Hlavní obsah

Nejlepší barva vlasů na jaro? Zesvětlujte jako Angelina Jolie nebo Victoria Beckham

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Jemné prosvětlení dokáže omladit, rozzářit a dodat vlasům zdání většího objemu – a to k jaru zkrátka patří. K zástupu blondýnek se proto čerstvě zařadila i Angelina Jolie. Proměna Victorie Beckham je sice méně zjevná, ale to jí neubírá na zajímavosti. Kdo další nosí prosvětlené vlasy?

Článek

Angelina Jolie a Victoria Beckham prosvětlily vlasy – a to byly obě dvě poslední léta věrné hnědé barvě… Nová image slavných žen může sloužit jako skvělá inspirace pro zesvětlení, ať už toužíte po výraznější změně, nebo vás láká jen „dotek slunce“ v podobě kadeřnického štětce. Už to totiž dávno nejsou jen melíry po celé hlavě – existují modernější techniky, které vlasy zesvětlí přirozeně, odrost není tak patrný a barva vydrží pěkná i několik měsíců.

Moderní ombré: Angelina Jolie

Foto: Profimedia.cz

Angelina Jolie v roce 2021 a nyní.Foto: Profimedia.cz

Filmová paní Smithová má v posledních letech velmi klasický, elegantní styl. Vlasy nosí ve střední délce nad prsa a dlouhá léta byla hrdou brunetkou. Proměna, kterou Angelina Jolie prošla koncem dubna, zahrnuje jemné zesvětlení s přiznaným odrostem – je to takový moderní pohled na ombré.

Vlasy jsou odbarvené jako celek (nebo to tak alespoň působí), u kořínků jsou stále přirozeně hnědé a nejsou vidět větší pruhy ani výrazné přechody mezi odstíny. Výsledkem je elegantní a nadčasový glamour look. Navíc, medová blond je ideální startovní pozice, pokud se rozhodnete vlasy zesvětlovat: nebudou tak zatížené procesem stahování barvy.

Rozhovor s kadeřnicí: Jak probíhá zesvětlování vlasů?

Jemná balayage: Victoria Beckham

Foto: Profimedia.cz

Victoria Beckham v roce 2018 a nyní.Foto: Profimedia.cz

Posh Spice neprošla až takovou změnou, co se barvy týče, ale přece jen účes změnila: délky vlasů, které má nově prodloužené, má prosvětlené, a to velmi jemným, krásným způsobem. Hodí se to pro brunetky, které se nechtějí vzdát své hnědé, ale zároveň touží po nějaké proměně. Takové jemné proužky vytvoří nejhezčí efekt na lehce navlněných vlasech – dodají jim objem, živost a zajímavost.

Balayage může být výraznější, nebo tlumenější – přesně jako Victoria Beckham. Záleží jen na vás a kadeřníkovi, jakou intenzitu zvolíte (a samozřejmě také na tom, co vaše vlasy snesou). Výhodou tohoto stylu barvení je bezúdržbovost - vydrží krásné i šest měsíců, jen je potřeba dobarvit odrost u hlavy, pokud začnou vykukovat šediny.

Kdo podlehl blond kouzlu?

I mnoho dalších hvězd nosí přirozeně prosvětlené vlasy – patří mezi ně třeba Margot Robbie, Rosie Huntington-Whiteley nebo Beyoncé. Oblíbenou technikou je i contouring, kdy se pár světlejšími pramínky zvýrazní obličej. Mrkněte do fotogalerie:

Reklama