Hlavní obsah

Bydlení podle horoskopu: Bez čeho se doma neobejdou znamení?

Foto: MediaGroup_BestForYou, Shutterstock.com

Je vaší oblíbenou místností ložnice, nebo se nejvíc ve své kůži cítíte v kuchyni? Nedáte dopustit na pečlivě srovnané kancelářské potřeby, nebo musíte mít vždycky po ruce aromalampu a voňavé esenciální oleje? Každé znamení má něco, jak jste na tom vy?

Článek

Někdo se nejlépe cítí v kuchyni mezi hrnci a pánvemi, pro jiného je nejoblíbenějším místem pohovka v obývacím pokoji. Pro někoho je nejdůležitější huňatá deka, jiný si zase neumí představit život bez elektrického zubního kartáčku. Každé znamení tíhne k jiným domácím vychytávkám. Bez kterých se neobejde právě to vaše?

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Berani jsou obvykle blázni do sportu a to se odráží i na prostoru, který obývají. Někteří mají doma hotovou posilovnu s rotopedy, běžícími pásy nebo boxovacími pytli. Jiní mají sklepy napěchované horskými koly, lyžemi, terénními koloběžkami a kajaky. Kromě toho jsou Berani taky hračičkové a často mají doma nejrůznější herní konzole a nadupané počítače. Jejich krédem je zkrátka bavit se, a pokud možno v pohybu.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Synonymem znamení Býka je pohodlí, takže na vychytávky spojené s lenošením nedá dopustit. Byt, kde bydlí Býk, je plný nejrůznějších polštářů a polštářků, sedacích pytlů a dek všech barev a velikostí. Kromě toho si potrpí i na různé produkty k odpočinku, ať jde o relaxační podložky na chodidla, nahřívací lávové kameny či škrabátka na záda. A stejně tak je pro Býky důležité i gastro vybavení – většinou doma mají nejrůznější hmoždíře na koření, kvalitní mlýnky na kávu, nádoby na fondue či dekantéry na víno.

Foto: Gorynvd, Shutterstock.com

Býci milují polštářky, deky, koberečky – prostě pohodlí

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Zvídaví Blíženci mívají doma velké knihovny, klidně jimi zaplní celou místnost. Knihy jsou pro ně nejen zdrojem potěšení, ale i dekorativním prvkem. Kromě toho jsou Blíženci hraví a často mají doma velké sbírky deskových, karetních i jiných her, stejně jako bývají mezi všemi znameními nejčastěji majiteli karaoke. Mají slabost i pro nové technologie, které promlouvají k jejich vrozené zvědavosti.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Raci jsou svým domovem až posedlí, a jestli je něco baví, tak zabydlování a zútulňování rodinného hnízda. Často mají doma nejrůznější svíčky a světélka, které pomáhají vytvořit hřejivou atmosféru. Kromě toho si cení starých předmětů, třeba po prarodičích, ať už je to cibulák po babičce nebo památeční kukačky. Nezbytností jsou pro ně i rodinné fotografie rozvěšené po zdech.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Většina Lvů má zálibu v netradičním osvětlení – ať jde o nejrůznější bodové a atmosférické lampičky s nastavitelnou intenzitou, nebo světla měnící barvy. Kromě toho nedají Lvi kvůli svým mírně narcistickým sklonům dopustit na zrcadla, která využívají jednak k tomu, aby vypadali za všech okolností perfektně, a jednak k optickému zvětšení prostoru, ten je pro ně ohromně důležitý. A mívají dobře zásobené domácí bary.

Foto: Syda Productions, Shutterstock.com

Pro Lvy je důležité osvětlení, proto mají doma hodně lampiček

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Posedlost organizací, která je Pannám vlastní, se projevuje i v jejich bytě. Nedají dopustit na nástěnky, různé pořadače a krabice – zkrátka vzpomeňte si na nějakou vychytávku k usnadnění skladování věcí a Panny ji doma rozhodně mají. Skříně mají plné závěsných organizérů a předělů, díky kterým se v nich dá snadněji orientovat, všude po bytě se u nich nacházejí nejrůznější háčky, kam se dá všechno pohodlně pověsit.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Esteticky založené Váhy se spíše než na funkčnost soustředí na vizuální dojem. Často se obklopují obrazy podle svého vkusu, ale i menšími dekorativními předměty, jako jsou solné lampy či aromalampy s esenciálními oleji, drahé kameny a krystaly, zajímavé tapiserie nebo výrazné koberečky. Váhy se špatným vkusem snad neexistují, proto je výsledek vždycky ohromující, ať už je byt v jakémkoli stylu. Váhy si na podobné estetické vychytávky prostě potrpí.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Kde Váhy sází na estetiku, volí Štíři funkčnost – fascinují je moderní technologie a nejrůznější udělátka, která jim usnadní život. Většinou tedy právě Štíři vlastní elektronické asistenty a chytrou domácnost, nebo mají alespoň kávovar, který lze nastavit tak, aby vám ráno připravil espresso přesně v danou hodinu, či světla ovládaná tlesknutím. V jejich obydlí si většina smrtelníků přijde jako Alenka v říši divů.

Foto: Dean Drobot, Shutterstock.com

Štíry to táhne k technickým vychytávkám, třeba v podobě chytrého kávovaru

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Střelci jsou velcí kuchaři a rádi se obklopují předměty, které jim vaření zpestří, usnadní nebo zmodernizuje. Nedají dopustit na odšťavňovač, rýžovar, jogurtovač či sušičku na ovoce, ale stejnou radost jim udělají i nože ze speciální nerezové oceli nebo pořádně těžká litinová pánev. Nebojí se zkoušet novinky v kuchyni a inovují zavedené postupy klidně obden.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Kozorozi rozhodně nedocení převratné vychytávky, naopak je odmítají. Nedají však dopustit na svou knihovnu – ať je jejich byt sebemenší, nějaká police s knihami se tam rozhodně najde. Kromě toho mají slabost pro ručičkové hodiny. Měření a organizaci času mají Kozorozi v krvi, v jejich obydlí rozhodně najdete více než jeden kalendář a hromady papírenského zboží, včetně nejrůznějších diářů a plánovačů. Cosi na papíru a tužce je uklidňuje a psaní rukou je naplňuje radostí.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Velkou vášní většiny Vodnářů je hudba a tak v jejich příbytku vždy narazíte na reproduktory, hi-fi věž a celkově propracované ozvučení snad každé místnosti. Stejně tak bývají často majiteli gramofonů a kolekcí vinylových desek. Jejich byt se neobejde bez zeleně, Vodnáři milují květiny řezané i ty v květináčích. A většinou mají doma minimálně jeden drahý designový kousek, který nemá nikdo jiný – za tohle vědomí si rádi zaplatí.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Pokud vejdete do bytu, kde bydlí někdo ve znamení Ryby, nejspíš vám bude hned jasné, že tady bydlí umělec. A je jedno, jestli daná Ryba maluje a všude kolem budou malířská plátna a obrazy, nebo fotografuje či hraje na hudební nástroj. Nějaký prostředek kreativního vyjádření rozhodně chybět nebude. Prostor obývaný Rybami vyzařuje inspirativní atmosféru. Kromě toho se Ryby často obklopují vodou a nezřídka u nich doma natrefíte na akvária nebo malé fontánky.

Co čeká vaše znamení do konce roku? Máte dobré časy za sebou, nebo jsou teprve před vámi? 

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.