Hlavní obsah

Co dělat o víkendu? Zažijte retro a oslavte zebry!

Foto: praha7.cz

Před námi je poslední lednový víkend. A protože nás čeká déšť i sníh a teploty kolem nuly, máme pro vás tipy na akce, kde bude možnost se nejen pobavit, ale i ohřát nebo se schovat pod střechou. Pro milovníky masek a převleků jich máme hned několik.

Článek

Zdá se, že zima konečně – pomaloučku, polehoučku – přichází, i když se teploty o víkendu budou stále dostávat i nad nulu. Jestli se nechystáte na svah nebo už nebrousíte brusle, ale hledáte inspiraci, kde se ohřát, pochutnat si a pobavit se, jste tu správně! A kdo chce zůstat doma v teple, i pro něj máme doporučení.

A jak bude? V sobotu oblačno až zataženo, v nižších polohách lze očekávat déšť, na horách sníh. Nejnižší noční teploty klesnou na –1 až –5 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na –1 až +3 °C. Předpověď na neděli je velmi podobná a buďte opatrní: sníh může být mrznoucí! V noci klesnou teploty na +2 až –2 °C a přes den vystoupí na 0 až 4 °C.

Letenské prase

Jestli je v Praze místo, kam se rodiny s dětmi opakovaně vracejí, tak je to Národní zemědělské muzeum na Letné. V sobotu se zde konají dvě velmi oblíbené akce: Letenské prase aneb Zabijačka v muzeu a Letenský masopust. Řeznický mistr předvede tradiční způsoby zpracování vepřového masa a návštěvníci mohou ochutnávat (nejen) zabijačkové dobroty. Pro děti je připraveno divadélko a dílničky, kde si vyrobí masopustní masku. Průvod maškar s sebou přinese muziku, divadlo a tanec a přehlídku tradičních masek. A pozor! Kdo přijde v masopustní masce, má vstup zdarma. Ať už na Letnou zajdete, nebo ne, určitě se inspirujte našimi masopustními recepty.

Foto: Profimedia.cz

Pochutnejte si na jitrnicích a jelitech a užijte si masopustní rej

V pruhovaném do zoo

Svátky zvířat se v Zoo Praha konají po celý rok. A ač připadá Mezinárodní den zeber na 31. leden, slavit se bude poslední lednovou sobotu. Těšte se na tematické soutěže, komentované setkání u zeber, kvízovou stezku a nejrůznější soutěže a výtvarné dílny. A i v zoo mají návštěvníci v převleku výhodu: kdo přijde v zebřím oblečení nebo zebří masce, může se zúčastnit společného focení a čeká ho dárek.

Foto: Profimedia.cz

Černobílé krasavice a krasavci vás zvou na svůj den do zoo

Petro, máš ráda retro?

Děti vám pravidelně naznačují, že jste krapet z módy? Pak si oblečte své nejvíc retro kousky a vyrazte na výstavu Retroskopičiny do Muzea Kolín. Zjistíte, jak vypadalo dětství a oblíbené hry vašich (pra)rodičů, v čem chodili oblečení a co je to ten chemlon. Připomenete si, jak se hrála čára a co to byla céčka, a zjistíte, zda ještě máte mrštnost na skákání gumy. Program probíhá na dvou místech: ve Veigertovském a Červinkovském domě. Těšit se můžete i na retroherny, fotokoutek a kavárnu.

Foto: Profimedia.cz

Udělejte si retro výlet do Kolína a ukažte dětem, jak se dřív žilo

Zelí bílé, nebo červené? 

Že nad barvou přemýšlíte spíše v souvislosti s vínem? Tak si rozšiřte obzory v Pohořelicích, kde se v sobotu koná již 18. ročník ZeloFestu, koštu kysaného zelí. Cílem akce je zpopularizovat tuto zdravou pochoutku, která k Moravě neodmyslitelně patří. Kdo se na to cítí, může si zasoutěžit v pojídání výrobků ze zelí na čas. A těšte se, kromě vzorků zelí z celé republiky na vás čeká i moravské víno a lidová muzika.

Foto: Gorenkova Evgenija, Shutterstock.com

Kysané zelí dělá každý jinak, jaké bude chutnat vám?

Co dělají hodné holky po setmění

Pamatujete si na filmový Klub rváčů (1999), kde mohli slušní kluci zapomenout na starosti všedních dní a upustit páru? Podobně založila třicetiletá Roberta Tajný spolek hladových žen. Bezpečné místo, kde můžou být jeho členky samy sebou. A co dělají? Scházejí se, když se setmí, a... cpou se! Britská autorka Lara Williamsová se ve své prvotině vtipně věnuje tématům, které ženy řeší dnes a denně: jak na vztahy, jak se přestat týrat jakýmsi ideálem krásy a jak si bez ostychu užívat dobrý pocit z jídla.

Foto: Nakladatelství Albatros

Tajný spolek hladových žen, Lara Williamsová, nakladatelství Kniha Zlín, 324 stran

Ať už se rozhodnete pro masopust, nebo zelí, nezapomeňte sledovat počasí!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek