Hlavní obsah

Peelingy na tělo, které hydratují a zatočí s celulitidou

Foto: Archiv firem
16. 2. 2020

Peeling může vrátit kůži jas, udělat ji hladší, jemnější, hydratovat ji i zpevnit. Právě na takové produkty jsme se zaměřili a také na zásady, jak je správně používat a efektivně tak zbavovat pokožku celého těla odumřelých kožních buněk. Protože než se nadějete, léto bude tady.

Článek

Peelingy s hydratačními a zpevňujícími účinky, na ty je dnes zaostřeno. Kdo začne teď, v létě si bude pískat! Udělejte si z toho svůj kosmetický rituál – koupel, maska na obličej a peeling těla. A když přidáte super cviky proti celulitidě, v plavkách oceníte, jak hladkou kůži máte. Otázka je čím, jakým způsobem a jak často pokožku exfoliovat, abyste neměli víc škody než užitku.

Exfoliace stačí jednou týdně

Proces odlupování odumřelých kožních buněk (exfoliace) probíhá přirozeně i bez kosmetických zásahů a celý cyklus obnovy trvá v průměru 28 dní. Během nich je ale dobré pokožce pomoci, aby byla stále hladká, regenerovaná a bez šupinek. Když to však budete s peelingem přehánět, můžete narušit vrstvy, které odlupovat nepotřebují. Jak tedy na to?

Na rozdíl od obličeje, na který se peeling doporučuje většinou jen jednou za 14 dní, je pokožku zbytku těla ideální exfoliovat jednou týdně. Častěji se do toho rozhodně nepouštějte, abyste si nezpůsobili podráždění a spíše než hydratovanou neměli kůži červenou a napjatou. Důležité je také vědět, jaké druhy peelingu existují a pro koho se hodí.

Jak aplikovat peeling: nejdřív do sprchy

Peelingové přípravky nanášejte na vlhkou pokožku, ideálně po chvilce strávené ve sprše pod teplou vodou. Kůži promasírujte jemnými (!) krouživými pohyby a rozhodně netlačte. Peeling nechte chvíli působit, aby hydratační složky měly šanci předvést své účinky, a poté smyjte. Doporučujeme produkty, které obsahují olejovou přísadu: zanechají pokožku krásně hydratovanou a hladkou a nemusíte už používat tělový krém ani mléko.

Exfoliovat pokožku těla se vyplatí i tehdy, když plánujete nanést samoopalovací krém. Díky odstranění odumřelé pokožky bude nanesená vrstva jednolitá a bez šupinek a fleků. Peeling ovšem neprovádějte hned po holení, protože by mohlo dojít k podráždění kůže.

Nejlepší tipy na tělové peelingy 

Našli jsme produkty, které slibují pevnější a hydratovanou pokožku. Společně s prokrvením, které zvládnou peelingové částice a masáž, můžete proti celulitidě a povadlé kůži bojovat už z vany. Tento typ výrobků najdete často pod názvem „body scrub“.

Foto: Archiv firem

Zleva: Tělový peeling s karobem a levandulí BioAroma, 497 Kč (300 ml). Přírodní peeling s kávou Avinya, 1028 Kč (150 ml)

Foto: Archiv firem

Zleva: Tělový peeling s čajem matcha Urtekram, 185 Kč (150 ml). Březový sprchový peeling Weleda, 219 Kč (150 ml)

Foto: Archiv firem

Zleva: Olejový peeling se zpevňujícím účinkem Onclé, 239 Kč (200 ml), prodává Notino. Tělový peeling s vitaminem C Lush, 195 Kč (100 g)

Foto: Archiv firem

Zleva: Tělový peeling s citronovou trávou a mátou LaSaponaria, 369 Kč (250 g), prodává Biooo. Tělový peeling s mořskou solí Collistar, 650 Kč (700 g), prodává Notino

Foto: Archiv firem

Zleva: Kávový tělový peeling BodyBoom, 299 Kč (100 g), prodává drogerie dm. Tělový peeling Teaology, 990 Kč (350 ml), prodává Douglas

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek