovnají případné majetkové spory, i v případě rodinných rozepří se situace zklidní. Neměli byste ale chodit na kulturní akce a přednášky. Horoskop totiž naznačuje, že byste z neprofesionality účinkujících nebo hloupých disputací lektorů vyskočili z kůže a pustili si rovnou na místě hodně nahlas pusu na špacír. Tak se spokojte s televizí, ušetříte nervy sobě i drahé polovičce.

Lev (23. 7.–22. 8.)

Vše, co v tomto týdnu zpečetíte podpisem, podáním ruky nebo příslibem, Saturn symbolicky zakonzervuje. Nestane se tedy, že by kdokoli ze zúčastněných dohodnuté věci porušil, což se týká obchodů i soukromého života, včetně předmanželského slibu. Budete-li cestovat, nenechte se zlákat „zkratkami“. Zabloudili byste a najeli dvojnásobek kilometrů. Ani omylem neřešte finanční záležitosti známých či sousedů, prostě cizích lidí, šeredně byste si naběhli a na dobrý skutek doplatili.

Foto: fizkes, Shutterstock.com

Do centra pozornosti se dostanou smlouvy, dohody a nejrůznější ujednání. Budete-li ostražití a důkladně vše zvážíte, můžete na tom slušně vydělatFoto: fizkes, Shutterstock.com

Panna (23. 8.–22. 9.)

Nejste znamení, které by se pouštělo do hazardu, ale peníze budou nad vámi symbolicky viset ve vzduchu a čekat, kdy pro ně natáhnete ruku. Navíc bude aktivován vládce vašeho sektoru intuice, tak vyzkoušejte štěstí a vsaďte si čísla, která vás právě napadnou. Byť to třeba nevyjde, budete zářit spokojeností. Chválit vás totiž bude šéf a dávat ostatním za příklad, a pokud práci hledáte, objeví se solidní nabídka, které zprvu ani nebudete věřit, neboť bude velmi slušně finančně honorovaná.

Váhy (23. 9.–23. 10.)

Osamělým jedincům konstelace vytvoří příležitost najít pravou lásku, ostatním navázat přátelství na celý život. Ve hře totiž bude Saturn, ten zafunguje jako dokonalé „karmické lepidlo“, takže co spojí, to bude pevně držet navždy. Zejména dříve narozené horoskop nabádá, aby se příliš fyzicky nenamáhali, zejména když někdy v minulosti měli problém se zády či srdcem. Objeví-li se pracovní nebo jiný problém, nezveličujte, nepřehánějte, neházejte vinu na ostatní, ale řešte to. Když zachováte chladnou hlavu, najdete chytré východisko z každé zapeklité situace.

Štír (24. 10.–22. 11.)

Máte před sebou jeden z nejmysterióznějších týdnů tohoto roku. Budete totiž obdaření mimosmyslovými schopnostmi, zejména předvídavosti, barevné sny vám okoření noci, dny zase předtuchy, které se obvykle naplní. Existuje-li zejména ve vaší rodině libovolná záhada či nejasnost, přijdete jí na kloub. Tyto dočasné dary ale otupí vaši schopnost soustředit se na rutinní záležitosti, proto vám horoskop doporučuje popíjet v práci zelený čaj, který zlepšuje činnost mozku a zvyšuje koncentraci.

Střelec (23. 11.–21. 12.)

Vše v tomto období poplyne snadno. Realizujete nějaký plán nebo cosi, po čem už hodně dlouho toužíte, aniž se budete muset namáhat. Prostě jako kdyby někdo mávl kouzelným proutkem. Nadto obdržíte pozvánku do VIP klubu nebo na akci společenské smetánky, zda ji přijmete, to si dobře rozmyslete. Iniciátor by za to po vás vbrzku chtěl velmi nevděčnou službu, kterou byste si pošramotili pověst, ztratili důvěru lidí, na jejichž názoru a přátelství vám záleží, podnikáte-li, tak byste se připravili o obchodní partnery či zákazníky.

Kozoroh (22. 12.–20. 1.)

Zaměřte se na finance. Chcete-li něco prodat, najdete solidního kupce, a týká se to nejen předmětů, ale i nemovitých věcí, stejně tak firmy či podniku. Máte-li v šuplíku zlepšovák, který jste šéfovi z vrozené skromnosti neukázali, konečně jednejte, tučná odměna vás nemine. Ve druhé polovině týdne se spoléhejte pouze na ověřené informace a nevěřte nikomu. Budou se kolem rojit fámy, které na první poslech vyzní věrohodně, avšak půjde jenom o to někoho schválně pošpinit, zdiskreditovat a u toho určitě asistovat nechcete.

Foto: Krakenimages.com, Shutterstock.com

Hvězdy bdí nad tím, abyste při finančních transakcích nenaletěli a skutečně dostali, co vám náleží. Toho můžete využít zejména při prodeji čehokoliFoto: Krakenimages.com, Shutterstock.com

Vodnář (21. 1.–20. 2.)

Pokud jste už dlouho v práci či doma neslyšeli pochvalu, tento týden vám to vynahradí dvojnásobně. Ochotou a vstřícností si každého omotáte kolem prstu a ještě ke všemu budete vždy ve správný čas v centru dění. Horoskop dokonce naznačuje, že ti, kteří vás nesnášeli, vás začnou obdivovat. Osudovou chybu by ale mohli udělat nezadaní. Aspekty naznačují možnost navázání vztahu z praktických důvodů. I kdyby partnerství navenek fungovalo, vy byste citově strádali a vbrzku si začali hledat romantické rozptýlení.

Ryby (21. 2.–20. 3.)

Vaše energetická hladina se ocitne v minusu. Naštěstí si dokážete pracovní aktivity parádně zorganizovat, abyste neudělali ani krok navíc, a ty soukromé bude možné povětšinou vyřídit telefonicky. To, že se vlastně mírně od lidí izolujete, vám ale v důsledku prospěje. Budete totiž náchylnější k infekcím, proto vám horoskop doporučuje posilovat obranyschopnost organismu větším přísunem vitaminu C, například každý den snězte dvě kiwi, a jelikož byste měli doplňovat i vitamin D, pravidelně konzumujte ryby.

Afirmace na tento týden: Mám svůj život pod kontrolou…

Reklama

Související témata: