Hlavní obsah

Nespěchejte hned do klína, předehra se odehrává jinde! Jak na nejlepší sexuální napětí u žen

Foto: NDAB Creativity, Shutterstock.com

Foto: NDAB Creativity, Shutterstock.com

Scénář skvělé a nejlepší předehry pod sluncem? Existuje, i když se každému, tedy i vám, musí ušít na míru. Co by si pánové měli vzít k srdci a jaké triky z nich dělají žádané milence?

Článek

Zapojení do předehry pomáhá budovat emoční intimitu, díky které se oba partneři cítí víc sjednocení v ložnici i mimo ni. Jenže ono se to lehce řekne, ale možná hůř udělá. Muži na výsledek (zásun) často spěchají a nedopřejí milenkám to, po čem touží. Přitom skvělá předehra je hodně žhavá, když se dělá správně.

Vytvořte žhavé očekávání

Americký psychoterapeut Ian Kerner si myslí, že muž by měl nejdřív vytvořit silný pocit očekávání. Zabírá vzrušující intimní telefonický hovor z práce, tajné zašeptnutí u večeře, letmý dotyk na šíji, malý dárek schovaný v kabelce, připomenutí, že tenkrát v Turecku na balkoně to bylo víc než fajn…

I ta nejmenší gesta mohou podle tohoto experta prosytit běžné situace erotickou energií a všední chvíle prodchnout strhujícím napětím. Pak je tu další věc, o kterou jde až v první řadě: žena se musí uvolnit. Potřebuje čas, aby přepnula z náročného pracovního a rodičovského na milostný mód. Multitasking je totiž hrobař libida.

Nabídněte blízkost, ne jen styk

Co jako muž můžete pro svou milou udělat, aby se uvolnila a běžné starosti nechala odplout do dáli? Řekněte si o kartáč a své múze pročešte vlasy. Tuhle činnost většina žen považuje za velmi milou, pečující a příjemnou.

Nebo jí nabídněte krátkou masáž. A přitom nikdy nezapomeňte, že masáž může zůstat masáží. Britská sexpetka Linda Sonntag říká, že masáž odbourává napětí a z tkání odstraňuje toxiny daleko efektivněji než alkohol, tabák nebo jiné drogy, které mohou otupit vnímání. Je-li partnerka dostatečně klidná, sedněte si za ni a dejte se do něžného masírování týla a ramenou.

Můžete pak přejít k polibkům na krk a žádoucí může být i jemné vzdychání do jejího ucha. Pro pár je důležité, aby přitom neztrácel soustředění: je nanejvýš vhodné nenechat se rozptylovat telefony ani dalšími rušivými elementy!

Foto: vgstudio, Shutterstock.com

Sex si plánujte. Prodloužíte si tak předehru – už jen těšení na společné chvíle vyvolává vzrušeníFoto: vgstudio, Shutterstock.com

Jak rozproudit sexuální vzrušení

Polibek na rty, pak jsou hned na řadě prsa a rozkrok. Tak to je špatně! V průběhu předehry je žádoucí, aby se milenec alespoň pár minut vyhýbal přímému kontaktu s dámskými pohlavními orgány.

Pánové, stimulujte ostatní části těla a nechte tu krásnou bytost, která vás nepřestává uchvacovat, zaplavit oxytocinem, hormonem, který zvyšuje citlivost na dotyk. Podle sexuologa Zlatko Pastora tato fáze předehry může trvat chvilku, ale i desítky minut. Ženské pohlavní orgány se probouzejí někdy trochu líně, tak na to myslete!

Kdy líbat ženský klín

V každém případě si nechte polibky na klín až jako poslední, protože první polibek na vulvu je prahem mezi předehrou a hlavním jednáním. A teď pozor, scénář pohlavního styku a požadavky na mazlení se pochopitelně mohou lišit. Již vzrušená žena, která má na sex silnou chuť, pravděpodobně nebude předehru nijak prodlužovat. Tady už roli hraje všímavost, říkají experti.

„Důležité je vědět, spíše vycítit, co ženu vzrušuje, co jí přináší potěšení. Nebo naopak, co nesnáší, co jí vadí. V příručkách se všechno nevyčte. Každá je jiná, žena i příručka, a zkušenosti jsou nepřenosné,“ trefně poznamenává Zlatko Pastor. Proto se neváhejte ozvat, pokud vám něco nesedí, ať jste muž, nebo žena! Zralý partner nebo partnerka každou zkušenost, která jeho (ji) posune dál, vřele uvítá.

Reklama