Hlavní obsah

Proti nudě: Signal Festival, s lampiony do zoo a seriál Pád

Foto: Stanislav Duben, Shutterstock.com

Říjen je v polovině, ranní mrazíky trhají rekordy, ale odpolední sluníčko má stále ještě sílu. A pokud jste se ještě nenaladili na vlnu hygge a berete i jiný program než kakao pod dekou, máme pro vás prima tipy proti nudě.

Článek

Minulý víkend ovládly volby a bylo těžké soustředit se na cokoli jiného kromě výsledků. Tak si to v následujících dnech vynahraďte. Pořádně se oblečte, protože rána jsou chladná a v lese vás sluneční paprsky nezahřejí, a zkuste si vybrat třeba zrovna mezi našimi tipy. Víme, která divadelní inscenace by neměla uniknout vaší pozornosti, který festival si užijete ve dne i v noci a jaká knížka stojí za přečtení. A máme pro vás i jednu zdravotní výzvu.

Signal Festival

Na začátku byl úspěšný videomapping k 600. výročí pražského staroměstského orloje v roce 2010. Tehdy vznikla myšlenka představit obor světelného umění prostřednictvím festivalu. Tématem letošního devátého ročníku je soužití člověka s přírodou, postupné překonání pandemie a zdravější prostředí na Zemi. Na co se můžete těšit? Na čtyři festivalové trasy a 15 instalací ve veřejném prostoru. A také na mobilní aplikaci s rozšířenou realitou, díky níž Praha ožije skrze displej telefonu i ve dne a lze si tak prohlédnout interaktivní virtuální instalace šesti autorů. Festival se koná od 14. do 17. října a většina instalací je zdarma, pouze na tři je třeba koupit předem vstupenky.

Foto: David Krasensky, Shutterstock.com

Světelná kouzla vás ohromí

Večerní lampionové prohlídky Zoo Zlín

Ať je teplo, nebo zima, v zoo je to vždycky prima. Zlínská zoologická zahrada je vyhlášená, a když tam vyrazíte v sobotu večer, užijete si ji jinak než obvykle. Koná se tu totiž lampionová prohlídka s průvodcem a speciální prohlídka zámku Lešná. Jak asi po setmění vypadá tropická hala Yucatan, Zátoka rejnoků nebo pavilon žiraf a slonů? A kam vás v zámku zavedou průvodci v dobových kostýmech? A že nemáte lampion? Pořídíte ho i přímo na místě.

Foto: zoozlin.eu

Zlínská zoo získá za světla lampionů úplně jiné kouzlo

Hra Na útěku

Carmen Mayerová (77) a Tereza Kostková (45) jsou nejen báječné herečky, ale i máma s dcerou. A v komorním divadle Kalich měla v tomto týdnu premiéru inscenace Na útěku. Road movie o dvou naprosto odlišných ženách, které se jednou v noci potkají při stopování na výpadovce, a ač by si za normálních okolností neměly co říct, rozhodnou se pro společný útěk od stereotypů. I když se po cestě dohadují, rodí se mezi nimi krásný vztah a zjišťují, že jsou silnější, než tušily.

Foto: divadlokalich.cz

Herecký koncert dvou hereček z jedné rodiny

Pink October: Nebýt na to sama

Významné charitativní organizace angažující se v boji proti rakovině prsu organizují v říjnu mezinárodní zdravotní kampaň s cílem zvýšit povědomí o této nemoci. Rakovina prsu je nejčastější nádor, který se u českých žen vyskytne, a každoročně je diagnostikováno přes 7 000 nových případů. Objednejte se na preventivní prohlídku a udělejte si samovyšetření.

Foto: Jo Panuwat D, Shutterstock.com

Dáte růžovou najevo podporu?

Deník farářky

Dosud ji znali především její farníci, čtenáři blogu a fanoušci na sociálních sítích. Za pár týdnů ale budou farářku Martinu Viktorii Kopeckou (35) znát skoro všichni, protože bude tančit v pořadu StarDance. A nyní jí vyšel deník. Farářka s rtěnkou, která už na první pohled boří mýty a stereotypní představy o církevních představitelích, se vám představí jako vtipná žena s nadhledem a schopností glosovat. A ano, dozvíte se, jak to má se vztahy!

Foto: Nakladatelství Mladá fronta

Deník farářky, Martina Viktorie Kopecká, nakladatelství Mladá fronta, 264 stran

Hattrick Gillian Anderson

Máte rádi Gillian Anderson (53)? Pak si ji na Netflixu můžete pustit hned ve třech skvěle hodnocených seriálech. V Pádu (2013–16) hraje policejní komisařku Stellu Gibson, která je na stopě chladnokrevnému sériovému vrahovi, a jejich hra na kočku a myš je vskutku mistrovské dílo. Nebo vás zaujme coby terapeutka v Sexuální výchově (2019–21), kde bojuje za své přesvědčení, že mládež informovaná o sexu je zodpovědnější? A pak je tu oceňovaná role železné lady, tedy předsedkyně vlády Margaret Thatcher v seriálu Koruna (2016–22).

Foto: Profimedia.cz

Geniální komisařka na stopě geniálnímu sériovému vrahovi? To je napínavý Pád

A protože podzim je období polévek, zahřejte se tímto skvostným batátovým krémem!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek