Hlavní obsah

5 sexuálních poloh, které vás zbaví stresu. Kterou si naordinujete dnes večer?

Foto: LightField Studios, Shutterstock.com

Foto: LightField Studios, Shutterstock.com

Možná máte pocit, že vaše dny připomínají jízdu na horské dráze, během níž radost střídají pocity úzkosti. Ať už je důvodem vašeho stresu cokoli, jednou z možností, jak si od něj ulevit, je milování. Dejte přednost sexuálním pozicím, které odplaví všechny negativní emoce!

Článek

Stres je zabijákem libida i vztahu. Snižuje sexuální touhu, negativně ovlivňuje erekci a zvlhčování dámského klína, v neposlední řadě přispívá k hádkám a nedorozumění. Pokud se ho chcete zbavit, existuje řada různých možností. Můžete chodit na procházky, cvičit jógu, tai-či nebo meditovat. Řešením je však i samotný sex. Nejenže posiluje imunitu, což v době řádění různých viróz oceníte, ale napomáhá i duševní pohodě. Je-li zakončený orgasmem, můžete i vy pocítit, že se vám lépe spí a jste uvolněnější. To má na svědomí produkce oxytocinu, hormonu lásky.

Jaký na to má názor psycholožka a psychoterapeutka Alexandra Hrouzková? „Od stresu mohou člověku pomoci různé aktivity a ta sexuální rozhodně může být formou odreagování. Nelze to ale tvrdit plošně a spoléhat na konkrétní sexuální polohy, že si jimi od stresu zaručeně ulevíte. Je to velmi individuální, u některých párů je naopak sex zdrojem stresu, protože jsou partneři dlouhodobě v nesouladu. Je potřeba dobrého sebepoznání, například v rámci psychoterapie, aby se sebou člověk uměl pracovat natolik, že ví přesně, co právě jemu v každé situaci nejlépe pomůže.“

Které sexuální pozice mohou pomoci v boji se stresem?

1. Důvěrné objetí

Každý ví, že upřímné objetí je příjemné a odbourává stres. Proto by si muž měl sednout na postel a dát nohy mírně od sebe. Žena na něj nasedne, obejme ho nohama v oblasti hýždí a ruce mu dá kolem ramen. V této poloze vzniká velmi těsný fyzický i emoční kontakt a zároveň se tře jak klitoris, tak penis. I když jsou veškeré pohyby na ženě, partner jí může v pohybech pomáhat tak, že dá ruce pod její zadeček. Objímejte se a líbejte, popřípadě přistupte i na stimulaci análního otvoru. Sbohem, napětí!

Alex Hrouzková potvrzuje, že láskyplné objetí milujících se partnerů uvolňuje oxytocin a bývá tak velmi příjemným zdrojem dobrých pocitů, a to i v rámci sexuální aktivity.

Foto: nd3000, Shutterstock.com

Partnerovi, který je nahoře může být ještě stimulován anální otvorFoto: nd3000, Shutterstock.com

2. Něžné šeptání

Při stresu toužíte slyšet chlácholivá slovíčka a cítit lidské teplo svého protějšku. To vše vám dopřeje pozice, při které je něžné šeptání víc než dovoleno. Žena se položí na záda, roztáhne nohy a jednu pokrčí. Počká, až do ní partner vstoupí a následně se oba mírně nakloní na stranu natažené nohy. Volné ruce slouží k objímání i pomoci v pohybech. Ačkoli tato poloha patří mezi ty méně náročné, hloubka průniku je větší.

3. Psí poloha

Psí pozice je živočišná, vášnivá a pro muže velmi smyslná, neboť si díky ní milenku doslova podmaňují. Často se při ní zapomínají, ovšem to je právě při stresu žádoucí. Koneckonců, těší i ženy. Hluboké proniknutí dává zapomenout na starosti a silný orgasmus vyplaví všechny starosti. Z tohoto důvodu jde žena na všechny čtyři. Muž si za ni klekne a chytí ji za pas. Psí poloha slibuje hýčkání přední strany pochvy, tedy bodu G, a má několik verzí. V jedné se žena břichem dotýká postele a vystrkuje zadeček nahoru, ta je obzvlášť chlípná! Berte ji jako přírodní medikament proti splínům.

Foto: 4 PM production, Shutterstock.com

Pozice zezadu je vzrušující kvůli hře na dominanci a podrobeníFoto: 4 PM production, Shutterstock.com

4. Orální rozkoš

Přijímajícím by měl být ten, kdo je na tom psychicky hůř. Na pomoc si přizvěte židli. Dotyčný stresovaný si na ni sedne, dá nohy od sebe a vyčká, až partner přiklekne a dopřeje mu láskyplný orální sex. Využít se dá i síla erotických pomůcek. Jen vyberte ty certifikované a bezpečné. V klíně totiž může uvíznout cokoli!  

Ženám doporučujeme polykat. Nedávný výzkum, který byl uskutečněn na státní univerzitě v New Yorku a zveřejněn v magazínu Scientific American, odhalil, že sperma na ženy působí jako antidepresivum. V jedné průměrné dávce je totiž obsaženo hned několik typů hormonů, které zvedají náladu.

5. Boční spojení

Úzkost sníží i stimulace bradavek, neboť se díky ní taktéž zvyšují hladiny oxytocinu v těle. Je tedy vhodné, aby k nim partner měl co nejlepší přístup. Žena si lehne na bok, muž za ni. Ona pokrčí nohy, prohne se v zádech a vystrčí zadeček směrem k partnerovi. Ten jednu ruku prostrčí pod jejím podpažím, čímž se pohodlně dotkne dychtivých ňader. Pozice je velmi intimní a uvolňující, hloubka průniku střední, dopad na psychiku maximálně pozitivní! Už cítíte tu úlevu?

Reklama