Hlavní obsah

Celebrity a veřejné omluvy: Kdo si sypal popel na hlavu?

Foto: Profimedia.cz

Vzhlíží k nim tisíce, někdy dokonce miliony lidí. A tak by měly jít příkladem. Jenže to tak často není. I celebrity se dopouštějí nesprávných činů nebo říkají věci, které by neměly. Budiž jim ke cti, že se za to někdy veřejně omluví. A někdy se dokonce omlouvají, i když by vlastně nemusely.

Článek

Slavné tváře většinou nejsou vzorem všech ctností. Večírky, dostupnost alkoholu a drog i časté promluvy do médií vedou k tomu, že se ne vždy chovají správně. A může to být i nevědomé jednání. Kdo se za svá slova nebo činy omlouval?

Anne Hathaway (38) 

Těžkou soudit, jestli v tomto případě byla skutečně omluva na místě. Korektnost je v dnešní době velmi vyžadována, a tak jsou všechny filmy, které se natočí, pod drobnohledem. Naposledy to schytal například snímek Čarodějnice (2020) režiséra Roberta Zemeckise (68). Lidé začali poukazovat na to, že herečka Anne Hathaway je v roli čarodějnice zobrazována jen se třemi prsty, což by se mohlo dotknout postižených lidí. Herečka si to prý neuvědomila, a přestože si podobu své postavy nevybírala, omluvila se na svém Instagamu s tím, že věří v inkluzi, nesnáší krutost a nechtěla se nikoho dotknout.

Foto: Profimedia.cz

Toto maskování herečky ve filmu Čarodejnice se stalo terčem kritiky

Ryan Reynolds (44) 

Ani pro další omluvu, která je ze srpna loňského roku, neměli někteří lidé pochopení. Stala se terčem vtipů a mnozí začali vymýšlet absurdní věci, za které se omlouvat. Když si hollywoodský herec bral v roce 2012 svou hereckou kolegyni Blake Lively (33), svatba se odehrála v sídle Boone Hall v Jižní Karolíně. V rozhovoru po letech herec vyjádřil lítost nad zvoleným místem, zjistil totiž až později, že šlo o bývalou otrokářskou plantáž.

Foto: Profimedia.cz

Ryan Reynolds a Blake Lively patří k nestabilnějším a nejzamilovanějším párům Hollywoodu

Jan Hrušínský (65) 

V počátcích pandemie se mnohokrát zdálo, že každý druhý je epidemiologem a odborníkem na nový koronavirus. Ani celebrity se nedrží zpátky a vydávají mnohdy odvážná prohlášení. Jedním takovým reagoval herec a principál Divadla Na Jezerce na březnové zavření divadel na Facebooku. Vládu obvinil z likvidace firem a o nemoci hovořil jako o lehké chřipce. O pár dnů později napsal na Facebook znovu a omluvil se, že v nesprávný čas použil nesprávná slova. Vzhledem k nemocným a těm, kteří se o ně starají, to prý bylo nepatřičné.

Foto: Profimedia.cz

Zavření divadel ohrozilo Hrušínského živobytí, takže reagoval podrážděně

Alec Baldwin (62) 

Americkému herci se mnohdy stává, že neudrží nervy na uzdě a výsledkem je to, že si potom každou chvíli v médiích sype popel na hlavu. V minulosti to bylo mimo jiné za sexistické chování, šikanu žen a také nevybíravá slova. V roce 2007 nechal své tehdy jedenáctileté dceři Ireland (25) v hlasové schránce drsný vzkaz, že je bezohledným primitivním prasetem bez mozku a lidské slušnosti. Údajně proto, že ji nezastihl. Ireland se s tím naštěstí vyrovnala, s otcem má dobré vztahy a o této aféře i vtipkují.

Foto: Profimedia.cz

Ireland už po letech ví, že musí brát otce s rezervou

Mel Gibson (65) 

S nevybíravým slovníkem má problém i Baldwinův herecký vrstevník. Pusu na špacír si pustil také opakovaně. Když ho v roce 2006 zadrželi policisté kvůli řízení pod vlivem alkoholu, měl jim nadávat, vyhrožovat, a dokonce prohlásit, že Židé jsou zodpovědní za všechny války světa. Také se choval agresivně. Po incidentu vydal Gibson prohlášení, ve kterém svého chování litoval a označil se za člověka v tu chvíli zcela zbaveného smyslů.

Foto: Profimedia.cz

Rasistické výroky nejsou u Gibsona ničím ojedinělým

Eva Pilarová (†80) 

Zpěvačka krátce před svým odchodem se stihla pro Paměť národa svěřit s výčitkami svědomí za podepsání Anticharty v roce 1977. Prohlášení odsuzující Chartu 77 a vyjadřující loajalitu komunistickému režimu přečetla a následně podepsala na shromáždění v Divadle hudby. Po letech vyjádřila lítost, řekla, že je to věc, za kterou se hluboce stydí a všem se velice omlouvá.

Foto: Profimedia.cz

Před smrtí se Pilarové ulevilo, když se omluvila za podepsání Anticharty

Jitka Čvančarová (42) 

Do nepříjemné situace se loni dostala herečka při svém účinkování v show Tvoje tvář má známý hlas. Při napodobování rapperky Cardi B (28) použila výraz nigga, tedy slangové označení Afroameričanů, které je považované za hanlivé. Tento výraz ovšem byl v textu písně, který Jitka Čvančarová přednesla. I přesto se to mnoha lidem nelíbilo, začali ji na sociálních sítích obviňovat z rasismu, a tak se herečka omluvila, že měla slovo z textu vypustit. Prý se ale rozhodně nechtěla nikoho dotknout.

Foto: Profimedia.cz

Spíše než Jitka, která se jen naučila zadaný text, za to mohli lidé, kteří jí píseň vybrali

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek