Hlavní obsah

Kam na víkend? Do přírody uklidit Krkonoše, do zoo pohladit ovce nebo na trh s netradiční módou

Foto: Irina Wilhauk, Shutterstock.com

Foto: Irina Wilhauk, Shutterstock.com

První červnový víkend bude patřit především dětem, protože včera slavily Mezinárodní den dětí. Své potomky můžete vzít na místa, která si připravila speciální doprovodné programy, tipy ale máme připravené i pro dospělé. Vyrazíte za módou, architekturou, nebo do přírody?

Článek

Pokud budeme věřit optimistickým předpovědím počasí, čeká nás slunečný víkend s příjemnými teplotami nad dvacet stupňů Celsia. A toho je potřeba využít! Které akce budou bavit vás i vaše děti?

Dětský den v Zooparku Zelčín

Svátek dětí můžete s lehkým zpožděním oslavit v největším kontaktním zooparku v Čechách - v Zelčíně poblíž Mělníka. Na neděli je tu připraven bonusový program, který začíná ve 12:45, park nicméně otevírá už v 09:00. Děti se mohou těšit na domácí zvířátka, jako jsou kozy nebo ovce (a budou si je moci pohladit), trampolíny, ale i prohlídku hasičských vozů, tančení, zpívání, malování na obličej a také řádění v hasičské pěně, kvůli které si s sebou raději přibalte sadu suchého oblečení. Celodenní vstup stojí 180 Kč na osobu, děti do dvou let zdarma. Pořídit si můžete také rodinnou vstupenku 2+2 za zvýhodněných 580 Kč.

Foto: Petr Tomášek / Mapy.cz

Zoopark Zelčín na neděli chystá doprovodný program pro děti Foto: Petr Tomášek / Mapy.cz

Mint Market Kutná Hora

Tohle spojení nás baví. Trh nezávislé módy Mint Market letos poprvé zavítá do Kutné Hory, která sama o sobě rozhodně stojí za prohlídku. V sobotu si na Palackém náměstí můžete prohlédnout (a případně samozřejmě zakoupit) kousky od více než 50 tvůrců z České republiky, Slovenska, ale i Ukrajiny. Těšit se můžete na módu, šperky, kosmetiku a různé designové kousky. Vstup je zdarma a můžete s sebou vzít i své čtyřnohé miláčky. Market bude otevřený od 10:00 do 17:00.

Foto: Mintmarket.cz

Mint Market se bude poprvé konat v Kutné HořeFoto: Mintmarket.cz

Den dětí v Archeoparku Pavlov

Na děti myslí i Archeopark Pavlov, který je hotovým architektonickým skvostem. Muzeum stojí na svazích Pavlovských vrchů, na místě archeologického naleziště z období mladého paleolitu. Dětský den se bude konat v sobotu a je věnován pravěkým rituálům. Pro děti budou připravena různá stanoviště, kde se postupně promění v pravěké šamany a šamanky, aby na konci cesty usedly k ohništi. Po splnění všech úkolů dostanou děti malou odměnu a vstup mají v tento den zdarma. Vstupenka pro dospělého stojí 150 Kč a otevírací doba parku je 10:00 až 16:00.

Foto: archeoparkpavlov.cz

Archeopark Pavlov nabídne vstup pro dětmi zdarma i program, který vaše ratolesti nadchne Foto: archeoparkpavlov.cz

Akce Čisté Krkonoše

Trávíte víkendy nejraději na čerstvém vzduchu? Spojte příjemné s užitečným a pojďte se zapojit do akce Čisté Krkonoše, která má za cíl je uklidit, nebo alespoň jejich část. Je plánována na sobotu a předchází Světovému dni životního prostředí, který je o dva dny později. Start je v 9:00 ve Špindlerově Mlýně, u Územního pracoviště správy KRNAP. Tady vyfasujete pytle na odpadky, pracovní rukavice a k tomu malé občerstvení, jako poděkování za pomoc. Poté se můžete vydat na turistické trasy, které jsou kvůli nezodpovědným výletníkům plné nejrůznějších obalů, papírků a také plastů, které v přírodě zůstávají desítky až stovky let.

Foto: krnap.cz

Naordinujte si procházku, která pomůže vám i přírodě Foto: krnap.cz

Den otevřených dveří v Kramářově vile

V sobotu je jeden z několika málo dnů v roce, kdy můžete nakouknout do pražské Kramářovy vily, kde se setkávají významné osobnosti české i zahraniční politické scény. Vila prvního československého předsedy vlády Karla Kramáře je jednou z nejvýraznějších staveb pražské vilové architektury a spojuje novobarokní sloh s typickými secesními prvky. Prohlídky jsou zdarma a budou probíhat v organizovaných skupinách od 9:00 do 16:00.

Foto: Petr Svoboda, Shutterstock.com

V sobotu můžete nahlédnout do pražské Kramářovy vilyFoto: Petr Svoboda, Shutterstock.com

Dopravní den v pražském Braníku

Svézt se parním vlakem, historickou motorovou soupravou, motoráčkem nebo pákovou drezínou budete mít šanci v sobotu na vlakovém nádraží Praha-Braník. Od 9:00 do 17:00 tu bude probíhat dopravní den pro děti, který nabídne bohatý doprovodný program. Vstup na akci je zdarma a najdete tu ukázku železničních kolejových vozidel ČD, výstavu o historii železnice, modelové kolejiště nebo výrobky ze stavebnice Merkur. Pro děti tu budou také tvořivé dílničky, skákací hrad a chybět nebudou ani stánky s občerstvením. Pokud se chcete svézt speciálními vlaky, prohlédněte si dopředu jízdní řád a ceny jízd – najdete je na stránkách PID (pražská integrovaná doprava).

Foto: cdnostalgie.cz

Milovníci lokomotiv mohou vyrazit na vlakové nádraží Praha-BraníkFoto: cdnostalgie.cz

Reklama