Hlavní obsah

Domácí tatranky: jejich chuť vás dostane

Hodnocení:
(371)
Foto: Eva Malúšová
Doba přípravy
15 minut
Doba vaření
5 minut
Náročnost
nízká

Cenově vyjdou přibližně stejně jako ty kupované a navíc je s nimi i trochu práce… Tak proč byste se do výroby domácích tatranek měli vůbec pouštět? V náplni totiž najdete jenom máslo, lískové oříšky, vanilku, trochu cukru a kakaa a věřte, že ta chuť vás dostane!

Ingredience pro:
12 kusů
Budete potřebovat
  • 6 ks dortové oplatky
  • 200 g másla
  • 4 lžíce cukru moučka
  • 2 lžíce kakaa
  • 3 lžíce lískooříškového másla
  • 1 lžička vanilkového extraktu
  • 120 g čokolády na vaření
Článek

Krok 1: Máslo nakrájejte na kostičky, dejte do větší mísy a nechte chvíli povolit. Na linku postavte i skleničku s máslem z lískových oříšků, když bude mít pokojovou teplotu, bude se vám s ním líp pracovat. Tip: vyrobte si i domácí lískooříškový krém.

Krok 2: Ke kostičkám změklého másla prosejte kakao a moučkový cukr, tím se zbavíte všech případných hrudek. Ručním mixérem šlehejte, až vznikne hladký a nadýchaný krém. Do mísy teď přidejte i lískooříškové máslo a vanilkový extrakt a ještě jednou pořádně prošlehejte.

Krok 3: Na rovnou pracovní plochu položte dortovou oplatku (používám obdélníkové dortové oplatky 30x15 cm), odeberte pětinu krému a rozetřete ji až k okrajům. Přiklopte další oplatkou, rozetřete na ni další pětinu krému a znovu přiklopte. Stejný postup zopakujte ještě třikrát a poté přiložte poslední oplatku. 

Krok 4: Dlaněmi jemně upravte oplatky tak, aby všechny hrany lícovaly, zabalte je do papíru na pečení, zatižte (například těžším kuchyňským prkénkem) a dejte do lednice vychladit alespoň na 12 hodin, ideálně do druhého dne.

Krok 5: Druhý den nakrájejte vychlazené oplatky ostrým nožem na jednotlivé kousky (já jsem jich udělala 12, vy si můžete zvolit velikost a tvar podle sebe  mini i maxi verze mají obvykle úspěch).

Krok 6: Do menšího rendlíku nalámejte dvě třetiny čokolády, rendlík postavte do vodní lázně a za občasného míchání zahřívejte, až se čokoláda rozpustí. Odstavte z ohně, přidejte poslední třetinu čokolády a znovu míchejte, až se rozpustí i poslední kousek čokolády. Hrany oplatek pak máčejte v rozpuštěné čokoládě a pomocí příborového nože vždy seškrábněte přebytky čokolády zpátky do misky, aby na oplatkách zůstala jenom slabší vrstva. Poté nechte na mřížce ztuhnout. Hotové oplatky skladujte v lednici.

Moje tipy: Do lískooříškové náplně můžete přidat i špetku mletého kardamomu. Místo másla z lískových oříšků můžete použít i arašídové máslo – volte ale vždy úplně hladkou verzi, kousky oříšků křehkou oplatku lámou.

Nezapomeňte se v neděli v 16:45 dívat na Televizi Seznam na kulinární pořad Ve dvou se to lépe vaří. Provádět jím bude Pavel Berky a vždy s ním bude vařit některá ze slavných osobností. 

ynezorPumanzeSaNyknalC
17. 9. 2021

Reklama

Sdílejte článek