Hlavní obsah

Celebrity, které při setkání s královskou rodinou chybovaly

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Celebrity jsou většinou obratnými sociálními tvory, protože se často pohybují ve společnosti. Být herec nebo zpěvačka rozhodně není osamělé povolání. Čas od času se ovšem dopustí větších nebo menších chyb v etiketě či protokolu. Hlavně když jsou ve stresu ze setkání s někým z královské rodiny.

Článek

Určité společenské události bývají spojené s řadou pravidel chování, ve kterých je někdy obtížné se orientovat. Kdo komu podává ruku jako první, jak přistoupit ke královně, co je vhodné říkat a co nikoli. V některých věcech nemají jasno ani společenskými událostmi protřelé celebrity.

Joe Biden (78)

Britská královna Alžběta II. (95) letos v červnu přivítala na hradě Windsor amerického prezidenta a jeho choť, první dámu Jill Biden (70). Neobešlo se to bez viditelného pochybení. Byl hodně slunečný den, a tak si hlava USA nechala na očích sluneční brýle. Podle experta na etiketu a bývalého královského komorníka Granta Harrolda (43) je to ovšem špatně. Při setkání s královnou nemají sluneční brýle na obličeji co dělat! Oční kontakt je totiž důležitou součástí komunikace s královnou.

Foto: Profimedia.cz

Joe Biden měl obětovat své pohodlí a brýle sundatFoto: Profimedia.cz

Michelle Obama (57)

Britská královna je nedotknutelná. Toto pravidlo ovšem bývalá první dáma USA porušila a napsala o tom ve své knize Můj příběh. Při návštěvě v Buckinghamském paláci v roce 2009 si obě dámy povídaly o tom, jak jsou jim po delší době nepohodlné podpatky. Michelle Obama ovšem v rámci rozhovoru položila královně ruku na rameno a až později si uvědomila, že se dopustila faux pas. Alžbětě II. ovšem fyzický kontakt nevadil, a dokonce jí svou ruku sama lehce opřela o záda.

Foto: Profimedia.cz

Královně dotyk nevadil, ale správně by se to neměloFoto: Profimedia.cz

David Beckham (46)

Po svatbě prince Harryho (37) s vévodkyní Meghan (40) se mluvilo nejen o tom, kdo všechno přišel nebo jak to slušelo nevěstě a ženichovi, ale do hledáčku médií se dostal i bývalý profesionální fotbalista, který dorazil s manželkou Victorií (47). Pozornost na sebe strhnul tím, že v kapli během obřadu zuřivě žvýkal žvýkačku.

Foto: Profimedia.cz

Bývalý fotbalista si na obřad zapomněl vyndat žvýkačkuFoto: Profimedia.cz

Allison Janney (61)

O trapném momentu pohovořila americká herečka v pořadu The Late Late Show v roce 2018. Zavzpomínala na tehdejší ročník udílení televizních a filmových cen BAFTA. Slavnostního večera se zúčastnil i princ William (39) s vévodkyní Kate (39). Ta byla v té době těhotná s jejich třetím dítětem. Herečka Allison Janney už to nemohla vydržet na vysokých podpatcích, a tak si je sundala. K tomu samému vyzvala i vévodkyni Kate a uteklo jí u toho oslovení „zlato“. Takový titul vévodkyni od okolí rozhodně nepřísluší.

Foto: Profimedia.cz

Americká herečka zapomněla, s kým mluvíFoto: Profimedia.cz

Lewis Hamilton (36)

Chyboval i britský pilot Formule 1 a několikanásobný mistr světa. Když ho britská královna pozvala na slavností oběd a usadila ho hned vedle sebe, byl štěstím bez sebe, ale také hodně nervózní. V rozhovoru se posléze svěřil, že mu Alžběta II. dala malé školení. Lewis Hamilton se s ní hned snažil zapříst hovor, ale ona ho usměrnil s tím, že se jednotlivým hostům věnuje postupně a konverzaci začíná ona.

Foto: Profimedia.cz

Jezdec dostal od královny Řád britského impériaFoto: Profimedia.cz

Emma Thompson (62)

Od roku 2019 se může britská herečka pyšnit titulem Dáma. Převzala si ho z rukou prince Williama, kterého dlouho zná, a tak si dovolila chování ne zrovna podle pravidel protokolu. Když jí William připevňoval odznak na prsa, omylem ji prý píchl. V důsledku toho vydala herečka hlasitý zvuk, který se do Buckinghamského paláce vůbec nehodil. Během hovoru s princem se ho také neomaleně zeptala: Asi vás nemohu políbit, že ne? A všechno korunovala tím, že si na slavnostní udílení titulu vzala bílé tenisky. Byly sice značkové, ale stejně.

Foto: Profimedia.cz

Herečku do Buckinghamského paláce doprovodil manžel Greg Wise (55)Foto: Profimedia.cz

Reklama