Hlavní obsah

5 pravidel vrstvení vůní

Foto: shutterstock.com

Parfém je jen část toho, jak voníte

Chcete přijít na kouzlo, jak docílit toho, aby vaše vůně byla svěží a vydržela po celý den?  Naučíme vás, jak vůně vrstvit a poskládat je v harmonický celek, který vydrží neskutečně dlouho. S našimi pravidly se vás ostatní budou ptát, čím že to tak krásně voníte.

Článek

Člověk je ovlivňován vůněmi mnohem víc, než by si chtěl připustit. Například je dokázáno, že partnera si vybíráte i podle toho, jak voní. Navíc vyberete-li si čichem, signalizuje to dlouhodobý vztah. Jednoduše co voní, to neopouštíme. Tak tedy, provoňte své tělo, třeba již dnes potkáte svého vyvoleného.

Pravidlo č. 1 – čisté prádlo

Aby se váš oblíbený parfém rozvoněl do hloubky, musíte si obléci čisté prádlo. Těžko můžete rozprašovat vůni na prádlo, které už má pachovou paměť, byla jste v něm v zakouřeném prostředí nebo v něm strávila den a více.

Rada: Vyberte takovou aviváž, která má stejný vonný základ jako přípravky pro pěstění těla (mýdlo, tělové mléko) a parfém.

Pravidlo č. 2 – výběr parfému vs. osobnost

Vůně se dělí na lehké, tj. květinové, citrusové a těžší, tj. orientální a balzamické. Obvykle trvá, než naleznete tu svou jedinou a zdaleka nemusí být jen jedna. Můžete být vyzbrojena mnoha pravidly, ale nakonec zvítězí pocitový vjem. Hlavně vůně je třeba vyzkoušet na vlastní kůži, protože teprve s ní vytváří konečnou harmonii.

Foto: Davidoff

Nejlepší je používat stejnou kosmetickou řadu

Pravidlo č. 3 – hydratovaná pokožka drží vůni déle

Samozřejmě je nejlepší koupit si k parfému i mýdlo a tělové mléko stejné kosmetické řady, obvykle bývá v nabídce. Ale potíž je s jejich cenou. Ta většinou několikanásobně převyšuje cenu běžných pěsticích přípravků. Dá se to obelstít tím, že si z nabídky tekutých mýdel i tělových mlék vyberete vůni, která je obsažena v těle parfému,tedy nejméně prchavou esenci.Jde totiž o to, že ingredience obsažené v těle parfému vydrží nejdéle.A tak, převládá-li svěží citrusová vůně, podpořte ji i mýdlem a tělovým mlékem s citrusovými výtažky.

Náš tip: Určitě naleznete v řadě Dove totožnou vůni s vaším parfémem.

Pravidlo č. 4 – provoňte vlasy

Nezapomínejte na vlasy, lehce absorbují pachy okolí, i tady platí pravidlo nalézt šampon a kondicionér s parfemací, která navazuje na vůni vašeho parfému.

Pravidlo č. 5 – někdy méně znamená více

Důležité je používat svůj parfém v takové míře, kterou „neotravujete“ své okolí. Čím těžší parfém, tím méně ho stačí (k méně prchavým vůním patří orientální a balzamické). Výrobci parfémů doporučují nanášet parfém na místa, kde pulzuje krev a kůžička je jemná, tj. za ušní lalůčky, na vnitřní stranu zápěstí, do loketní jamky, nebo do důlku pod ohryzkem či na spánky. Ale mnohem šetrnější k zdraví i déle vydrží rozprášení parfému do vlasů a oblečení, jako když se kropíte sprchou.

Navoněná neznamená pouhý úkon nastříkání parfému. Aby se vůně skutečně správně rozezněla, musíte ji nanášet na pěstěné provoněné tělo (mýdlo, tělové mléko), nezapomínat na vlasy (šampon, stylingový přípravek) a alfou omegou je čisté prádlo (prací prášek, aviváž). Potom vám vaše vůně vydrží nekonečně dlouho a určitě pozitivně ovlivní vaši náladu. Navíc i druzí vás podle osobitého pižma, které vysíláte do okolí, posuzují. Najdete-li vůni, která vám „sluší", máte snadněji toho druhého na své straně.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama