Hlavní obsah

Slavní milovníci koček: Kdo jich má devatenáct?

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Kočky a psi patří k nejrozšířenějším domácím zvířatům a jejich majitelé mnohdy vedou spory o to, které zvíře je pro člověka lepším parťákem. Zarytí pejskaři samozřejmě tvrdí něco jiného než oddaní kočkomilové. Podívejte se, které celebrity dávají přednost kočkám.

Článek

Zatímco o psech se nemluví jinak než jako o věrných přátelích člověka, kočky mají obecně trochu horší pověst. Jenže přestože jsou obviňované z přílišné pýchy, se mezi celebritami najde mnoho opravdových milovníků koček.

Ricky Gervais (59)

Když si otevřete Instagram známého komika a moderátora, hned vám bude jasné, která bije. Do ironického vtipálka, kterému není nic svaté, byste asi neřekli, že je tak zapáleným milovníkem koček. Na sociální síti má desítky fotografií svého mazlíčka jménem Pickle (česky Nakládaná okurka). Kočce dal domov poté, co mu v březnu 2020 zemřel jeho dlouholetý společník, siamská kočka jménem Ollie. Dožila se víc než šestnácti let.

Největší vtipálci showbyznysu. Kdo nás opravdu baví? 

Foto: Profimedia.cz

Podobných snímků má moderátor plný Instagram. Svou Nakládanou okurku podle všeho nadevše milujeFoto: Profimedia.cz

Bella Thorne (23)

Nedávno zasnoubená herečka a modelka, která ráda provokuje, by si zasloužila titul kočičí máma. V roce 2018 v rozhovoru pro Los Angeles Times prozradila, že má doma 19 koček. Svou první kočku Lolu nechtěla nechat vykastrovat, protože to považuje za barbarský čin, a tak se jí doma postupně ocitly čtyři další generace chlupatých mazlíčků. Její dům tedy rozhodně není pro alergiky.

Foto: Profimedia.cz

Bella Thorne má roztomilých mazlíčků plný důmFoto: Profimedia.cz

Taylor Swift (31)

Na kočky nedá dopustit ani slavná blondýnka, která si nedávno převzala cenu Grammy  za nejlepší album roku. Doma má tři a pojmenovala je podle filmových postav. První se jmenuje Meredith Gray, což je lékařka ze seriálu Chirurgové (2005–2021), kterou si zahrála Ellen Pompeo (51). Druhá je Olivia Benson z kriminálního seriálu Zákon a pořádek (1990–2010), kde se této role ujala Mariska Hargitay (57). A konečně poslední nese jméno Benjamin Button z filmu Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008) v hlavní roli s Bradem Pittem (57). Zpěvačka o nich prohlásila, že vypadají jako malí líní medvídci a pořád někde podřimují. Tedy ty kočky, nikoli herci.

Foto: Profimedia.cz

Zpěvačka je na fotce s kočkou jménem Olivia BensonFoto: Profimedia.cz

Ed Sheeran (30)

Kočkám fandí i slavný zrzavý zpěvák, který se v roce 2019 musel vyrovnat s bolestnou ztrátou. Jeho dlouholetého kočičího parťáka Grahama totiž srazilo auto. Naštěstí zpěvák nezůstal sám – má ještě kočky jménem Calippo a Dorito. Těm dokonce založil vlastní instagramový profil. Jejich dobrodružství tam sleduje víc než tři sta tisíc lidí.

Foto: Profimedia.cz

Takhle zálibně se zpěvák dívá na své kočkyFoto: Profimedia.cz

Anna Julie Slováčková (25)

Společnost v podobě dvou kocourků má doma i tato herečka a zpěvačka, dcera Dády Patrasové (64) a Felixe Slováčka (77). Zvířecího kamaráda v podobě kočky prý chtěla už v dětství, ale doma u rodičů si ho prosadila až v osmnácti letech. Šlo o kočku Lů. Do vlastního bytu si později z ulice přivedla mourovatého kocourka Filípka, kterého našla v zuboženém stavu, a posléze k němu přibyl ještě kocourek Alex.

Foto: Profimedia.cz

Také Anně Slováčkové dělají kočky doma společnost, ráda se s nimi mazlíFoto: Profimedia.cz

Zuzana Belohorcová (45)

Celá rodina slovenské moderátorky nedá dopustit na kočky jménem Dolce a Gucci. Když se nedávno stěhovali z Miami do španělské Marbelly, jejich mazlíčci museli samozřejmě s nimi. Ale znamenalo to perné chvilky. Do letadla mohla pouze jedna kočka, druhá musela cestovat nákladním letadlem. Jenže kvůli komplikacím a opatřením kolem covidu-19 uvízl Gucci v německém Frankfurtu. Moderátorku to stálo hodně strachu a vyřizování, ale po deseti dnech se rodina s milovaným mazlíčkem konečně setkala.

Foto: Profimedia.cz

Moderátorka si prožila dny strachu o svého milovaného mazlíčkaFoto: Profimedia.cz

Lucie Vondráčková (41)

Kromě dvou synů dělají české zpěvačce doma společnost také dvě kočky. A jsou to právě synové, kteří zpěvačku dlouho přemlouvali, aby jim mazlíčky pořídila. Nakonec se u nich zabydlely dvě kočky, které Lucie Vondráčková přivezla z útulku (kdo ještě si vzal zvíře z útulku?). V příspěvku, ve kterém o tom veřejnost informovala, napsala, že domov bez kočky je pouze domem.

Foto: Profimedia.cz

Vloni splnila zpěvačka svým synům přání a pořídila jim kočkyFoto: Profimedia.cz

 Tohle musíte vidět! Podívejte se na největší zvířecí miláčky internetu.

Reklama